Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie jak uzyskać takie kolorki w lr

    jak w temacie jak uzyskać takie kolory :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22154457_1627356400664931_742263217457776669_n.jpg
Wyświetleń:	554
Rozmiar:	48,5 KB
ID:	6420

    biel i kolor skory, jak schodze balansem bieli wchodzi mi niebieski, jak prubuje zdesaturować pomarańcz to skora robi ziemista, macie jakieś pomysły może preset który by mi pomógł
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  2. #2

    Domyślnie

    to pewnie wszystko kwestia gustu jest...

    ... ale ja bym sie dopiero martwil, gdyby mi wlasnie takie tonale na zdjeciach wychodzily

  3. #3

    Domyślnie

    Taki kolor uzyskać to zawsze są wielkie trudności według mnie

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stefang55 Zobacz posta
    Taki kolor uzyskać to zawsze są wielkie trudności według mnie

    Chyba nie są to wielkie trudności, jeżeli rozmawiamy o obróbce w LR.
    Umiejętnie balansując dynamiką i nasyceniem można uzyskać takie efekty.
    Osobiście nie przepadam za takim "kolorem" jednak kilka podobnych kiedyś popełniłem.
    Warunek, że ujęcie jest poprawne w światłach i cieniach, ale zapewne tak masz.
    Miłego.

  5. #5

    Domyślnie

    3 odpowiedzi i żadna z odpowiedzią na pytanie. A potem ludzie się dziwią że brak dyskusji na forum. To już na grupach FB łatwiej uzyskać podpowiedź...

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale jakie te kolorki tam na tym zdjęciu są żeby trzeba było je jakoś specjalnie uzyskać w obróbce, przecież to wychodzi samo i nie ma regułki, którą by można podać w takiej dyskusji.

  7. #7

    Domyślnie

    Pytanie jest nieco bez sensu, a to dlatego, że nie wiesz, jaki kolor miało w tym miejscu światło, jakie kolory były w mieszkaniu, jaki kolor skóry mają fotografowane postacie, ile było światła, jaki to był obiektyw i jaka matryca. Wiele jest zmiennych i nie da się w prosty sposób odpowiedzieć na twoje pytanie.

    Z tego, co mniej więcej widać, to pewnie obcięty kontrast poprzez krzywe, lekki szum, powyciągane cienie i światła. A co tu więcej było kombinowane z kolorem, to nie mam pojęcia. Popróbowałbym Split Toning.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wunat Zobacz posta
    3 odpowiedzi i żadna z odpowiedzią na pytanie. A potem ludzie się dziwią że brak dyskusji na forum. To już na grupach FB łatwiej uzyskać podpowiedź...
    Bo dzisiaj każdy kto umie zaimportować zdjęcie do LRa uważa się za mistrza obróbki, a jeśli umie po angielsku powiedzieć Saturation, a dodatkowo wie co to znaczy - to za arcymistrza. A tacy mają zakodowane w głowie, żeby mówić tak ogólnie, jak to tylko możliwe, bo we własnych myślach tylko wtedy nie wychodzą na mięczaków. Oczywiście zawsze należy podkreślić, że to tylko chwila, i to chwila zabawy.

    Stąd biorą się odpowiedzi typu: chwila zabawy krzywymi i potem saturation (bo już wie co to znaczy i umie to przeczytać w miarę bez błędów), albo: umiejętna zabawa tonalnością i potem kosmetyka dynamiką (czyli bełkot), lub podobne. Najlepsza odpowiedź jaką w tym względzie przeczytałem było: ee, to minutka zabawy suwaczkami w Lrze.

    A czym niby miałby się bawić w LRZe - własnym ptaszkiem?! Co za durne odpowiedzi...

    Tylko jak przychodzi co do czego i pada konkretna prośba - to weź zrób tak, to jakoś nagle wszyscy arcymistrzowie znikają jak za dotknięciem różdżki.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Żeby coś powiedzieć więcej trzeba mieć plik źródłowy i wtedy można napisać sugestie.

Podobne wątki

  1. Jak uzyskac takie B&W
    By urbizdw in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-10-2015, 15:31
  2. Jak uzyskać takie kolorki?
    By zolton in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-03-2014, 21:52
  3. Jak uzyskać takie kolory?
    By skito in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 02:37
  4. Jak uzyskac takie zdjęcia?
    By sherkan in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 05-01-2013, 15:39
  5. Jak uzyskac takie kolory
    By justyna11 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 17:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •