Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
a) https://www.lensrentals.com/blog/201...t-series-lens/ polecam też wątki o sigmie na forum. I wykresy na optycznych.
b) moim zdaniem masz kłopoty z rozumieniem, interpretacją i porównywaniem dostępnych danych. Pozostaje ci kupić 24-70/2.8 VR i być pewnym właściwego wyboru. Inaczej niepewność nie da ci spokoju

Zmieniłem Sigmę 24-105/4 na Tamrona 24-70/1.8 G2 ze względu na światło, sporo fotografuję we wnętrzach i okazało się, że jednak dodatkowe 1EV się przydaje.
Moim zdaniem to są obiektywy tej samej klasy i na wycieczkach już tęsknię za Sigmą. Mam też dostęp do 24-120 i uważam, że to dobry obiektyw, choć Sigma lepsza.

Odwoływanie się do czasów analogowych, to jakbyś napisał, że na początku lat 70 tych Japończycy robili słabe samochody i z tego powodu ich nie kupujesz 50 lat później.

Oczywiście krotność zooma 4-5 wymusza większe kompromisy niż krotność 3, ale m.in stąd światło 4. Canon 24-105, Nikkor 24-120 to klasyka i podstawowe zoomy w obu systemach, dostępne za rozsądne pieniądze.
Nie stresuj się tak Kojocisko
Czytam i zapisałem kilka stron na kolejne dni, a żeby było ciekawiej to z tych testów, porównań różnych obiektywów nie pisałem o tej Sigmie co powyżej wspominałeś i inni również, dopiero później czytając skojarzyłem że to nie o ten sam model chodzi Opinie oczywiście nie są wszystkie identyczne, ale podstawowe zalety i wady raczej zgadzają się . Jak jest z zasysaniem kurzu w tej Sigmie, czy miałeś jakieś problemy z AF ? Niektórzy piszą o kalibracji inni że zupełnie nic nie musieli kalibrować z D750 jak to było u Ciebie. Możesz coś tu wstawić ze zdjęć alko na priv z Sigmy ?