Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BigMonster Zobacz posta
    Zaraz rzucę okiem.
    Wpadł mi też w łapska Pentax K-1 + FA 150-450 F4.5-5.6 AW HD +Grip D-BG6. Czy to by nie był też zacny zestaw? Szukam opinii typowo ptasich ale na razie bezskutecznie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    D500 nie ma pełnej klatki a o takim myślałem. Czy 200-500 jest jaśniejszy?
    Pełna klatka owszem da Ci ładniejszy lekko obrazek ale stracisz na odległości. Aparaty z matrycą DX mają dodatkowo mnożnik do ogniskowej obiektywu. Czyli jak masz podpięte na FX 300 mm na DX będzie to 450 mm
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #12

    Domyślnie

    @BigMonster Przepraszam, że tak obcesowo się wtrącam, ale coś mi się wydaje, że nie bardzo wiesz jak fotografuje się ptaki, a od tego należałoby zacząć. Najpierw musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie ptaki i jaką techniką (podchód czatownia czy coś innego) chcesz je fotografować, bo od tego mocno zależy dobór sprzętu. Moja rada na początek, zainwestuj w książkę o fotografowaniu ptaków, np. Fotografujemy Ptaki Grzegorza i Tomasza Kłosowskich lub podobną, bo to jest wydatek kilkudziesięciu złotych, a nie kilkudziesięciu tysięcy na sprzęt.
    Z książki dowiesz się jakie należy stosować techniki fotografowania i jakiego sprzętu do tego najlepiej używać. Jeżeli po przeczytaniu utwierdzisz się w przekonaniu, że właśnie tym chcesz się zajmować, to będzie dobry moment żeby wrócić na forum i doprecyzować jaki aktualnie na dzień dzisiejszy najlepiej kupić do tego sprzęt.

    Rozpoczynanie takiej zabawy od wydania dużych pieniędzy na sprzęt bez wiedzy o ptakach i sposobach ich fotografowania, to moim zdaniem nie jest dobry pomysł.

  3. #13

    Domyślnie

    Tak przy okazji fotografowania ptaków i innej zwierzyny z czatowni. To prawda, że jak się idzie fotografować z czatowni to wchodzi się w 2 osoby, po czym jedna wychodzi? Słyszałem taką teorię, że zwierzęta nie potrafią liczyć i jak zobaczą, że coś weszło i wyszło to zachowują się naturalnie.
    Nie mam zamiaru się brać za fot. zwierząt ale pytam z ciekawości aby poprzeć/obalić tezę
    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 14-05-2018 o 23:04
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W Krakowie w kilku miejscach są billboardy z reklamą funduszy europejskich i na nich fotograf trzyma zestaw solidny do ptasiorów, oby to nie była inspiracja do zakupów.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Tak przy okazji fotografowania ptaków i innej zwierzyny z czatowni. To prawda, że jak się idzie fotografować z czatowni to wchodzi się w 2 osoby, po czym jedna wychodzi? Słyszałem taką teorię, że zwierzęta nie potrafią liczyć i jak zobaczą, że coś weszło i wyszło to zachowują się naturalnie.
    Nie mam zamiaru się brać za fot. zwierząt ale pytam z ciekawości aby poprzeć/obalić tezę
    Jeżeli zamierzasz wchodzić do czatowni w dzień to stosuje się taki zabieg, ale równie często wchodzi się do czatowni godzinę czy dwie przed świtem, a wtedy ptaki nie potrafią liczyć nawet do jednego. Oprócz ptaków, to nie słyszałem żeby ktoś taką technikę stosował do innych zwierząt, ssaki inaczej oceniają zagrożenie.

  6. #16

    Domyślnie

    Każdą radę traktuję równie wartościowo. Każda będzie dla mnie dobra.
    Jak już pisałem, mieszkam na skraju lasu i ptaków mam pod dostatkiem. Planuję też może trochę owadów podglądać, dlatego chce też jakieś makro w zestawie.
    Głównie raczej podchody. Czatowanie być może ale głównie raczej podchód. Miejsc do tego mam sporo a i blisko nad 2 jeziora (300m). Jeżdżę czasem skoro świt rowerem dookoła jeziora i żałuję, że nie mam czym focić.
    Z pewnością pochylę się nad proponowaną pozycją, jednak chcę przed wakacjami jeszcze coś zacząć ćwiczyć. Wracam w tym roku latem na Sycylię i bym chciał wykorzystać sprzęt bo głównym celem są parki i rezerwaty przyrody.
    Nie mam ciśnienia na jakiś mega hiper sprzęt, którym jak się obwieszę to mi wszyscy będą zazdrościć bo i z takimi się spotkałem. To tak samo jak niektórzy jadą na narty zimą, zabierają swoje najnowsze modele nart, najnowsze wzory ciuchów i na stoku narty raz przy wszystkich nasmarują i wracają po tygodniu do domu opaleni italiańskim, zimowym słońcem.
    Chcę się tym bawić i mieć z tego radochę, zainteresować dzieci (syncio i tak ogląda na okrągło filmy z Davidem Attenborough).
    Z pewnością do National Geographic od razu moje zdjęcia nie trafią, ale może po tygodniu
    Książka zakupiona, dziękuję za sugestie. Każda rada jest dobra. Wujot nie bez powodu mnie tutaj odesłał
    Moim starym kompaktem DSC-F 828 niewiele zdziałam. Mam go 15 lat. Niestety możliwości bateryjne i optyczne dość ograniczone ale nadal czasem fajne zdjęcie udaje się zrobić.
    Oglądałem też w necie Pentax K-1, jest już w wersji MII. Czy ktoś się z Was z nim zetknął? Mało recenzji i nadal nie jestem przekonany czy pełna klatka czy DX. @spiritus sugeruje raczej DX (dzięki). Nie wiedziałem o takim sęku z mnożnikiem ogniskowej. Człowiek uczy się całe życie...
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą radę i poświęcony dla mnie czas.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za poświęcony czas.

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pentax to matryca pełna klatka 36,4 Mpix i można śmiało stwierdzić że będzie lepiej niż na aps-c 24 Mpix mimo że kąt widzenia na pełnej klatce szerszy, podejrzewam ze wygra ilość detalu pozwalająca na kadrowanie ale to moje teoretyzowanie, a praktyków tu nie brakuje więc słuchałbym ich rad.

  8. #18

    Domyślnie

    Popatrz na ceny i dostępność, także używanych, obiektywów do Pentaxa.
    Podpowiedź, Nikon i Canon są w tych zawodach górą
    Długie ogniskowe to nie jest tanie hobby, fundusze zawsze jakoś tam ograniczają. Wybierz jakiś ciekawy obiektyw tele* i dokup body, na które starczy środków i zapału, sugeruję popatrzeć na Nikony d7200, d7500 i w górę na droższe modele. Na początek (i nie tylko) każdy z nich będzie całkiem ok.

    * na początek może zoom, lista nie jest przesadnie długa, zależy jaki masz budżet, chęć dźwigania ciężarów, itd.

  9. #19

    Domyślnie

    Zapytałem o Pentaxa bo jak znam życie, to kupię coś znowu na kolejne 15 lat (jeśli dożyję następnych). Są fajne moim zdaniem szkła tele do niego ale jak to w praktyce wygląda?
    Fotki Rafała robione D500 zachwycają mimo, że to DX.
    Obiektywy bym chciał mieć trzy, jakieś makro do owadów i kwiatów (teściowa ma *******ca więc muszę sztamę trzymać i pokazywać co chwila że dbam o własne), jakiś obiektyw do zastosowań domowych typu imprezka, spotkanko etc no i tele na wypady i podchody nie tylko z terenu ale i też z domu.
    Myślę. że należy zacząć od tele, później makro, następnie body i jakiś uniwersalny. Tak bym to widział. Jak na tele jestem prawie zdecydowany (chyba, że ten Pentax mi zawróci w głowie), choć nie wiem na 100% czy 200-500 będzie optymalny, to reszta jest nadal zagadką, największą makro i body. Kolejny dylemat, to mocowanie obiektywów. Nigdy nie miałem aparatu z wymiennymi obiektywami i zapewne są różne standardy ale co do czego pasuje? Czy np kupując Pentaxa jestem skazany tylko na jego obiektywy i odwrotnie? Bo może jeśli N200-500 by pasował to może bym się skusił?

  10. #20

    Domyślnie

    Jak wchodzisz w system, to jesteś skazany na obiektywy z danym bagnetem/mocowaniem. Przejściówki zawsze są jakimś ograniczeniem, czasem "tylko" pogarszają komfort, częściej efekty są słabe a obsługa kłopotliwa. Co ten Pentax ma, czego nie ma np. d800 czy d810? Kto i gdzie taką laurkę wystawił ?
    Przemyśl mocno sprawę, zwłaszcza od strony kosztowej, wiem, że FX kusi, ale obiektywy w większości to inna liga cenowa, no i wielkość. Właśnie, spróbuj wziąć do ręki taki zestaw, typu d500 z N200-500, zobacz ile to waży, jak to nosić na spacerach, itd. Czy w ogóle odpowiada, bo z kompaktem nie ma żadnego porównania. Żeby potem nie leżał sprzęt w domu.
    Makro to mały problem, za niecałe 2 tysiące kupisz np. Sigmę 105/2.8 macro, plus jest sporo dobrych obiektywów o innych ogniskowych, także na rynku wtórnym. Do kwiatków czy większych owadów nie potrzebujesz makro, w zupełności wystarczy np. jakiś 70-300 (zwłaszcza na DX).
    Standardowy zoom też znajdziesz, nawet jasny ze światłem f2.8, kwestia ceny. Określ budżet, będą być może konkretniejsze propozycje.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia ptaków - początkowy setup
    By zybex in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-07-2020, 19:55
  2. [ Reportaż ] Edynburg - fotografia uliczna i nie tylko
    By Adam Lipowczyk in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 15:52
  3. Fotografia lotnicza i nie tylko- statyw+ głowica
    By maynard in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 03:01
  4. Win7 starter
    By miron19j in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-04-2011, 15:24
  5. D300 Starter KIT
    By misiael in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 20-07-2008, 15:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •