Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Nikon D7100 - czułości, ostrości itd...

    Witam Was !

    Mam do Was prośbę, a zarazem kilka pytań...

    Jestem użytkownikiem-amatorem Nikona D7100 z obiektywem Nikkor 18–140mm 1:3,5-5,6G ED VR . Jak wspomniałem, to tylko amatorka, ale dlaczego nawet i ta amatorka miałaby wyglądać źle. Zestaw ten mam od nowości, dwa lata temu na zdjęciach pojawiły się dwie okrągłe plamki, na co reakcją z mojej strony było oddanie body do serwisu aparatów w Poznaniu na Kopernika (a nóż czytają to miejscowi i poprą bądź skreślą z mojej głowy na przyszłość ów serwis). Przy przekazaniu go, stwierdzono faktycznie plamki na matrycy, które zlikwidowano po kilku dniach...Więcej "problemów" nie było.... Aż do niedawna... Moja amatorka to połączenie moich dwóch pasji - cięższej motoryzacji i właśnie tej amatorskiej fotografii. Aparat w 95 % służy mi do fotografowania ciężarówek na autostradach( z reguły wiadukty nad nimi, auta w ruchu, jadące ok. 90 km/h, światło bywa różne, zależne od tego, co Bóg akurat da ), przy innych drogach czy parkingach. O ile ze zdjęciami aut na parkingach nie ma problemu, o tyle te, robione w ruchu przy nie do końca pełnym Słońcu i błękitnym niebie już nie są takie, jakby chciał...Mam wrażenie, że aparat "męczy się" na czułościach większych niż 250, a nawet i na takiej zdjęcia mają dziwny szum, mak...Do tego ostrość "na ciągłym" też jest gdzieś indziej, niż powinna być...Liczę na jakieś wskazówki, porady

    Może ktoś z Was będzie umiał mi pomóc - poniżej załączam kilka kadrów, na których widać te moje zmartwienia...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6533.JPG
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	9,17 MB
ID:	6569Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6604.JPG
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	8,78 MB
ID:	6570Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6561.JPG
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	8,72 MB
ID:	6571Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6781.JPG
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	7,80 MB
ID:	6572Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6756.JPG
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	7,87 MB
ID:	6573

  2. #2

    Domyślnie

    Popatrzyłem na te zdjęcia i tak z grubsza
    1. Wklejaj może parametry przy zdjęciu, bo nie każdemu chce się robić dodatkowe czynności, żeby to zobaczyć, może dostaniesz więcej uwag;
    2. W zdjęciach nie widzę nic złego, tzn. jak na światło i użyty obiektyw są ok.
    3. Robisz jpg-i czy wywołujesz z RAW? Bo wygląda, że obróbką można by to podciągnąć.
    4. Spróbuj przymknąć obiektyw do f6.3-f7.1 i trochę mimo wszytko podwyższ ISO, do 400 nie powinno być źle nawet dla szumofoba
    5. Pomyśl nad kupnem obiektywu, który będzie ostrzejszy.

  3. #3

    Domyślnie

    A co do ostrości. Jeśli używasz innego ciągłego trybu niż AF-C z pojedynczym... to przestań.
    Przy śledzeniu z większą ilością pkt, af lubi złapać ostrość na czymś bardziej kontrastowym.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Chyba...zaznaczam chyba, tak się dociera do granic obiektywu gdzie aparat ma spory potencjał na tych 24Mpix, a obiektyw ledwo daje 8-9Mpix, dlatego tak często tu w poradach pojawia się np tania sigma 17-50, która ma świetną rozdzielczość jak na zoom, no i oczywiście większość stałek, nawet obiektywy 70-200 2.8 mogą tu byś świetne itd.

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie też tak pomyślałem Po przymknięciu powinno być trochę lepiej, ale światło musi być dobre, żeby nie zabić obrazka ISO. Szkła /1.8, czy /2.8 na f5.6 to już zwykle żyleta, tu trzeba chyba przymknąć.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzieki za to, co już się pojawiło..

    Dzisiaj popstrykałem na ISO 320, 400 przy f 7.1 - wieczorem zobaczę, co z tego wyszło, podzielę się z Wami tymi szumami, jako ten szumofob ?

    Co do ostrzejszego obiektywu, myślicie, że do tego typu "zabawy" Sigma 700-200 2.8 będzie odpowiednim zakupem ? To mój drugi Nikon, a 5 Nikkor, nigdy nie miałem kontaktu w ogóle z Sigmą czy Tamronem...Chciałbym coś elastycznego, coś jasnego, co pozwoli mi poekscytować się przy tej drodze przy słabym świetle, nie tylko przy błękitnym niebie, ale też właśnie czegoś "ostrego". Może coś innego, rozsądnego ?

Podobne wątki

  1. Nikon D7100 i 18-105 problem ostrości dla ogniskowej 18mm
    By lparadowski in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 24-10-2017, 16:42
  2. Nikon D80, problem z spadkiem czułości matrycy
    By Martin'88 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-10-2016, 01:29
  3. D7100 - tryby ostrosci AF
    By galtom in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 15:11
  4. D7100 ustawianie ostrości
    By buggie in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 23:16
  5. Nikon d7100 dźwięk ostrości(migawki)
    By tazman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 02:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •