Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Event do reportażu - prośba o pomoc.

    Witam wszystkich,

    Mam przed sobą event do reportażu. Temat eventu to kosmetyki do włosów, będzie parę modelek, fryzjerek i ok 30 klientów. W niedużej sali gdzie będzie można bez problemu palnikiem bić w sufit, bo nie jest wysoko i jest biały.
    Mój sprzęt to D90 + N35mm 1.8G, N50mm 1.8G i T17-50 2.8 + lampę YN568EX
    Z tego co robiłem testy to prawdopodobnie głównie będę używał 35mm, bo 50mm może być za blisko i nadawać się tylko do ciasnego portretu.

    Mam do doświadczonych użytkowników parę pytań:

    1. Jak ostrzyc? Punktem środkowym i przekadrowywac czy mniej celnymi innymi punktami?
    2. Do jak wysokiego iso dochodzic z D90 z lampą? Bo z tego co widziałem sale to aby ładnie złapać światło zastanę przy czasie 1/200 to ok 1600iso, czy to nie za bardzo poleci po jakości nawet po odszumianiu w LR i PS.
    3. Jaki czas najlepiej stosowac 1/100, 1/200 żeby w miarę zamrozić ludzi? Ogólnie całość eventu powinną być dość statyczna.
    4. Do jakiego rozmiaru zmniejszac zdjecia przed przekazaniem klientowi na strone? 1920x1080 300dpi żeby mu się na monitorze na full screenie wyświetlało?

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    towarzysze pomożecie?

  3. #3

    Domyślnie

    1. Tak byś miał jak najwięcej celnych zdjęć. To Twój sprzęt więc powinieneś znać słabe i mocne strony.
    2. Nikt nie wie na ile ogarniasz postproces i ile szumu usuniesz nie niszcząc zdjęć.
    3. Powinno być statycznie, ale nie musi... Może wystarczy 1/30, może 1/500...
    4. Rozmiar jakiego od Ciebie oczekuje.

    Ps. Pytasz o sprawy jakbyś nigdy nie miał aparatu w ręku. Chcesz się wziąć za zlecenie nie znając podstaw swojej pracy?

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Lampa w sufit może sporo zepsuć w tym przypadku, chyba 50mm będzie lepsze mimo wszystko, w D90 rób środkowym i najwyżej potem wykadrujesz sobie przy obróbce, wielkość taką jak potrzebuje klient, 1920x1080 to minimum, a dpi to się nie sugeruj.

  5. #5

    Domyślnie

    Proponuję używać T17-50 2.8 - najbardziej uniwersalny obiektyw z tych co posiadasz - możesz kadrować bez zbędnego "przybliżania się lub oddalania od fotografowanych obiektów, osób ..."
    Nie masz wyboru - ostrzysz środkowym i pzekadrowujesz przed "strzałem" - najszybsza opcja
    Używaj jak najdłuższych czasów 1/30 do 1/60 wtedy uzyskasz w miarę doświetlony dalszy plan (oczywiście wszystko zależy od odległości i zastanych warunków), przy krótkich czasach wszystko co dalej to ciemne
    Jeżeli chodzi o rozdzielczość to zapytaj klienta jakie chce otrzymać od ciebie zdjęcia - w jakiej rozdzielczości, najlepiej przekaż klientowi zdjęcia w pełnej rozdzielczości, i tak jak proponujesz w rozdzielczości 1920x1080, oraz w rozdzielczości jaką zażąda klient (przy zmniejszaniu zdjęć powinno się je troszkę wyostrzyć ale to kwestia doświadczalna - sprawdzenia na monitorze jak zdjęcie wygląda przed i po wyostrzeniu)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    Proponuję używać T17-50 2.8 - najbardziej uniwersalny obiektyw z tych co posiadasz - możesz kadrować bez zbędnego "przybliżania się lub oddalania od fotografowanych obiektów, osób ..."
    Nie masz wyboru - ostrzysz środkowym i pzekadrowujesz przed "strzałem" - najszybsza opcja
    Używaj jak najdłuższych czasów 1/30 do 1/60 wtedy uzyskasz w miarę doświetlony dalszy plan (oczywiście wszystko zależy od odległości i zastanych warunków), przy krótkich czasach wszystko co dalej to ciemne
    Jeżeli chodzi o rozdzielczość to zapytaj klienta jakie chce otrzymać od ciebie zdjęcia - w jakiej rozdzielczości, najlepiej przekaż klientowi zdjęcia w pełnej rozdzielczości, i tak jak proponujesz w rozdzielczości 1920x1080, oraz w rozdzielczości jaką zażąda klient (przy zmniejszaniu zdjęć powinno się je troszkę wyostrzyć ale to kwestia doświadczalna - sprawdzenia na monitorze jak zdjęcie wygląda przed i po wyostrzeniu)
    Dzięki Andrzej, o taką odpowiedź chodziło.

    Miłego dnia.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez juventusfc Zobacz posta
    Dzięki Andrzej, o taką odpowiedź chodziło.

    Miłego dnia.
    Jest dobra odpowiedź to i robota będzie dobrze zrobiona

Podobne wątki

  1. Pomoc w wyborze obiektywów do portretu outdoor i do studia oraz reportażu z podróży
    By seawolf001 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-06-2017, 09:31
  2. Prośba o pomoc
    By olka in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 14:23
  3. Prośba o pomoc
    By Immense7 in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 13:52
  4. Prośba o pomoc
    By Jessica in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-01-2010, 18:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •