Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Co kupić do zeskanowania starych negatywów..

    W trakcie ostatnich porządków dokopałem się do swoich starych negatywów B&W i kolorowych. Stwierdziłem, że warto to przenieść do postaci cyfrowej i pytanie jakie urządzenie polecacie do zeskanowania?
    Nie potrzebuje super jakości skanowania bo większość zdjęć była robiona Zenitem albo podstawową lustrzanką Minolty, zdjęcia mają raczej wartość sentymentalną i trafią do 'rodzinnego albumu'.
    Co polecacie? Kiedyś robiłem skany na pożyczonym skanerze Nikona LS-2000 ale myślę o czymś do 500zł.
    Nie chciałbym tego zlecać komuś innemu bo tych zdjęć jest sporo i chyba taniej wyjdzie kupić skaner a później sprzedać.

    Michał Szymański
    http://blog.szymanskich.net

  2. #2

    Domyślnie

    Wbrew pozorom zdjęcia z Zenita mogą być całkiem niezłe, gorzej z materiałami na których je robiono. Za 500 zł to chyba najlepiej Epson V370.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Takie konstrukcje sobie odpuść. Nadają się do robienia stykówek, bo są szybkie, ale mizerna jakość.

  5. #5

    Domyślnie

    A ten wspomniany wyżej Epson V370 oferują lepszą jakość? Tak jak pisałem szukam czegość co pozwoli zdigitalizować materiały tak żeby była możliwość pokazania tego na monitorze, zdjęcia nie oferują większej wartości artystycznej a tylko wartość sentymentalną.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymic1 Zobacz posta
    A ten wspomniany wyżej Epson V370 oferują lepszą jakość? Tak jak pisałem szukam czegość co pozwoli zdigitalizować materiały tak żeby była możliwość pokazania tego na monitorze, zdjęcia nie oferują większej wartości artystycznej a tylko wartość sentymentalną.
    A nie lepiej "zeskanować" negatyw lustrzanką, np. przy pomocy ustrojstwa jak w tym artykule?:

    https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...ow-bez-skanera
    FF (Fuji + Fuji)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    A nie lepiej "zeskanować" negatyw lustrzanką, np. przy pomocy ustrojstwa jak w tym artykule?:

    https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...ow-bez-skanera

    To urządzenie widziałem, tyle że nie jest tanie bo 650zł, poza tym ja mam jedyny makro Sigma 105mm 2.8 i to z d7000.
    Potencjalnie moglbym wypożyczć Nikora 105mm ale czy do niego to pasuje to nie wiem bo na stronie nie ma info. Na stronie piszą tylko o 60mm, zapewne odległości są tak poustawiane żeby w kadrze był pełna skanowana klatka.

    Michał

  8. #8

    Domyślnie

    Skanowanie lustrzanką też jest opcją, ale przy negatywach trzeba je umiejętnie obrócić. Skanery to robią sobie same.
    Co do skanerów, to masz poniżej porównanie (ta sama klatka) z Plusteka 8200 i Lidlowego skanerka (który działa jak tamte za 300 zł) - przeskalowane do tego samego rozmiaru. Czy wystarczająca jakość musisz sam określić (po kliknięciu powinien być duży rozmiar)

    Plustek:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	F210611-Plustek.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	1,12 MB
ID:	7084

    Lidl:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	F210611-Lidl.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	1,20 MB
ID:	7085

  9. #9

    Domyślnie

    to jest temat! w skanerach bawilem sie ponad 20 lat temu, ale widze ze aqfa ciagle trzyma poziom tylko tego interfejsu nigdzie nie podepne, akurat trafil sie klient, ktory chce zeskanowac co-nieco i pod niego chce kupic epsona v550 - inaczej budzet mi peknie, ma mieszane foty, ale ma tez z nich negatywy ok 50%; co polecicie do 900PLN vs 220GBP? V800 - nie doloze...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  10. #10

    Domyślnie

    V370 i V550 swobodnie dają radę (dla celów prywatnej digitalizacji); jakość zeskanowanego obrazka z kliszy małoobrazkowej na obu skanerach jest identyczna; jak ktoś nie ma do skanowania materiału ze średniego formatu to V370 w zupełności wystarczy

    PS. dopowiem jeszcze w jaki sposób ja to robię: materiał skanuję na standardowych ustawieniach w rozdzielczości 2000x3000 72dpi; to co dostaję ze skanera jest w miarę ok ale jak na którymś obrazku bardziej mi zależy to wrzucam go do dodatkowej obróbki w programie graficznym; polecam PhotoScape - można tu szybko spooooro poprawić; z finalnych plików robiłem ostatnio sobie wydruki na papierze w rozmiarze A4; nie mam zastrzeżeń, a raczej mało wymagający nie jestem
    Ostatnio edytowane przez nie.Znajomy ; 08-04-2018 o 12:39
    zestaw N: d700 +17 + 70-200 // zestaw S: A7 + 40 + 24-240

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Skanowanie starych zdjęć.
    By fumberas in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 11:35
  2. [ Krajobraz ] Urok starych tatrzańskich...
    By milk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 09:59
  3. Skanowanie starych fotografii
    By Szuwar in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 21:50
  4. [ Krajobraz ] W Starych Kiejkutach
    By qamil_d_dg in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-11-2008, 17:42
  5. Skanowanie starych zdjęć
    By elanek in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2008, 22:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •