Close

Strona 3 z 42 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 413
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    i tak sie rodza urban legends
    czyli internetowe rewelacjie wyssane z palca.

    nie lepiej nie powtarzac czegos , czego sie samemu albo nie wie , albo nie rozumie?.
    Gdzie tu jest legenda internetowa? To właśnie takie osoby jak Ty je tworzą. Praktyk się wypowiada, ja to opisałem, koniec kropka, żadnym legend tu nie tworzę. Ale skoro wszyscy i tak wiedzą najlepiej, to nie ma sensu marnować czasu na odpisywanie.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikis525 Zobacz posta
    Gdzie tu jest legenda internetowa? To właśnie takie osoby jak Ty je tworzą. Praktyk się wypowiada, ja to opisałem, koniec kropka, żadnym legend tu nie tworzę. Ale skoro wszyscy i tak wiedzą najlepiej, to nie ma sensu marnować czasu na odpisywanie.
    Przecież sam napisałeś, że osoby zorientowane w temacie już jej nie polecają, nie podając żadnych argumentów na poparcie tej tezy. Poza tym, ze jakiś Pan to Tobie powiedział. Oczywiście, że są alternatywy, a7III w tej cenie wydaje się świetną i na papierze bije D750 bez dwóch zdań, tym bardziej, ze Tamron za swoje 28-75 pod Sony E liczy sobie niecałe 4 tys. w Polsce ponoć. Do tego jest świetna systemówka 85 1.8 od Sony, arty pod Sony E w perspektywie
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #23

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że jeśli D750 był dobrą puszką przez ostatnie lata, to pewnie dalej nią jest. Ja nabyłem w styczniu tego roku i załapałem się na całkiem sensowne promo, bo za body dałem 7200 zł. Rozważałem A7 (wtedy A7II), ale nie przekonywała mnie cena spacer zooma 24-120 f4, wycenianego na 5500 i niezbyt pojemna bateria w A7. Akurat te dwa aparaty miałem okazję pomacać. Lubię też mieć za co złapać, a przy Sony trochę marnie z gripem. A7III to pewnie trochę inna liga niż I i II, jednak 10000 zł za samo body, to ciut przesada dla mnie. Ja zamknąłem się w 9200 za body i używany 24-120 f4 i na ten moment jestem ze sprzętu bardzo zadowolony.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikis525 Zobacz posta
    Gdzie tu jest legenda internetowa? To właśnie takie osoby jak Ty je tworzą. Praktyk się wypowiada, ja to opisałem, koniec kropka, żadnym legend tu nie tworzę. Ale skoro wszyscy i tak wiedzą najlepiej, to nie ma sensu marnować czasu na odpisywanie.
    cytuje

    " D750 to stara puszka i osoby zorientowane w temacie już jej nie polecają. "
    a to okazuje sie, ze Jakis pan Jaroslaw odradza.

    tutaj masz oceny 79% osob zadowollonych na maxa:

    https://www.amazon.de/Nikon-SLR-Digi...rds=nikon+d750

    nastepne oceny :

    https://www.optyczne.pl/1918-Nikon_D...atu.html#oceny

    srednia 4,75

    zdecydowanie przewazaja oceny pochlebne.


    3,5 roku na rynku dla aparatu FF to nie jest duzo. Nie mozna powiedziec , ze jest to stara konstrukcja , wciaz w tej klasie najnowsza u nikona.
    Te aparaty nie starzeja sie tak szybko , albo inaczej - postep nie jest tak szybki by uzasadnial co pare lat zmiane aparatu.
    zasadniczo jakosc obrazowania jest dzisiaj taka jak przed 10 laty. wzrosla sporo rozdzielczosc i ISO o 1 moze 2 ev przy tym samy szumie.
    W ciagu 3,5 roku zadne zasadnicze zmiany nie zaszly. Od czasu d800 jakosc obrazowania jest mniej wiecej na porownywalnym poziomie.

  5. #25

    Domyślnie

    owszem, ale af w a7III to na papierze kosmos w porównaniu z D750 (jakie pokrycie kadru) + FPS, poprawiona bateria, wysokie iso i napradę niezła gama szkiełek do wyboru z perspektywą poszezrzenia asortymentu
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak ale... ten nie polecany sprzęt przez zainteresowanych wyciągasz w torby i pstrykasz np 1200 zdjęć bez zająknięcia af w każdych warunkach, tego nie zrobi ci A7III czyli najnowszy sprzęt od sony i pewnie polecany przez zainteresowanych

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tak ale... ten nie polecany sprzęt przez zainteresowanych wyciągasz w torby i pstrykasz np 1200 zdjęć bez zająknięcia af w każdych warunkach, tego nie zrobi ci A7III czyli najnowszy sprzęt od sony i pewnie polecany przez zainteresowanych
    Sam mam D750, to jest świetna puszka jak dla mnie, ale Sony daje takie pokrycie punktami af, naprawdę, na papierze za tą cenę mega pucha
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #28

    Domyślnie

    Nican, dla mnie jedna opinia człowieka spotkanego NA ŻYWO jest ważniejsza niż dziesiątki przedstawione w Internecie. Wolę porozmawiać z praktykiem, który ma XH1, a7 3, miał kilka D750, a do tego potrafi przekazać swoją wiedzę w normalny sposób, bez skakania do gardeł Baterie to ciągle problem (chociaż a7mk3 jest mocno poprawione), głównie dlatego teraz zdecydowałem się na lustro, na pierwszym ładowaniu strzeliłem 600 zdjęć próbnych, ciągle się bawię i mam 40% naładowania

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Sam mam D750, to jest świetna puszka jak dla mnie, ale Sony daje takie pokrycie punktami af, naprawdę, na papierze za tą cenę mega pucha
    A6000 też na papierze bił każdą puszkę Nikona DX, a jest jak jest... Po pierwsze - jaka jest wydajność akumulatora, czas stanu gotowości po uruchomieniu i wybudzeniu? Po drugie - jak się zachowuje ten na pewno genialny af, kiedy światła jest mało, albo nie ma go wcale? Ile wtedy punktów tego pokrycia kadru jest użyteczne? No i po trzecie... Czy te zabawki używane tak intensywnie mają szansę działać tak długo bezawaryjne? To wszystko się okaże... A9 nie zmiata z rynku D5, czy 1DXa, to pewnie i A7III nie jest kierowany na wojnę z D750... To są aparaty dla innych odbiorców, a jeżeli ktoś nie widzi zastosowania dla lustra po zmacaniu bezlustra, to znaczy że niepotrzebnie wchodził w lustrzany system... Takie moje zdanie, nie poparte rozmową z żadnym Panem Frankiem, czy innym
    A7III może i jest genialny, ale na tyle nowy, że ja bym poczekać wolał... Na razie się szykuję na przykład na A7II, ale nie zamiast lustra, a obok

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikis525 Zobacz posta
    ......Po prostu, inwestycja w aparat, które czeka na lifting wiąże się z podjęciem świadomej decyzji przyszłego kupującego....

    Nie ma o co bić piany. Zgodnie z relacją pan Jarosław dba o wartość odsprzedaży swojego sprzętu, czyli minimalizuje starty na wymianie sprzętu. Przy takim podejściu, pewnie ma rację.
    W świetle powyższego cytatu, ta wypowiedź "D750 to stara puszka i osoby zorientowane w temacie już jej nie polecają." nie wydaje mi się szczęśliwym sformułowaniem. IMO klasyczny kłopot z analizą informacji i umiarkowanym zasobem własnej wiedzy.

    Jeśli ktoś kupuje sprzęt, żeby po prostu robić zdjęcia i optymalizuje funkcję możliwość/cena, to D750 jest ciągle jedną z najlepszych opcji na rynku.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 3 z 42 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór systemu Nikon D750, Canon 6d MarkII, Sony A7II
    By aldam in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 16-12-2017, 19:30
  2. Przejściówka z Sony na Nikon
    By Pedro100 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 11:26
  3. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50
  4. Nikon i Sony??
    By Anonymous in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-10-2005, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •