Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wymiana lamp studyjnych

    Na wstępie powiem, że nie znam się na tym i proszę mądrzejszych o poradę.
    Żona prowadzi małe studio foto. Ma dwie lampy DPIII400 i zapotrzebowała dwie nowe.

    Chciałbym Jej zrobić niespodziankę i zamiast kupować 2 takie same, kupić 4 lepsze (złożyło się tak, że mam troszkę zaskórniaków, które mogę przeznaczyć na ten cel).
    Wydać chcę do 10 tys. (i ani grosza więcej)
    Czy zestaw:
    4x Quadralite Pulse Pro X 600
    4x QuadraLite AIR 260
    1x Quadralite Navigator X2 N
    jest sensownym pomysłem?

    Fotografia portretowa + moda
    Czy jeszcze coś mogę dopowiedzieć, aby pomóc w wyborze?
    Dziękuję.
    Nikon.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja tu dostrzegam jeden bardzo ważny problem że to żona zapewne wie co potrzebuje i na tym się zna, a czy my możemy wiedzieć co twoja żona potrzebuje i czy te lampy co wymieniłeś będą miały sens w jej małym studio ?
    Czy będzie miała gdzie to postawić ?
    Może lepiej za tą kasę kupić system mocowania sufitowego i dokupić podobne lampy jakie ma ?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mick1 Zobacz posta
    Na wstępie powiem, że nie znam się na tym i proszę mądrzejszych o poradę.
    Żona prowadzi małe studio foto. Ma dwie lampy DPIII400 i zapotrzebowała dwie nowe.

    Chciałbym Jej zrobić niespodziankę i zamiast kupować 2 takie same, kupić 4 lepsze (złożyło się tak, że mam troszkę zaskórniaków, które mogę przeznaczyć na ten cel).
    Wydać chcę do 10 tys. (i ani grosza więcej)
    Czy zestaw:
    4x Quadralite Pulse Pro X 600
    4x QuadraLite AIR 260
    1x Quadralite Navigator X2 N
    jest sensownym pomysłem?

    Fotografia portretowa + moda
    Czy jeszcze coś mogę dopowiedzieć, aby pomóc w wyborze?
    Dziękuję.
    Dla mnie to bez sensu.
    1. Nie ma specjalnych korzyści z jednakowych lamp. Lepiej mieć np coś silnego jako np lampę główną (ciężką) i np coś lżejszego do powieszenia nad głową (albo na niezbyt zobowiązujący wyjazd). Podobnie ze statywami - po co Ci wszystkie jednakowe. Lepiej mieć boom-a ale też karzełka i to bardzo niskiego.
    2. Skoro żona ma Jinbei (z TRS) to konsekwentnie bym w to szedł.
    3. Dodatkowe środki w ogóle można by przeznaczyć na lampy plenerowo-studyjne

    Opcji widzę parę np:
    - zakup dużej (powiedzmy 800 Ws lampy Jinbei z TRS, są nawet do 1200), do tego profesjonalny "odciążany" statyw z boomem (o ile jest na to miejsce) bo to grzmot jest, do tego 2 lekkie 300 Ws lampy akumulatorowo-sieciowe na wyjazd bez prądu
    - duża mocna lampa akumulatorowa (600 Ws) pod plener
    - lampa pierścieniowa (i tu jest parę opcji) ja bym jednak polecał akumulatorowe 400 Ws ale też możliwa jest po prostu taka końcówka do akumulatora a wtedy można podpiąć coś innego.
    - zestawy typu Godox 200 pod wyjazdy

    Słowem kupienie 4 silnych grzmotowatych lamp bez zastanawiania się czy to choć trochę poszerzy to możliwości fotograficzne (a zrobi to w nieznacznym stopniu) nie jest powiedzmy sensowne. Swoją drogą trzeba mieć straszną determinację aby w tak technicznej i specyficznej branży próbować coś kupować bez elementarnej wiedzy - nie lepiej dać jej 10 K i przyjemność wybrania sobie sprzętu???

    Wyślij ją tu na forum to koledzy na pewno podpowiedzą jak najmądrzej je wydać.

    Pozdro
    Wiesiek

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli miałbym coś polecić to nową serię lamp Jinbei MSN III.
    I w tej serii masz 400, 600, 800.

    Mają możliwość zejścia do 1/256 ... i to może się bardzo przydać zwłaszcza jak lampek ma być więcej niż 2.
    Ja bym osobiście w mniejszym studio szedł tylko w te lampy.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  5. #5

    Domyślnie

    Pomyśl może o tym, że żona z fotografią mody chciałaby może wyjść ze studia. Taka lampa sprawdzi się i w studiu i w plenerze https://fripers.pl/p/lampa-plenerowa-jinbei-hd-601/.

  6. #6

    Domyślnie

    O i bardzo dziękuję, chciałem zrobić niespodziankę, ale zrobię spodziankę i przedyskutuję z Nią. Jako laikowi - wydawało mi się, że lepiej się sprawdzi kilka takich samych lamp, dziękuję.
    Nikon.

Podobne wątki

  1. Wymiana lamp studyjnych na..
    By kruszyna in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 01:35
  2. Jakość Lamp studyjnych
    By Max_im in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 23:57
  3. Moc lamp studyjnych
    By Nifir in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-10-2009, 20:30
  4. mocowanie lamp studyjnych
    By Mont in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-12-2008, 19:02
  5. Wyzwalacz lamp studyjnych w D50
    By Pershing in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-02-2007, 15:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •