Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
Podaj dokładny typ, bo jest szansa, że nene pisała o tym najtańszym (jeśli się nie mylę, są dostępne trzy różne obiektywy Tamrona 70-200/2.8 ).
No podałem G2. Jest tylko jeden G2 - ten ostatni, najnowszy.
To najlepsza opcja, tym bardziej, że kiedyś może dokupić konwerter Tamronowski x2 i mieć 140-400 nadal na sensownym poziomie.


Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
Jeśli użytkownik A opisuje swoje złe doświadczenia z obiektywami firmy X, a użytkownik B napisze, że ma inne zdanie, bo korzysta z powodzeniem z kilku obiektywów właśnie firmy X to znaczy, że "opluwa"?

Chyba skończy się na tym, co zaproponował Jacek_Z (i jakoś mnie to nie dziwi). "50" na pełnej klatce powinna być wystarczająco szeroka do pomieszczeń, a 70-200 doskonale sprawdzi się w plenerze.
Musimy się tu dobrze zrozumieć.
Inne zdanie nawet w oparciu o własne odczucia indywidualne czy jeden obiektyw .... nawet po akcjach z serwisem, jeśli to kogoś nie boli to jest w porządku.
Naprawdę. NIGDY nie mam z tym problemu.

Opluwaniem i problemem nazywam to, że po wyrażeniu kulturalnym mojej opinii niektórzy nie trzymają emocji i zaczynają się "wycieczki personalne", złośliwości, komentarz nie na miejscu, określenia, że to co ja piszę to bzdury itd (w delikatnym odniesieniu).
To nie jest moim zdaniem w porządku z a tym spotkałem się 10+ x w kilku wątkach gdzie (jak to teraz rozumiem i czuję) OŚMIELIŁEM się napisać coś negatywnego na producenta Sigma

Bo dla mnie akcja typu "wysyłam body Nikona do serwisu SIGMA celem kalibracji danej sztuki Sigma z body ... bo ani mikroregulacja ani tym bardziej działania z USB DOCK nie dały rezultatu ... to jest moja tylko opinia i dla mnie to przepraszam ale PATOLOGIA ...
Jeśli dla kogoś to nadal jest w porządku a Sigma jest THE BEST ... Nie mam z tym problemu. O ile wymiana zdań jest na poziomie kultury i tyle ... a czytający wątek może zapoznać się z różnymi stanowiskami i wyrobić sobie własne zdanie. Do tego służy forum.

Nie moja wina, że nawet tu na forum co chwila ktoś się skarży na Sigmę, komuś ręce opadają ... Ja to odnotowuję bo widzę ... ale miłośnicy Sigmy zdają się mieć "oczy szeroko zamknięte na to".
A na pytanie skąd tyle nowych obiektywów Sigma dostępnych w sprzedaży (inny wątek i pytanie innego użytkownika) odpowiedzi to - kasa z dotacji się skończyła itd ... wymyślane WSZYSTKO ale nie to, że może z tymi Sigmami coś było nie tak, komuś witki opadły i desperacko usiłuje się tego pozbyć ... no to przepraszam ale to raczej żart, takie podejście i widać jak bardzo właściciele Sigmy bronią chyba własnego sumienia aby było w zgodzie i nie wolno niczego złego powiedzieć ... a XX obiektywów wystawianych na sprzedaż tu i tam ... to wszystko spalone dotacje i czynniki INNE Śmieszne i tyle

Niestety są tu miłośnicy Sigmy, którzy nie potrafią na takim poziomie prowadzić dyskusji i jeszcze zarzucają, że odmienne zdanie (moje) to hejt na Sigmę i emocje biorą nad nimi górę ...
Ja niczego nie hejtuję. Wręcz na zimno podchodzę. Nie mam nic do SIGMY. Jeśli tak jak TAMRON poprawi swoją produkcję i będzie to widać - sam chętnie sięgnę. Nie mam uprzedzeń emocjonalnych i nie uwielbiam wydawać więcej na inne szkła dla zasady, ani też nie jestem snobem.
Tak to wygląda.

Mam nadzieję, że przyznasz mi rację. Nie co do Sigmy tylko co do tego co wyżej opisałem na temat wymiany zdań.