Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Ile za zdjecia

  1. #1

    Domyślnie Ile za zdjecia

    Witam. Będę robił swoją pierwszą sesję. Jestem amatorem hobbysta o czym klient wie, ale nie wiem ile wziąć za zdjęcia. Muszę dojechać na dane miejsce 13km i zdjęcia miałyby być na 40-stce. Kilka zdjęć grupowych oraz zdjęcia solenizanta z żoną i dwójką dzieci. Jakieś rady?
    Ostatnio edytowane przez Arczi23 ; 22-03-2018 o 18:26

  2. #2

    Domyślnie

    Gdy bierzesz za coś pieniądze, to nie jesteś amatorem. Amator, to ktoś kto nie zajmusię się daną rzeczą zarobkowo.
    A co do ceny - zależy od masy czynników. Jeden weźmie 100zł, inny 5k.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arczi23 Zobacz posta
    Witam. Będę robił swoją pierwszą sesję. Jestem amatorem hobbysta o czym klient wie, ale nie wiem ile wziąć za zdjęcia. Muszę dojechać na dane miejsce 13km i zdjęcia miałyby być na 40-stce. Kilka zdjęć grupowych oraz zdjęcia solenizanta z żoną i dwójką dzieci. Jakieś rady?
    weź lampe błyskowa bo nigdy nie wiesz czy się nie przyda. Kadruj z głową, bez udziwnień, nie obcinaj kończyn, czubków głów itp itd. Zadbaj o tło by nie było jakiegoś burdelu, typu wystające lampy z głowy itp itd. Rób zdjęcia wcześnie póki nosy nie są za czerwone. Weź 100 zł i jedź do domu po sprawie.

  4. #4

    Domyślnie

    Za 100 zł to się chyba ledwie dojazd zwróci. Można by trochę więcej, ale nie ma co szaleć. Jeszcze zależy ile czasu. Można tak gdzieś przyjąć około 50-70 zł/h.

  5. #5

    Domyślnie

    do przejechania ma 30km. Jest amatorem. Nie zarabia na fotografii. Nie wiemy jakie ma umiejętności. Teoretycznie do zrobienia ma grupówki i foty solenizanta z zona i dziećmi - więc to pewnie z 5 zdjęc będzie. Gdybym to ja obchodził 40 (szlag, to juz za pół roku), posiadał żonę i dzieci (na szczęście brak) to bym amatorowi nie zapłacił więcej. Albo bym zapłacił więcej i wybrał zawodowca do zrobienia reportazu z imprezy.

  6. #6

    Domyślnie

    Tez uwazam, ze 100zl jest w sam raz.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    Teoretycznie do zrobienia ma grupówki i foty solenizanta z zona i dziećmi - więc to pewnie z 5 zdjęc będzie. Gdybym to ja obchodził 40 (szlag, to juz za pół roku), posiadał żonę i dzieci (na szczęście brak) to bym amatorowi nie zapłacił więcej.
    Ale u Ciebie to by było mniej zdjęć, bo "foty solenizanta z zona i dziećmi" odpadają

    Dojazd to najprościej załatwić z kilometrówki.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Ale u Ciebie to by było mniej zdjęć, bo "foty solenizanta z zona i dziećmi" odpadają

    Dojazd to najprościej załatwić z kilometrówki.
    haha - no tak. Dając 100zł przepłaciłbym

  9. #9

    Domyślnie

    Dac koledze 200 PLN zeby mu cos na piwo zostalo i miły gest będzie miał od jubilata... Amator, nie amator ale dojedzie, robote zrobi i czas poświęci
    Stówka taka troche dziadoska mi sie wydaje...
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Stówka taka troche dziadoska mi sie wydaje...
    Bo fotograf od +- 20 lat to dziadowski zawod ...
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-10-2017, 18:04
  2. zdjecia produktow (zdjecia 360*)
    By sote in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 16:30
  3. Zdjęcia z lampą- pomarańczowe zdjęcia
    By Marcin110388 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 00:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •