Close

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 141
  1. #131

    Domyślnie Odpowiedź GIOŚ

    Tak jak obiecałem. Zamieszczam odpowiedź GIOŚ w kwestii albumu. Wnioski każdy może wysnuć sobie sam ale zadanie to jak widać nie jest robione "za darmo". Z OTOP na razie nie uzyskałem odpowiedzi. Jeśli ktoś jest zainteresowany to może pogłębić temat - tutaj OTOP powinien być właściwym źródłem informacji. Można się dopytać jakie środki przeznaczono na druk i opracowanie komputerowe a jakie na merytoryczne a także tryb wyboru podwykonawców.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001 pop.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	1,51 MB
ID:	8318

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	002.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	345,5 KB
ID:	8320

    Pozdro
    Wiesiek

  2. #132

    Domyślnie

    Brakuje mi słów, aby to skomentować...

  3. #133

    Domyślnie

    Czy nie powinno się zrobić jakiegoś krótkiego i węzłowatego resume (koniecznie z tą odpowiedzią) i linkowanie go do każdej następnej próby wyłudzania darmowych zdjęć? Żeby każdy komu to wpadnie do głowy miał czarno na białym jak to naprawdę działa...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #134

    Domyślnie

    Popieram 2pompony.
    Problem polega jednak na tym, że nie chodzi tylko o fotografowanie ptaków. Takie akcję będą się pojawiać w innych dziedzinach fotografii. Podejrzewam też, że dawcy zdjęć średnio się przejmują tym, że na fotografa nie został przewidziany budżet.
    W każdym bądź razie jeśli ktoś ma pomysł jak można zareagować teraz i wiele razy w przyszłości to nie kryć się. W miarę swoich możliwości mogę wspomóc taki projekt finansowo.

  5. #135

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że jeśli idzie o inne dziedziny, to np. fotografowie architektury nie okażą się idiotami, i jeśli poznają jak działa mechanizm targania darmowych zdjęć ptaków, potrafią go sobie przełożyć na mechanizm targania darmowych zdjęć architektury. I tak dalej...

    Mam też nadzieję, że bezczelność takich i podobnych przedsięwzięć dotrze już naprawdę do wszystkich.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #136

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Mam nadzieję, że jeśli idzie o inne dziedziny, to np. fotografowie architektury nie okażą się idiotami, i jeśli poznają jak działa mechanizm targania darmowych zdjęć ptaków, potrafią go sobie przełożyć na mechanizm targania darmowych zdjęć architektury. I tak dalej...

    Mam też nadzieję, że bezczelność takich i podobnych przedsięwzięć dotrze już naprawdę do wszystkich.
    Z całym szacunkiem, ale idioci znajdują się wszędzie, wśród fotografów architektury też.
    Wydaje mi się, że ciężko edukować fotografa amatora kiedy on nie ma nic do stracenia bo i tak na foto nie zarabia. Moim zdaniem odzew powinien być skierowany z naciskiem na organizatorów i to im należy pokazać, że są w błędzie. To organizatorów powinno się ośmieszać, bo głupich wysyłających zdjęcia raczej nigdy nie zabraknie.

  7. #137

    Domyślnie

    Tak, mówiąc o przygotowaniu jakiegoś zwięzłego podsumowania miałem właśnie to na myśli:

    1. pokazanie całej obłudy organizatora i wytknięcie go palcem
    2. dostarczenie opisu jak działa mechanizm dla tych, co chętni są dawać zdjęcia takim organizatorom.

    Jeśli po przeczytaniu czegoś takiego ktoś jeszcze zdecyduje się na dofinansowanie darmowymi zdjęciami takiego organizatora, niech im dopłaca, jak czuje że musi. Ważne, żeby wiedział co robi.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #138

    Domyślnie

    Hehehe.... Jak w tym (życiowym bardzo) dowcipie:
    - Ty weźmiesz 500.000, ja wezmę 500.000 a zdjęcia zrobi jakiś frajer za darmo....
    Dzięki Wiesiek że pokazałeś to pismo....
    Pozdrawaiam. Piotr
    Ostatnio edytowane przez pioterkow ; 30-04-2018 o 20:04
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  9. #139

    Domyślnie

    Mnie od dłuższego czasu dziwi jedna rzecz.
    Nie chcę wchodzić nikomu do portfela, ale osoby pokroju piotrekow'a, Pawła Pawlaka, czy nawet mnie byłoby w sensie finansowym "stać" na oddanie zdjęć za darmo, ale z szacunku dla własnej pracy, z szacunku dla innych fotografów nikt tego nie robi.
    Z drugiej natomiast strony patrząc po młodych adeptach fotografii reportażowej z Wrocławia najchętniej zdjęcia za darmo oddają osoby, które nie posiadają ani praktycznie żadnych umiejętności ani sprzętu(który mogłyby kupić za pieniądze zarobione na foto), czym w praktyce sami sobie podcinają skrzydła. Naprawdę tak prosty związek przyczynowo-skutkowy jak to, że za zarobione pieniądze można kupić lepszy sprzęt przekracza możliwości umysłowe tak wielu ludzi?

  10. #140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Mnie od dłuższego czasu dziwi jedna rzecz.
    Nie chcę wchodzić nikomu do portfela, ale osoby pokroju piotrekow'a, Pawła Pawlaka, czy nawet mnie byłoby w sensie finansowym "stać" na oddanie zdjęć za darmo, ale z szacunku dla własnej pracy, z szacunku dla innych fotografów nikt tego nie robi.
    Z drugiej natomiast strony patrząc po młodych adeptach fotografii reportażowej z Wrocławia najchętniej zdjęcia za darmo oddają osoby, które nie posiadają ani praktycznie żadnych umiejętności ani sprzętu(który mogłyby kupić za pieniądze zarobione na foto), czym w praktyce sami sobie podcinają skrzydła. Naprawdę tak prosty związek przyczynowo-skutkowy jak to, że za zarobione pieniądze można kupić lepszy sprzęt przekracza możliwości umysłowe tak wielu ludzi?
    Chyba nie chodzi o inwestycje tylko o traktowanie fotografii jako zawodu. Zawodowiec chciałby z tego żyć ale są też hobbyści - żyją z czegoś innego a fotografia to sposób na spędzanie wolnego czasu. I trudno mieć do nich pretensje, jak bezpłatnie udostępnią swoją pracę.

    Teraz dłuższa dygresja. Patrząc na mnie - jestem zawodowym fotografem (a też wydawcą) a mam hobby jazdę na nartach. Wydaję na to naprawdę ciężki szmal. Tacy jak ja umieszczają relację ze swoich wypraw, tracki ze zjazdami i podejściami. W oparciu o te informacje inni planują swoje wycieczki. Można byłoby narzekać, że podcinamy gałąź na której siedzą przewodnicy górscy i organizatorzy. Ale oczywiście dostawcy sprzętu górskiego i narciarskiego mają z tego super interes bo stada ludzi weszły w różne odmiany narciarstwa (freetour, skitury, skialp). Widzicie analogię?

    Jednak optyka zmienia się gdy weźmiemy zamawiającego usługi - wykwalifikowany organizator wyjazdów zatrudni, jednak nie mnie, tylko przewodnika z IVBV. Na podobnej zasadzie instytucja robiąca za publiczne pieniądze (chyba nie małe) poważną publikację powinna zatrudnić zawodowych fotografów. To co zrobiło OTOP to jest dziadostwo do kwadratu. Ciągną kasę dla siebie. Rodzi się automatyczne pytanie - czy tak przypadkiem nie wygląda cała reszta tego zamówienia? Może to jest robione wyłącznie po to aby napełnić swoją kabzę a reszta publikacji jest na takim poziomie jak pozyskane zdjęcia...

    Ja stawiam, że tak jest.

    Pozdro
    Wiesiek

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Dom dla ptaków
    By zbig1972 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 22:13
  2. poszukiwane zdjęcia z forum
    By słowografia in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 08:39
  3. [ Przyroda ] Troszke ptaków:)
    By squerx in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-11-2006, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •