Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Klapka baterii w 801s

    Zaginęła, przepadła. Odczepiałem ją kiedyś, już nie pamiętam w jakim celu... W aparacie siedzi Velvia 100, więc chętnie wziął bym do rąk analoga i popstrykał . Gdzie mogę kupić taką klapkę? Szukałem na A..... Są, ale do cyfrówek. Chodzi o taką część http://allegro.pl/klapka-baterii-nik...776532702.html, tylko do 801s. Można to jeszcze gdzies kupić?

  2. #2

    Domyślnie

    Najprościej, najszybciej i najtaniej będzie kupić "dawcę".
    zestaw N: d700 +17 + 70-200 // zestaw S: A7 + 40 + 24-240

  3. #3

    Angry

    Cytat Zamieszczone przez karczek.foto Zobacz posta
    Najprościej, najszybciej i najtaniej będzie kupić "dawcę".
    Ha, tego się właśnie obawiałem . A z jakichś tańszych modeli nie będzie taka sama?

  4. #4

    Domyślnie

    a tam nie ma battery holdera? tzw koszyczka na baterie? Który jest jednocześnie "klapką" MS-7? Tak jak no w F100
    Ostatnio edytowane przez apphex ; 28-05-2018 o 10:48

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mi1980 Zobacz posta
    Zaginęła, przepadła. Odczepiałem ją kiedyś, już nie pamiętam w jakim celu... W aparacie siedzi Velvia 100, więc chętnie wziął bym do rąk analoga i popstrykał . Gdzie mogę kupić taką klapkę? Szukałem na A..... Są, ale do cyfrówek. Chodzi o taką część http://allegro.pl/klapka-baterii-nik...776532702.html, tylko do 801s. Można to jeszcze gdzies kupić?
    Tylko na e-bay: https://www.ebay.com/itm/Nikon-N8008...4AAOSw28pa6KfM

  6. #6

    Domyślnie

    Sama klapka, ta z Ebaya, to za mało. Potrzebny jest jeszcze koszyczek. No chyba że koszyczek się ostał
    zestaw N: d700 +17 + 70-200 // zestaw S: A7 + 40 + 24-240

  7. #7

    Domyślnie

    To jest nieporozumienie jakieś, albowiem w F801S zasadniczo nie ma żadnej klapki. To znaczy, niby klapka jest, ale z reguły nie występuje samodzielnie w przyrodzie, gdyż jest na fest przykręcona trzema malutkimi śrubkami do koszyczka na baterie. Trzeba świadomie odkręcić od koszyczka przy użyciu bardzo cieniutkiego śrubokręta, aby ją pozyskać luzem. Normalnie nikt tego nie oddziela. Nie bardzo bowiem rozumiem, w jakim celu miałbym to zrobić w moim aparacie z wyjątkiem przypadku mechanicznego uszkodzenia, na przykład w wyniku stuknięcia danym rogiem aparatu o kant krawężnika albo murku jakiegoś czy coś podobnego w tym rodzaju.

    Należy zatem szukać całego koszyczka, który jest już praktycznie nie do znalezienia na rynku, a jeśli wyjątkowym fartem się trafi, to jego zakup może być nieopłacalny. Chyba łatwiej będzie znaleźć kompletnego F801 albo F801S w stanie uszkodzonym na części. A najłatwiej ze wszystkich opcji jest znaleźć sprawny egzemplarz F801S, ponieważ - co twierdzę stanowczo na przykładzie mojego, który mi dzielnie towarzyszy już 25 lat, aczkolwiek ostatnio leży odłogiem w torbie - jest to aparat pryncypialnie nie psujący się, o ile celowo nie potraktuje się go solidnym młotkiem albo nie wrzuci do rzeki.

    Z żadnego innego modelu nie będzie taka sama.

  8. #8

    Domyślnie

    Dokładnie, nie ma klapki baterii w F801. Jest koszyk, taki sam w F801/s. Aparat jest niezniszczalny i świetny w zakresie pomiaru światła Jedyny równie fajny, lub nawet fajniejszy, jest F90/x

  9. #9

    Domyślnie

    Panowie, aparat tak długo leżał w szafie, że zapomniałem . Faktycznie to był koszyczek na baterie, nie klapka. Dziękuję za pomoc! Aparat jest swietny, do tego w srodku jest fajny slajd, dlatego chciałem go odkurzyć. Niestety brakuje tego właśnie elementu. Trudno, może faktycznie zakup drugiego będzie najlepszym rozwiązaniem.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mi1980 Zobacz posta
    może faktycznie zakup drugiego będzie najlepszym rozwiązaniem.
    I to jest słuszna koncepcja, albowiem jak mi kilka lat temu koszyczek od F100 się zepsuł wskutek mojego mało profesjonalnego obchodzenia się z nim, to szybko znalazłem wprawdzie nowy na zagranicznych ebajach, ale kosztował on mnie coś około 20 euro. W przypadku F801S, o ile się takowy trafi, nie będzie inaczej. A to jest jakieś pół ceny kompletnego aparatu na tychże ebajach. Najtańszy ponoć sprawny egzemplarz F801 (bez S) na germańskim widzę w tej chwili za 29 euro plus porto, jeżeli dobrze umiem patrzeć.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Klapka baterii do YN-685
    By Fenrir in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-08-2018, 21:20
  2. Złamana klapka baterii Nikon l23
    By przemek11441 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-01-2013, 10:44
  3. Klapka od baterii do NIKON D90
    By Lis100 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 18:36
  4. klapka do baterii Nikon D90?
    By jacal in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 16-06-2010, 17:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •