Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    kangur
    Gość

    Domyślnie Full frame Nikon

    Witam wszystkich milosnikow fotografii.
    Od jakiegos czasu regularnie przegladam strony poswiecone fototografii i tak trafilem tutaj na forum Nikona.
    Nie ukrywam, ze moja znajomosc tematu jest minimalna- daleko mi jeszcze do tego, by nazwac sie amatorem-polprofesjonalista .Jak na razie doskonale opanowalem sztuke robienia fotek na Canon A 95 i troche mi sie juz znudzil.

    Zamierzam kupic lustrzanke cyfrowa.Duzo czytam opinii forumowiczow, przegladam, porownuje ceny itd.Doszedlem do wniosku, ze najlepszym dla mnie rozwiazaniem bedzie, albo Nikon D 70, albo Konica Minolta d7. Jesli chodzi o Canony to cos ludzie za bardzo na nie narzekaja(nie tylko tutaj)

    Z zakupem body konkretnej firmy wiaze sie wybor systemu;obiektywy itd
    Przeczytalem ostatnio, ze Nikon nie spieszy sie z wprowadzenie ff, gdyz wielu uzytkownikow musialoby pozegnac sie ze swoimi ulubionymi dobrymi obiektywami tejze firmy...o co tutaj chodzi...???

    Mozecie takze ustosunkowac sie od mojego wyboru Miedzy KM a Nikosiem.

    Przepraszam za brak polskich liter, ale pisze z Australii i nie mam polskich znakow.


    P.S Ceny aparatow w Australii sa porowywalne do tych w Polsce, albo nawet czasami nieco drozsze.Chyba tylko Yankesy maja tanioche

  2. #2

    Domyślnie

    Nikon zapowiedzial ze FF nie bedzie, przynajmniej w najblizszym czasie, bo nie ma takiej potrzeby - APS-C wystarcza w zupelnosci.
    Jesli chodzi o pozegnanie sie z ulubionymy obiektywami to wszystkie firmy wprowadzily obiektywy tylko do cyfry, pokrywajace tylko obszar tej mniejszej klatki - Nikon serie DX, Canon EF-S, Tamron Di-II, Sigma DC, itd. Tak wiec Canon produkuje tez aparaty nie pozwalajace na uzycie kilku ze swoich nowych obiektywow (m.in. 5D), a z Nikonem nie masz tego problemu i, zapewne, miec nie bedziesz.
    KM D7 jest lepszym aparatem, choc jego obsluga byla dla mnie niewygodna. Jest to wyzsza troche polka od D70. Pamietaj jednak ze kupujac aparat decydujesz sie na system, a jego ewentualna zmiana bedzie Cie drogo kosztowac. Posprawdzaj jakie sa szkla dostepne dla obydwu, wybierz jakie potrzebujesz teraz i jakie bedziesz potrzebowal w przyszlosci, podlicz ceny, poczytaj o poszczegolnych szklach i zdecyduj co Ci sie bardziej oplaca i podoba.
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  3. #3
    kangur
    Gość

    Domyślnie

    Patrzac rozsadnie na wybor systemu wszysto przemawia za trzema firmami KM, Nikon i Canon.Wedlug moich rozmow z przygodnie spotkanym fotografem z Melbourne moze sie okazac, ze na rynku za kilka lat zostana tylko te trzy firmy specjalizujace sie w lustrzankach cyfrowych wysokiej klasy-co do KM nie byl przekonany na 100%.

    Rozwazam zakup sprzetu za okolo 5000-6000zl (2500-3000$AUD)lacznie z jakims konretnym jednym lub dwoma objektywami dobrej -(a moze lepiej sredniej klasy), ktore pozwalaly by mi fotografowac pejzaze, krajobrazy, bo Australia jest na prawde pieknym kontynentem.

    Chcialbym tez sprobowac za kilka miesiecy swoich sil w reportazu weselnym i slubnym. Do tego wszystkiego jeszcze daleka droga. Na razie jestem dyletantem w zakresie fotografii...

    Co do objektywow-to jakie moge wziac pod uwage w systemie Nikona.


    ....a moze jeszcze troche, dac sobie na wstrzymanie i poczekac az Nikon wypusci cos nowego?...a moze Canon D5

    W kazdym razie dzieki za post

  4. #4

    Domyślnie

    taaa? A powiedz mi pod jakim względem KM 7D to wyższa półka???
    Mam to device (7d) w pracy! poza tym, że ma fajowy wyświetlacz i tego anyszejka to dla mnie se taki aparacik, robiłem fotki równocześnie nim i 70 którą mam prywatnie i jakoś 70 radziła sobie lepiej - szybciej - mniej problemów z pomiarem!!! noo i fotki są milsze z 70!
    ale o co chodzi?

  5. #5

    Domyślnie

    A co ma dokładność naświetlania do klasy sprzętu?
    Pozdrawiam
    Lolek

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lolek
    A co ma dokładność naświetlania do klasy sprzętu?
    To co swiadczy o klasie sprzetu? Waga? Wielkosc? Zapewnienie producenta? Znaczek "Pro" na korpusie? Sumaryczna liczba pokretel i przyciskow?
    Pytam serio bo sie gubie.
    D3-sta|16-85VR|105VR

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arra
    To co swiadczy o klasie sprzetu? Waga? Wielkosc? Zapewnienie producenta? Znaczek "Pro" na korpusie? Sumaryczna liczba pokretel i przyciskow?
    Pytam serio bo sie gubie.
    Kiedyś naiwnie sądziłem, że jakość zdjeć, ale teraz wiem że żyłem w błedzie.
    Aparat PROFI musi nieprzerwanie robić zdjecia w sytuacji, kiedy w czasie burzy piaskowej w strugach ulewnego deszczu, zawieszony na jednej rece drugą walisz serie 8kl/sek, jednym palcem co chwila zmieniając wszystkie ustawienia i co chwila waląc po łbach cieżkim korpusem atakujących przeciwników a potem z satysfakcją (korzystając z vertical gripa) robisz portretowe ujecia ich zmasakrowanych twarzy, przy czym autofocus wyjąc opetańczo za każdym razem idealnie wostrza każde ujecie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    Cytat Zamieszczone przez arra
    To co swiadczy o klasie sprzetu? Waga? Wielkosc? Zapewnienie producenta? Znaczek "Pro" na korpusie? Sumaryczna liczba pokretel i przyciskow?
    Pytam serio bo sie gubie.
    Kiedyś naiwnie sądziłem, że jakość zdjeć, ale teraz wiem że żyłem w błedzie.
    Aparat PROFI musi nieprzerwanie robić zdjecia w sytuacji, kiedy w czasie burzy piaskowej w strugach ulewnego deszczu, zawieszony na jednej rece drugą walisz serie 8kl/sek, jednym palcem co chwila zmieniając wszystkie ustawienia i co chwila waląc po łbach cieżkim korpusem atakujących przeciwników a potem z satysfakcją (korzystając z vertical gripa) robisz portretowe ujecia ich zmasakrowanych twarzy, przy czym autofocus wyjąc opetańczo za każdym razem idealnie wostrza każde ujecie.
    No to przy takich kryteriach KM 7D powinna pojsc do dzialu zabawek, a i D2 lub 1D nie wiem czy by daly rade
    D3-sta|16-85VR|105VR

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arra
    No to przy takich kryteriach KM 7D powinna pojsc do dzialu zabawek, a i D2 lub 1D nie wiem czy by daly rade
    No właśnie, marne te aparaty robią. Chińskie tandeciarskie dziadostwo.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    Chińskie tandeciarskie dziadostwo.
    dobrze ze jeszcze nie pojawily sie na necie aparaty NIKUN, chociaz te by pewnie doswietlaly cudnie
    Andrzej

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •