Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Podaj dokładny typ, bo jest szansa, że nene pisała o tym najtańszym (jeśli się nie mylę, są dostępne trzy różne obiektywy Tamrona 70-200/2.8 ).
    No podałem G2. Jest tylko jeden G2 - ten ostatni, najnowszy.
    To najlepsza opcja, tym bardziej, że kiedyś może dokupić konwerter Tamronowski x2 i mieć 140-400 nadal na sensownym poziomie.


    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Jeśli użytkownik A opisuje swoje złe doświadczenia z obiektywami firmy X, a użytkownik B napisze, że ma inne zdanie, bo korzysta z powodzeniem z kilku obiektywów właśnie firmy X to znaczy, że "opluwa"?

    Chyba skończy się na tym, co zaproponował Jacek_Z (i jakoś mnie to nie dziwi). "50" na pełnej klatce powinna być wystarczająco szeroka do pomieszczeń, a 70-200 doskonale sprawdzi się w plenerze.
    Musimy się tu dobrze zrozumieć.
    Inne zdanie nawet w oparciu o własne odczucia indywidualne czy jeden obiektyw .... nawet po akcjach z serwisem, jeśli to kogoś nie boli to jest w porządku.
    Naprawdę. NIGDY nie mam z tym problemu.

    Opluwaniem i problemem nazywam to, że po wyrażeniu kulturalnym mojej opinii niektórzy nie trzymają emocji i zaczynają się "wycieczki personalne", złośliwości, komentarz nie na miejscu, określenia, że to co ja piszę to bzdury itd (w delikatnym odniesieniu).
    To nie jest moim zdaniem w porządku z a tym spotkałem się 10+ x w kilku wątkach gdzie (jak to teraz rozumiem i czuję) OŚMIELIŁEM się napisać coś negatywnego na producenta Sigma

    Bo dla mnie akcja typu "wysyłam body Nikona do serwisu SIGMA celem kalibracji danej sztuki Sigma z body ... bo ani mikroregulacja ani tym bardziej działania z USB DOCK nie dały rezultatu ... to jest moja tylko opinia i dla mnie to przepraszam ale PATOLOGIA ...
    Jeśli dla kogoś to nadal jest w porządku a Sigma jest THE BEST ... Nie mam z tym problemu. O ile wymiana zdań jest na poziomie kultury i tyle ... a czytający wątek może zapoznać się z różnymi stanowiskami i wyrobić sobie własne zdanie. Do tego służy forum.

    Nie moja wina, że nawet tu na forum co chwila ktoś się skarży na Sigmę, komuś ręce opadają ... Ja to odnotowuję bo widzę ... ale miłośnicy Sigmy zdają się mieć "oczy szeroko zamknięte na to".
    A na pytanie skąd tyle nowych obiektywów Sigma dostępnych w sprzedaży (inny wątek i pytanie innego użytkownika) odpowiedzi to - kasa z dotacji się skończyła itd ... wymyślane WSZYSTKO ale nie to, że może z tymi Sigmami coś było nie tak, komuś witki opadły i desperacko usiłuje się tego pozbyć ... no to przepraszam ale to raczej żart, takie podejście i widać jak bardzo właściciele Sigmy bronią chyba własnego sumienia aby było w zgodzie i nie wolno niczego złego powiedzieć ... a XX obiektywów wystawianych na sprzedaż tu i tam ... to wszystko spalone dotacje i czynniki INNE Śmieszne i tyle

    Niestety są tu miłośnicy Sigmy, którzy nie potrafią na takim poziomie prowadzić dyskusji i jeszcze zarzucają, że odmienne zdanie (moje) to hejt na Sigmę i emocje biorą nad nimi górę ...
    Ja niczego nie hejtuję. Wręcz na zimno podchodzę. Nie mam nic do SIGMY. Jeśli tak jak TAMRON poprawi swoją produkcję i będzie to widać - sam chętnie sięgnę. Nie mam uprzedzeń emocjonalnych i nie uwielbiam wydawać więcej na inne szkła dla zasady, ani też nie jestem snobem.
    Tak to wygląda.

    Mam nadzieję, że przyznasz mi rację. Nie co do Sigmy tylko co do tego co wyżej opisałem na temat wymiany zdań.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  2. #12

    Domyślnie

    @damian_888 Ciężko się czyta Twój hejt na Sigmę.
    Ja niczego nie hejtuję. Wręcz na zimno podchodzę. Nie mam nic do SIGMY.
    Po czym wypracowanie, jakie to Sigmy są złe
    Miałeś w ogóle jakieś Sigmy, tak na dłużej?

    Ps. Jest takie powiedzenie "“Jeśli jedna osoba mówi Ci, że jesteś pijany - możesz to zignorować. Jeśli mówią Ci to dwie osoby, zacznij się niepokoić. Jeśli powiedzą Ci to trzy osoby, to idź do domu i połóż się do łóżka”!"

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ty serio masz jakąś obsesje że latasz po wszystkich tematach i wywalasz tu swoje traumatyczne przeżycia z sigmą.
    Jakie to modele tej sigmy miałeś że takie koszmary cie dopadają ?

    Tak patrzę na allegro ile to ludzi chce sprzedać te strasznie zepsute sigmy i jakoś nie widzę tu wielkiego zatrzęsienia, zdecydowanie canonów i nikonów jest więcej w podobnej ogniskowej i klasie, sigmy 135mm jest ZERO, 35mm parę sztuk, można napisać że sporo jest sigmy 18-35 ale to nie dziwi bo ludzie kupują bez zastanowienia dość drogie szkło, które jest wielkie i ciężkie, a taki zakres ogniskowych trzeba potrafić do czegoś wykorzystać, sigma 17-50 obecnie to rzadkość na ogłoszeniach, za to słabego tamrona już zobaczysz więcej itd.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 02-04-2018 o 11:25

  4. #14

    Domyślnie

    Koledzy ... zbyt emocjonalnie reagujecie, i tyle.
    Wyrażam swoją opinię. NIC poza tym. Wy również i jest w porządku. Od tego jest forum.

    Zwrócę uwagę, że wyraziłem swoją opinię w wątku osoby, której ręce opadły na Sigmę więc tylko podzieliłem się z nim własnym zdaniem.
    Wy również możecie i jest OK. Nic ponad to.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @damian_888 Ciężko się czyta Twój hejt na Sigmę.
    Miałeś w ogóle jakieś Sigmy, tak na dłużej?
    Co poradzić, że są osoby, które nie są w stanie znieść odmiennego zdania?
    To przychodzi z czasem ... więcej doświadczeń, więcej pokory i spokoju.

    Tak miałem Sigmę i mam znajomych, którzy mają Sigmy i jakoś to działa. Szału nie ma, problemów też nie ... ale to te stare, podobno jak pisali tu koledzy "jeszcze gorsze" bo niby A są super, a takich po zapoznaniu się obiektywnym z opiniami w necie, doświadczeniem osobistym kilku osób i poczytaniu minimum kilkunastu kolegów TU na forum, którzy mieli problemy ... i zbierając to w statystyczną logikę ja sobie Sigmy odpuściłem To TYLKO MOJA opinia. A forum jest od dzielenia się opiniami.

    Moja nie jest gorsza od Waszej

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @damian_888 Ciężko się czyta Twój hejt na Sigmę.

    Po czym wypracowanie, jakie to Sigmy są złe
    Ja po tym zdaniu nie widzę już w mojej wypowiedzi niczego hejtującego ... wręcz nie rozumiem do czego się przyczepiasz w poście wyżej?
    Jeśli tam widzisz hejt to serio zbyt emocjonalnie to czytasz i tyle ... Ja takich intencji nie mam.

    Wyrażam jedynie odmienne stanowisko, co jest tu w mniejszości i to przyjmuję jako fakt ... nic poza tym.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale czy jesteś wstanie napisać przynajmniej o jednym modelu, który miałeś i spowodował taką traumę u ciebie czy to wszystko ktoś coś gdzieś ?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    Koledzy ... zbyt emocjonalnie reagujecie, i tyle.
    Wyrażam swoją opinię. NIC poza tym. Wy również i jest w porządku. Od tego jest forum.

    Zwrócę uwagę, że wyraziłem swoją opinię w wątku osoby, której ręce opadły na Sigmę więc tylko podzieliłem się z nim własnym zdaniem.
    Wy również możecie i jest OK. Nic ponad to.



    Co poradzić, że są osoby, które nie są w stanie znieść odmiennego zdania?
    To przychodzi z czasem ... więcej doświadczeń, więcej pokory i spokoju.

    Tak miałem Sigmę i mam znajomych, którzy mają Sigmy i jakoś to działa. Szału nie ma, problemów też nie ... ale to te stare, podobno jak pisali tu koledzy "jeszcze gorsze" bo niby A są super, a takich po zapoznaniu się obiektywnym z opiniami w necie, doświadczeniem osobistym kilku osób i poczytaniu minimum kilkunastu kolegów TU na forum, którzy mieli problemy ... i zbierając to w statystyczną logikę ja sobie Sigmy odpuściłem To TYLKO MOJA opinia. A forum jest od dzielenia się opiniami.

    Moja nie jest gorsza od Waszej

    - - - - kolejny post - - - - - -



    Ja po tym zdaniu nie widzę już w mojej wypowiedzi niczego hejtującego ... wręcz nie rozumiem do czego się przyczepiasz w poście wyżej?
    Jeśli tam widzisz hejt to serio zbyt emocjonalnie to czytasz i tyle ... Ja takich intencji nie mam.

    Wyrażam jedynie odmienne stanowisko, co jest tu w mniejszości i to przyjmuję jako fakt ... nic poza tym.
    O, to teraz jesteś jedynym, który ma wyważone opinie, reszta... jest emocjonalna. Dobre
    Btw, gdzie widzisz te emocje u innych? A nie u siebie? Żenujące.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jeszcze jedno. Stawiasz się w kontrze do wyobrażonej reszty użytkowników forum. Nie przyjmujesz, że pomiędzy zachwytami nad Sigmą (o ile rzeczywiście takie są) a twoim hejtem jest spora przestrzeń, w której mieszczą się opinie wielu użytkowników. Prościej jednak być niezłomnym rycerzem prawdy, no nie? Choć walczysz z wyimaginowanymi wrogami

  7. #17

    Domyślnie

    @poste proponuję zakończyć te osobiste złośliwości ... Nie chcesz złośliwości - nie dawaj jej innym.
    W TYM wątku nie napisałem NICZEGO niestosownego, co by wymagało takich reakcji, a innych wątków proponuję nie mieszać.

    BTW ... zaskoczę Cię, ale widzę też emocje u siebie. W innym wątku poszedłem emocjonalnie i koledzy, którzy mnie tam właśnie równie emocjonalnie oblepili mają ku temu uzasadnienie.
    Akurat umiem odnieść się krytycznie do własnych błędów. Życzę tego również innym użytkownikom. I nie bierz do siebie bo piszę ogólnie a nie konkretnie o Tobie, aby była jasność.

    Koniec tematu z mojej strony.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale czy jesteś wstanie napisać przynajmniej o jednym modelu, który miałeś i spowodował taką traumę u ciebie czy to wszystko ktoś coś gdzieś ?
    Odpowiedz sobie na jedno pytanie ... czy lekarz obserwujący przypadki efektów ubocznych wywoływanych przez lek XX u na przykład 20% pacjentów ... to jest to coś na co trzeba zwrócić uwagę czy jedynie wówczas jak przetestuje ten lek tylko na sobie i zależnie od tego JEDNEGO (na sobie) przypadku wyciągać wnioski? Które wnioski będą bardziej zasadne ... ? Czy faktycznie statystyka i obserwacja to złe źródło wniosków i wszystko trzeba przetestować tylko na sobie?

    Nie kontynuujmy ... sam sobie odpowiedz i dajmy spokój
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czyli jesteś naszym lekarzem, a może idźmy dalej, zbawcą... mesjaszem ?
    Czy w każdym poście będziesz dodawał "dajmy spokój", "temat zamykam" itd mimo że to ty zaczynasz i kontynuujesz temat, w którym nie masz ani jednego argumentu ?

  10. #20

    Domyślnie

    To był tylko techniczny przykład. Sam widzisz jak niektórzy (w tym i Ty) zaraz płyną .... nie jestem żadnym lekarzem ani tym bardziej tym co dalej wymyśliłeś
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Upadek aparatu-proszę o rady...
    By kropsi in forum Serwis
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 31-05-2015, 21:36
  2. [ Portret ] Natalia - prosze o oceny i rady
    By zcwtgjss in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-01-2014, 23:48
  3. Fotografia produktów pod allegro i sklep internetowy. Rady i sprzęt?
    By draco85 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 13:34
  4. Wywoływanie zdjęć w NX - proszę o rady
    By blue7 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-03-2009, 00:12
  5. Proszę o rady dot. siatkówki na hali
    By damiancore in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-12-2007, 11:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •