Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Przypadkowe zmiany parametrów.

    Jak sobie radzicie z przypadkową zmianą parametrów? A dokładniej mam dwa aparaty na szelkach z reportera. Aparat po prawej wisi tak, że pokrętła są po zewnętrznej i jest ok. Aparat po lewej wisi tak, że pokrętła są po wewnętrznej stronie i ocierając sie o mnie przestawiają mi się parametry. Mam dla przykładu M 2,8, 1/250 a po kilku minutach chodzenia M 8, 1/640. Do tej pory miałem jedno body i nie było problemów. Dzisiaj pierwszy raz pracowałem na dwa i musiałem bardzo na to uważać. Ktoś ma jakiś patent na to? inaczej przypinać body? Raczej nie ma jak tak by było wygodne do chwytania. Zakleić taśmą nie bardzo, bo jednak czasami chce te parametry zmieniać. Taka głupia drobnostka, a bardzo męcząca.
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  2. #2

    Domyślnie

    Blokada wybranego parametru.

  3. #3

    Domyślnie

    Dokładnie. Blokada czasu i przysłony.

  4. #4

    Domyślnie

    Wiszę Wam piwo . Czytałem ostatnio instrukcję D4 i jakoś nie zwróciłem na to uwagi.
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    Wiszę Wam piwo . Czytałem ostatnio instrukcję D4 i jakoś nie zwróciłem na to uwagi.
    Sprawę ratują też "cięższe" obiektywy- osobiście nie miałem tego problemu przy szelkach Reportera bo zestawy wisiały optyką w dół (lub dotykały uda obiektywem gdy były zapięte za stopkę statywową). Ale funkcja Lock bywa bardzo przydatna...

  6. #6

    Domyślnie

    to jest problem , ktorego nigdy nie udalo mi sie rozwiazac
    mozna zablokowac , ale kiedy nagle trzeba zmienic parametr , majac juz przylozony aparat do oka , okazuje sie ze sie nie da. trzeba odblokowac.
    niby drobiazg a rzeczywiscie jest denerwujacy.
    Nikon i tak ma to rozwiazane lepiej niz Canon , gdzie samoczynne przestawienie jest obligatoryjne .

    przydalaby sie jakas funkcja , ze te kolka staja sie aktywne po ujeciu obudowy aparatu w dlonie.
    juz dawno cos podobnego co do zasady miala Minolta.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 29-04-2018 o 07:03

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    to jest problem , ktorego nigdy nie udalo mi sie rozwiazac
    mozna zablokowac , ale kiedy nagle trzeba zmienic parametr , majac juz przylozony aparat do oka , okazuje sie ze sie nie da. trzeba odblokowac.
    niby drobiazg a rzeczywiscie jest denerwujacy.
    Nikon i tak ma to rozwiazane lepiej niz Canon , gdzie samoczynne przestawienie jest obligatoryjne .

    przydalaby sie jakas funkcja , ze te kolka staja sie aktywne po ujeciu obudowy aparatu w dlonie.
    juz dawno cos podobnego co do zasady miala Minolta.
    Wyłączenie blokady to ułamek sekundy jeśli się zna swój sprzęt a powinno się go znać.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Wyłączenie blokady to ułamek sekundy jeśli się zna swój sprzęt a powinno się go znać.
    Dokładnie. To podobny manewr jak zmiana trybu AF, kompensacja ekspozycji (nie mylić z "łatwą"), ISO czy WB...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Wyłączenie blokady to ułamek sekundy jeśli się zna swój sprzęt a powinno się go znać.
    jest dokladnie tak jest jak piszesz Dla obserwatora na ziemi , jesli fotograf znajduje sie w rakiecie poruszajacej sie z szybkoscia bliska swiatla.

    mnie zajmuje pare sekund , sam fakt przelaczenie przelacznika to moze i ulamek sekundy .
    nie chodzi wylacznie i o czas , tylko to jest denerwujace , chcesz cos zmnienic a sie nie da bo iles tam zdjec wczesniej zalaczono blokade.
    wiec kadrowanie i koncentracja od nowa.
    to mozna lepiej rozwiazac - chocby funkcja deaktywujaca blokade , jesli aparat trzymamy w dloniach .
    ja przyjalbym taka mozliwosc z zadowoleniem.

  10. #10

    Domyślnie

    Używam szkieł, które mam w stopce. Nie licząc sigmy to raczej lekkie nie są, a parametry się zmieniają. Teraz blokuje i jest to przydatne. Jak na razie pamiętam by odblokować
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytanie dotyczące zrozumienia parametrów
    By kanarex in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-09-2009, 21:59
  2. [ Portret ] Przypadkowe...
    By SADPUNK44 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-09-2009, 23:39
  3. Problem z ustawieniem parametrów pamięci
    By MARJAN in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 23:10
  4. Korekcja parametrów na P w D80
    By mario_Scott in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-06-2007, 17:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •