Witam sie zapewne po raz pierwszy, choc podczytuje forum juz bardzo dlugo. Chciałabym dokupic obiektyw do makro, interesuje mnie dosc mocno przyroda, przeszlam juz kilka amatorskich obiektywow, na b. drogie szkła mnie nie stac, więc szukam roznych rozwiazan. Swego czasu na D90 robilam fajne fotki tamronem takim b. starym manualnym 70-300 plus 3 pierscienie, bylo mega ciezko zlapac jakkolwiek ostrosc z ręki ale kilka fot się udalo, to bylo moje male mistrzostwo Po zmianie puszki dokupilam nikona 70-300 pomimo negatywnych opini robi calkiem dobre zdjęcia. Potrzebowalam jeszcze cos szerokiego wiec kupilam sigme Art 18-35mm, jak dla mnie konkretnego amatora to jak przesiasc sie z malucha do mercedesa i tym oto sposobem zamarzyl mi sie makro jakosci tej sigmy. Myslalam o telekonwerterze do tego nikona 70-300 ale boje sie ze jakosc bedzie daleka od tego co teraz daje mi sigma. Wydam 2 tys na cos co mnie na bank nie zadowoli:-/ Prosba o porady co kupic, by mozna bylo sfotografowac rownie dobrze konika polnego, muche a zarazem i cos wiekszego jak ptak?