Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
  1. #1

    Domyślnie Podpięcie ścianki cyfrowej pod wielki format.

    Witam

    Tak sobie rozmyślam jakbym mógł podpiąć ściankę cyfrową z H5D do swojej kamery wielkoformatowej Mentor Panorama II aby to ruszyło.
    Szperałem po sieci aby jakieś informacji zebrać i nie do końca jestem ich pewien.
    Może ktoś się z Was orientuje czy gniazdo FireWire będzie zasilać ściankę czy potrzebuje adapter z dodatkową baterią którą się podpina pod ścianką?.


    Tak samo myślę nad jakimś patentem maskownicy, coś takiego typu
    https://fotodioxpro.com/products/eos-4x5-pro
    tylko wykonaną pod 5x7 i najlepiej aby chodziła w dwóch płaszczyznach jednocześnie.
    I tak się zastanawiam czy jest możliwość aby coś takiego wykonać? może macie jakieś pomysły albo wiecie co by się do tego nadawało?


    Ostatnie pytanie jakie mnie trapi to synchronizacja ścianki w migawką. Są na niej tylko dwa gniazda FireWire i na adapter do baterii. Chyba że ścianka ma po prostu migawkę cyfrową co by rozwiązywało problem synchro po części bo jak w takim razie wyzwalać błysk równo z migawką?

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba wiem mniej na ten temat jak Ty. Używałem raz czy dwa adapteru canonowskiego do Sinara co go mamy. Aparat był wspólnika. Było to bardzo proste bo kolejne klatki przesuwało się "ręcznie" na tylnym standardzie. A ponieważ jest to wyskalowane w mm to nie było problemów. Obiektyw był przymknięty do roboczej przesłony i to wszystko. Wychodziło idealnie ale od czasu 24 MPx zapomniałem o takich zabawach.

    Nie bardzo rozumiem gdzie widzisz problem. W Mentorze jest migawka szczelinowa więc zostawiasz ją otwartą, ustawiasz przesłonę na obiektywie a wyzwalasz z korpusu podpiętego aparatu. Czyli pracujesz jak zawsze z korpusu jakby z manualnym obiektywem.

    Oczywiście największy problem to adapter 5x7 - aparat. Podejrzewam, że są.

    Pozdro
    Wiesiek

  3. #3

    Domyślnie

    @Wujot dziękuje za odzew. Problemów mam kilka bo body nie będzie działać bez podpiętego obiektywu, nawet obiektywny analogowe muszą być podpięte przez specjalną przejściówkę by sprzęt działał. Ścianka to osobny element który można używać pod analoga H i LF ale musi mieć osobne zasilanie. Ale udało mi się znaleźć odpowiedź na pierwsze pytanie. FireWire zasila ściankę, więc to bardzo dobra wiadomość.
    Teraz mam problemy z mocowaniem, nie mogę wyszperać nigdzie samego adaptera by samodzielnie go wmontować w prowadnicę w razie czego, nie wiem też czy nie kupić uszkodzonego samego body z analoga i odciąć samo gniazdo.
    Drugi problem to właśnie zbudowanie takiej prowadnicy bo nie widzę sensu bawić w tak mały wycinek z wielkiego formatu. Tylko chciałbym składać stacki ze 6 zdjęć, dlatego fajnie by chodziła w dwóch płaszczyznach jednocześnie bym w miarę szybko mógł to zrobić.
    Masz może jakiś pomysł co można byłoby użyć do tego celu, albo jak sprytnie to wykonać?
    Ostatnim problemem jaki widzę to synchro z błyskiem. Ale może napisze do H i się ich zapytam.
    Tak czy inaczej jedyne adaptery jakie znalazłem są tylko pod 4x5 i kosztują sporo kasy. A to nic więcej jak dwa kawałki blachy i mocowanie. Mentor ma proste mocowanie pleców a ustawianie ostrości mogę robić na kompie przez LV więc i nie potrzebuje matówki ani innych wynalazków.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Widzę że nie tylko ja kombinuje https://www.youtube.com/watch?v=JOqNyFzlpCo też tak się bawiłem, ale spadek światła na krawędziach i spadek ostrości przez matówkę robi kaszę ze zdjęcia, do tego mocny spadek światła.

  4. #4

    Domyślnie

    @90 w wawie jest taki sklep o nazwie 6x7 ale oni robią różne projekty. Pogadaj z nimi. Powinni pomóc


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5

    Domyślnie

    @czupacabra ślicznie dziękuje, zwłaszcza jakiś pomysł na prowadnicę będzie bardzo cenną informacją. Wyszperałem kolejne info. Na stronie 103 wszystko jest pięknie pokazane. https://cdn.hasselblad.com/55c7dbe3-...en-v15-web.pdf Pod spodem jedno z gniazd to synchro. Tak więc w sumie został tylko jeden duży problem do rozwiązania, jakiś patent na suwnice aby mi te plecy pięknie latały w obu kierunkach. Oraz jak tanio zdobyć adapter by to razem spiąć.

  6. #6

    Domyślnie

    6x7 jest dystrybutorem hassela na PL . Ja od nich brałem na testy x1d . Fajni i pomocni ludzie a do tego kumaci.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7

    Domyślnie

    O ładnie może faktycznie będą mieli jakiś dobry pomysł, i tak z ciekawości to jak wrażenia z x1d?


    Plecy mają 23cmx23cm matówka 13x18. Tak myślę czy np stara metalowa maskownica fotograficzna nie byłaby dobrym pomysłem.
    https://www.olx.pl/oferta/maskownica...9-IDr8Z6n.html


    A tak sobie obiektyw zamontowałem, za filtr przeciwsłoneczny robi tank z JOBO. Jak widać wolna amerykanka i totalna prowizorka ale ciacha foty a jak jeszcze uda się podpiąć ściankę to na prawdę będzie bardzo ciekawie. Klisze, kolodion i cyfra żyć nie umierać




  8. #8

    Domyślnie

    X1d bardzo fajny szczególnie po kolejnych updatech firmawre. Tstowałem go cały tydzień. Myślę, że wkrótce będzie wersja 100Mb i wtedy to cacuszko sobie kupię


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9

    Domyślnie

    Myślisz że upakują matrycę z H6D-100? ja mam taki sam sensor jak w tym co teraz wyszedł ale 100c to już większa matryca i niektóre szkła nie dają rady tego ogarnąć w systemie H, nie wiem jak te nowe do tego bezlustra sobie poradzą z taką wielością matrycy. Ale jakby coś takiego wyszło to kosmos.

  10. #10

    Domyślnie

    Myślę że x1d-100 będzie miał inny sensor. Bo x1d to taka kropowana pełna klatka. A trochę bawiłem się h6d-100c. Po prostu czad. Tylko mega ciężki.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. format zdjecia a format odbitki, POMOCY NIKONIARZE
    By igusiek21 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 15:08
  2. Wielki format - zakup, uwagi
    By morzon in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 23:39
  3. Prośba o surowy plik ze ścianki cyfrowej
    By Andrzej Olender in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 16:16
  4. Jaki wielki format?
    By Robert W in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-12-2006, 00:37
  5. podpięcie żarówki błyskowej pod SB-800?
    By turbo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-04-2006, 22:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •