Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 72
  1. #21

    Domyślnie

    Dlatego w ciepłych krajach stosują zewnętrzne okiennice.

  2. #22

    Domyślnie

    Zewnetrzna tez nic nie daja.
    No moze 5%
    :^)))
    Ale to chyba nie o to chodzi, jaki typ zaslonek ...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Dlatego w ciepłych krajach stosują zewnętrzne okiennice.
    Czy Floryda w polskich dywagacjach polskich fachuruf lapie sie w cieple kraje ??
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

  3. #23

    Domyślnie

    Może lepiej takie 5%, jak inne z turbo PET-ów odrzutowych, a w zasadzie strumieniowych.

    Floryda inna bajka, bo tam prąd z atomu i porządna klima wszędzie.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    Zewnetrzna tez nic nie daja.
    No moze 5%
    :^)))
    Ale to chyba nie o to chodzi, jaki typ zaslonek ...
    Ciężkie głupoty piszesz.
    Po zamontowaniu takich żaluzji w zasadzie przestałem używać klimatyzację. Różnica niby mała, powiedzmy 2 stopnie, ale przy +28 da się spać, przy +30 niespecjalnie. Oczywiście dużo zależy od konkretnego pomieszczenia, ale te 200 zł, które wydasz na taką markizę, dadzą sporo.

  5. #25

    Domyślnie

    Tak z ciekawości zapytam: jaki jest średni miesięczny koszt chłodzenia domu/mieszkania na Florydzie? Tak mniej więcej, oczywiście latem.

  6. #26

    Domyślnie

    Jeszcze tańsza opcja. Mam pokój z jednym oknem skierowanym na zachód. Popołudniami w lecie koszmarnie się nagrzewał. Na okno od zewnątrz przylepiłem na taśmę dwustronną zwyczajną folię ratunkową (do kupienia w aptece za 6 zł), oczywiście srebrnym w stronę słońca. Jeżeli dobrze ją ponapinasz to nawet na wietrze nie szeleści. Szyba przed montażem folii miała ponad 42 stopni, po montażu 29
    Po:

    20160725_175832.jpg


    Przed:

    20160725_175930.jpg
    Ostatnio edytowane przez fido83 ; 24-03-2018 o 22:38

  7. #27

    Domyślnie

    Wyslalem odpowiedz na PM

  8. #28

    Domyślnie

    Dzięki.

    spirytus - tu nie ma co gdybać, najwięcej zależy od izolacji stropu/dachu. Jeśli nie masz na to wpływu, to wykorzystujesz albo klimę okienną/ścienną za kilkaset zł, albo od biedy ratujesz się wentylatorem sufitowym, albo stojącym, takim dużym, biurowym i obrotowym. Daje radę przy około 30C i da się spać. Mieszkam w klimacie trochę podobnym do polskiego i u mnie upały, w sensie +35C i powyżej trwają jakieś 2-3 tygodnie w roku. Te dwa rozwiązania sprawdzają się przy możliwie niskich kosztach.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Zamontuj zewnętrzną markizę przeciwsłoneczną na na oknie połaciowym, taka siatka rozpraszająca słońce, np.
    http://dachmax24.pl/mhl-markiza-prze...00,id2106.html
    Kupujesz pod konkretne okno, będziesz zaskoczony ile daje, sprawdzone przeze mnie w praktyce.
    Jak masz inne okno czy balkon też możesz pomyśleć o jakiejś zewnętrznej żaluzji, ale to będzie kosztować ciut więcej. Ale jeśli na zewnątrz będzie +30 to tylko klima, nie jest to dziś szczególnie droga sprawa, tyle, że montaż kłopotliwy.
    Koszta trochę są. Jednak myślę, że w sumie zaryzykować warto. Moje lokum to jednoosobowa klitka o wymiarach 3m x 5m. Takie mieszkanie mi przydzielili na chwilę obecną Co prawda koledzy mieszkają tu już kilka lat... ale ustawili sobie najlepsze pokoje z dodatkowym oknem w ścianie.
    Jest tylko i wyłącznie to jedno okno.


    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    Tak, drogi spirytusie - zaslonka to jest to.
    I jakos nie pomyslales o tym, zeby okno po prostu zaslonic.
    Pytasz na forum fotograficznym a odpowiedz jest tuz obok.
    Zaslonka.
    Pomyślałem ale brałem też coś innego pod uwagę... między innymi z takiego względu:

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Wewnętrzne zasłonki czy żaluzje nic nie dają.


    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Dlatego w ciepłych krajach stosują zewnętrzne okiennice.
    Gdybym mieszkał w ciepłych krajach to nie pytałbym na ogólnoświatowym forum tylko u sąsiadów



    Cytat Zamieszczone przez fido83 Zobacz posta
    Jeszcze tańsza opcja. Mam pokój z jednym oknem skierowanym na zachód. Popołudniami w lecie koszmarnie się nagrzewał. Na okno od zewnątrz przylepiłem na taśmę dwustronną zwyczajną folię ratunkową (do kupienia w aptece za 6 zł), oczywiście srebrnym w stronę słońca. Jeżeli dobrze ją ponapinasz to nawet na wietrze nie szeleści. Szyba przed montażem folii miała ponad 42 stopni, po montażu 29
    Myślałem nad tym tylko zamiast tej folii dać tą karimatę co się umieszcza na szybę auta w zimie. Srebrną stroną na świat.


    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Poczytaj kiedyś na trzeźwo swoje wpisy i ich ilość w różnych tematach.
    Z tego co wiem to Spirytus nie mieszka na Florydzie, po prostu pomyśl chwilę zanim klikniesz odpowiedź.
    Bliżej niestety mi do Ukrainy niż na Florydę



    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Dzięki.

    spirytus - tu nie ma co gdybać, najwięcej zależy od izolacji stropu/dachu. Jeśli nie masz na to wpływu, to wykorzystujesz albo klimę okienną/ścienną za kilkaset zł, albo od biedy ratujesz się wentylatorem sufitowym, albo stojącym, takim dużym, biurowym i obrotowym. Daje radę przy około 30C i da się spać. Mieszkam w klimacie trochę podobnym do polskiego i u mnie upały, w sensie +35C i powyżej trwają jakieś 2-3 tygodnie w roku. Te dwa rozwiązania sprawdzają się przy możliwie niskich kosztach.

    Kasa na stojący wentylator już odłożona na większe upały. Niestety mieszkanie służbowe i nie mogę nic tu wiercić i montować na ścianach/sufitach... na oknie nikt nie zauważy
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  10. #30

    Domyślnie

    Właśnie to ukośne okno najprawdopodobniej jest największym problemem, wiadomo, słońce pada prawie prostopadle i nagrzewa. Dach powinien być jednak sensownie zaizolowany chyba, że budynek jest jakąś mocną niedoróbką. To może Velux? Ja za takie markizy właśnie do Veluxa płaciłem jakieś 250 czy 300 zł za okno, montuje się dość łatwo, parę wkrętów (demontuje też ). Różnica ogromna, sam nie uwierzyłbym gdyby wcześniej ktoś mi o tym opowiadał, więc rozumiem Twój sceptycyzm. Mam też takie wewnętrzne, grube rolety, 100% zaciemniające i nie ma w ogóle co porównywać (akurat mam kilka takich okien i przerobione różne rolety czy żaluzje). Karimata wewnątrz też po jakimś czasie się nagrzeje.

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Pokój 10 B
    By Woland in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 11:13
  2. Pokój dla studenta w W-wie na Żoliborzu
    By szymonvader in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 00:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •