Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Ogrodzieniec
    Posty
    47

    Domyślnie packshot strony pozyskiwania klienta

    Witam wszystkich,
    Postanowiłem zapytac kolegów gdzie można zdobyć klienta na zdjęcia produktowe?
    Znacie jakies sensowne stronki gdzie ludzie ogłaszają się w poszukiwaniu takich oto fotografów?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo57 Zobacz posta
    Znacie jakies sensowne stronki gdzie ludzie ogłaszają się w poszukiwaniu takich oto fotografów?
    Z przymrużeniem oka: ogłaszają się na forum.nikoniarze.pl, w dziale "Studio - sprzęt i akcesoria", piszą
    "Co kupić za 300zł, żeby robić zdjęcia do sklepu, i to na już"
    Możesz próbować zaoferować im swoje usługi, w wielu przypadkach kolejność jest taka: samodzielne fotki telefonem ("nie, tak nie mogę, to nie wygląda, ktoś to musi zrobić"), fotki "od fotografa" ("on chyba zgłupiał, tyle kasy za pstrykanie?!"), samodzielne fotki z użyciem tego, co było tanie w sklepie (bo na forach radzili kupić coś 10x droższego, i wywalać kasę na jakieś głupoty tzn. kursy, a potem "nie, to coś jest nie tak, jak on to robił, że pstrykał, i mu wychodziło, a mi nie wychodzi") - potem albo już nie ma po co robić zdjęć (sklep się zwija), albo przychodzi etap szukania fotografa, który zrobi poprawnie, i nie za drogo. Jeśli trafisz na ten właściwy etap, masz klienta

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zazwyczaj szukający pyta "mogę zaoferować po 2zł za zdjęcie, sam sobie obrobię" albo "potrzebuję fotografa żeby u mnie na magazynie zrobił od czasu do czasu zdjęcia, daje po 5zł za gotowe trzy zdjęci pary butów" albo "zatrudnię fotografa - 200 produktów miesięcznie za 200zł netto plus koszty dojazdu, mam aparat i stół bezcieniowy", serio to są realia Krakowskie

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zazwyczaj szukający pyta "mogę zaoferować po 2zł za zdjęcie, sam sobie obrobię" albo "potrzebuję fotografa żeby u mnie na magazynie zrobił od czasu do czasu zdjęcia, daje po 5zł za gotowe trzy zdjęci pary butów" albo "zatrudnię fotografa - 200 produktów miesięcznie za 200zł netto plus koszty dojazdu, mam aparat i stół bezcieniowy", serio to są realia Krakowskie
    bo zdjecia produktowe to wg wiekszosci taka fotograficzna wulkanizacja, kazdy moze to robic. diablel tkwi w szczegolach. i nagle sie okazuje ze taki packshot potrafi zajac pol dnia roboty. kiedys pislaem ze jak ktos twierdzi ze to robota za 10pln to ja z checia podzlece, tylko z kara umowna za niewywiazanie sie z zalozen
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    bo zdjecia produktowe to wg wiekszosci taka fotograficzna wulkanizacja, kazdy moze to robic. diablel tkwi w szczegolach. i nagle sie okazuje ze taki packshot potrafi zajac pol dnia roboty. kiedys pislaem ze jak ktos twierdzi ze to robota za 10pln to ja z checia podzlece, tylko z kara umowna za niewywiazanie sie z zalozen
    Firma mojego wspólnika robi packshoty ciuchów "na niewidzialnych" czyli fota na manekinie, wycinanie, druga fota wnętrza i montaż. Za jeden ciuch biorą 30 zł (chyba netto). Dla mnie absolutna beznadzieja. Wolałbym rowy kopać - nie dlatego, że lepiej płatne ale aby sobie nie zohydzać fotografii...

    Pozdro
    Wiesiek

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Firma mojego wspólnika robi packshoty ciuchów "na niewidzialnych" czyli fota na manekinie, wycinanie, druga fota wnętrza i montaż. Za jeden ciuch biorą 30 zł (chyba netto). Dla mnie absolutna beznadzieja. Wolałbym rowy kopać - nie dlatego, że lepiej płatne ale aby sobie nie zohydzać fotografii...
    wiesz w obecnej sytuacji w branzy jak chcesz zyc tylko z tego to bierzesz to za co placa. co prawda uwazam ze "duchy" to obrzydliwa robota i nie wiem jaka bym musial przjac stawke by sie tym zajac, ale nie zawsze jest wybor (choc tez bym te rowy bral jako opcje )
    inna kwestia tego w jakiej jakosci to jest robione. zawsze ja ktos mi mowi ze packshot to robota za pare pln to stwierdzam ze jesli dostane taki obrazek w rozdzielczosci 3-4tys pikseli za przyjmijmy 30 pln to z przyjemnoscia bede zarabial na posrednictwie

    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

Podobne wątki

  1. packshot - pytanie o legalność
    By grafmax in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-08-2011, 01:25
  2. Fotografia reklamowa, packshot (360)
    By drk in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-03-2011, 14:32
  3. Packshot - odblaski na ceramice
    By max_m in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 21:13
  4. [ Pozostałe ] Kilka packshot-ów by Kargulo
    By Kargulo in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-11-2010, 14:35
  5. [ Pozostałe ] rak - packshot
    By LWO in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •