Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1

    Domyślnie Sprzęt do 10 tys. do fotografowania eventów.

    Chciałem się doradzić odnośnie zakupu sprzętu do fotografowania głównie eventów typu kursy, szkolenia, wykłady, zdjęcia w klubach (taniec itp) ewentualnie w przyszłości może śluby.
    Aparat powinien być też szybki jakbym chciał zrobić np zdjęcie w ruchu, taniec itp itd.
    Co wybrać najlepiej do takiej tematyki, jaki aparat i jakie obiektywy. Góra 2. Żebym za dużo nie żonglował, bo to wymaga już wprawy.
    Mam amatorski sprzęt:
    Nikon D60 + AF-S NIKKOR 18-105 1:3.5-5.6G ED
    Nikon D5500 + SIgma 17-50mm 1:2.8 EX HSM

    Zastanawiałem się nad Canonami np 5D czy 6D Mark III ale z uwagi że mam już NIKONA i dwa obiektywy wymienione wyżej, może do czegoś się przydadzą i lepiej kupić NIKONA.
    Nie wiem co wybrać zastanawiałem się nad 7500 albo może lepiej bezlusterkowiec. Jakie szkła ?
    Co poradzicie do tego typu wydarzeń + w przyszłości śluby ?
    Do 10 tysi.
    No i pewnie musze kupić dobry STATYW i jakiś GIMBAL ? lub inne bajery żeby to wszystko było płynne i efektowne ? ( na to 5 tysi dodatkowe mogę przeznaczyć)

    Co polecacie?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może zadaj to pytanie jak sie zastanowisz już bardziej bo może to może to... i mamy ci wytłumaczyć dlaczego nie to i nie to itd ?
    Czego ci brakuje w zestawie D5500 + S17-50, to może nakieruje bardziej twoje potrzeby i łatwiej będzie ci coś doradzić.

  3. #3

    Domyślnie

    Kolega dostał dotację z urzędu?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #4

    Domyślnie

    No, gimbal na bank się przyda. Jeszcze slider do kompletu.

  5. #5

    Domyślnie

    Może po prostu ktoś porusza się w podobnej tematyce i ma jakiś super zestaw który się sprawdza, który by polecił. Zestaw przy którym mało się napoci (nie będzie co chwile zmieniał szkieł i zmieniał tysiące ustawień w aparacie, żeby fota jakoś wyszła). Nie ukrywajmy sprzęt ma dużo do powiedzenia i D5500 nie jest za dobrym aparatem. Za ciemny na salach wykładowych, wolny do zdjęć w ruchu, przy zdjęciach z live (na podglądzie) to już w ogóle mucha w smole jakość zdjęć też przeciętna. Więc może ktoś opracował jakiś fajny zestaw, który zawsze zabiera i którego najczęściej używa do podobnej tematyki.
    Ostatnio edytowane przez esterek ; 10-05-2018 o 19:00

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esterek Zobacz posta
    Może po prostu ktoś porusza się w podobnej tematyce i ma jakiś super zestaw który się sprawdza, który by polecił. Zestaw przy którym mało się napoci (nie będzie co chwile zmieniał szkieł i zmieniał tysiące ustawień w aparacie, żeby fota jakoś wyszła). Nie ukrywajmy sprzęt ma dużo do powiedzenia i D5500 nie jest za dobrym aparatem. Za ciemny na salach wykładowych, wolny do zdjęć w ruchu, przy zdjęciach z live (na podglądzie) to już w ogóle mucha w smole jakość zdjęć też przeciętna. Więc może ktoś opracował jakiś fajny zestaw, który zawsze zabiera i którego najczęściej używa do podobnej tematyki.
    No mój ty mistrzu Nie chcesz zmieniać ustawień, to zostań faktycznie przy D5500 a resztę kwoty wydaj na wakacje
    Σ Art 20mm 1.4, Σ Art 35mm 1.4, Σ Art 85 1.4, T 70-200mm 2.8 G2 zakurzony D600

  7. #7

    Domyślnie

    Do takich zdjęć potrzebujesz aparatu z dobrym wysokim iso. Statyw, a owszem, przydatny przy ślubnych zdjęciach plenerowych, ale nie przy foceniu na sali wykładowej czy też tańców w klubie. Tam trzeba się ruszać, w razie potrzeby można oprzeć aparat na ławce (sala wykł.). Lepiej sprzedaj to co masz i idź w pełną klatkę, np. D750 + S24-35/2 i stałki N50/1.8 i N85/1.8. Lub te Canony.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esterek Zobacz posta
    D5500 nie jest za dobrym aparatem. Za ciemny na salach wykładowych
    Ups... A nie rozważałeś, że jasność posiada obiektyw przede wszystkim?

  9. #9

    Domyślnie

    Panowie obawiam się, że to troll.
    Prosimy o zamknięcie wątku.
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Ups... A nie rozważałeś, że jasność posiada obiektyw przede wszystkim?
    Obiektyw owszem ale aparat też dużo robi. Owszem jestem amatorem ale wystarczy że podepnę ten sam obiektyw do starutkiego Nikona D60 i jaki efekt uzyskam ? ten sam obiekty podpięty do NIKONA D5500 vs NIKONA D60 ? Na D60 obraz jest dużo ale to dużo ciemniejszy i dużo gorszy. Więc bez takich kitów. Prosiłem o poradę jaki zestaw sprawdzony ktoś poleca z którego jest mega zadowolony a nie mądrzenie typu:
    "To wina obiektywu" "Nie chce Ci się zmieniać ustawień" i inne duperele. Jakby tak było jak mówicie to zostaje przy D60 kupuje super obiektywy zmieniam setki ustawień i jaki efekt. Na AUTO osoba z NIKONEM D7500 zrobi lepszą fotę w ciemnej scenerii. Takie są fakty więc skończcie z typowo polskim krytykanctwem i wymądrzaniem się.
    Pytałem tylko o poradę dobrego ciekawego, zestawu. Tylko markB coś zaproponował reszta widać się nudzi i spamuje nie na temat.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sprzęt do fotografowania produktów - ale ilości hurtowe
    By cario14 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-07-2016, 23:12
  2. Sprzęt do fotografowania odzieży
    By mikas4 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 11:10
  3. pytania o sprzęt do fotografowania ślubów
    By wer in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 05:41
  4. [ Pozostałe ] Zakaz fotografowania...
    By Radek_1 in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 23:16
  5. [ Portret ] stary sprzet - nowy sprzet
    By mbujak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 18:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •