Close

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 96
  1. #31
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mało mnie interesuje kto, gdzie i w jakiej ilości narzeka, ważne że nigdy nie trafiłem na żadną sigmę wadliwą, a kilka ich miałem i jak sprzedawałem to zazwyczaj po sprawdzeniu przez kupującego lub z gwarancją że jak coś nie gra to przyjmuję zwrot.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    Sigmy ARTY - szczere opinie sprzedawców??

    Ja będę z Tobą szczery. Z niewiadomych przyczyn na tym forum nie znajdziesz (chyba tylko poza mną?) nikogo kto Ci szczerze napisze, że NIESTETY ale Sigmy częściej od innych producentów są wadliwe od nowego ... i tyle.
    Że trafiają się egzemplarze BUBLE, z którymi nic się nie da ogarnąć ... i szału można dostać.

    Zdaje się, że większość osób na tym forum ignoruje i kompletnie nie widzi tego jak wiele osób narzeka na Sigmy (w polskim necie i zagranicznym), że jest spory "flow" ofert bo ktoś kupił, naciął się i po przerobieniu różnych opcji w końcu po prostu sprzedaje ... no i tyle.
    Przyczyny sprzedaży to jak widać tylko nietrafione dotacje i inne dziwne przypadki, w których zawsze czynnik inny niż wada egzemplarzy Sigmy ...

    A może posiadacze dbają o to aby nie straszyć potencjalnych kupców tych cudownych obiektywów jak zdecydują się na sprzedaż ... aby nie stracić za wiele?

    Macie swoje teorie na temat nietrafionych dotacji i inne ciekawe, kreatywne przypadki ... mam i ja

    I dodam aby nie było, że ja nie jadę po całej Sigmie ... Z mojej obserwacji z 4 na 5 egzemplarzy nowych jest pewnie w miarę OK, czyli dockiem do ogarnięcia itd ...
    Ale 1 na 5 (moja opinia) to bubel i TYLE ... tak to wygląda. Nie rozumiem dlaczego (nikt?) na forum nie umie tego zauważyć i każdy czyni z Sigmy "świętego, nietykalnego grala".
    Ale farmazony opowiadasz. Nikt tutaj niczego nie ignoruje. Sigmy mają rozrzut jakościowy podobnie jak Nikkory i Canony L-ki kolego, ani większy ani mniejszy. Ty żyjesz mitem kilka lat wstecz, gdzie faktycznie kundelki odstawały, dzisiaj w stałkach biją na głowę systemówki, PRZEDE WSZYSTKIM w skuteczności af, o ostrości nie wspominając. Prawda jest taka, ze w przypdku systemówek zwala się na swój błąd, a w innych przypadkach na obiektyw Wolisz zapłacić więcej kasy za dużo gorszą optykę, Twój wybór, ale czy warto zarażać tym innych?
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Ale farmazony opowiadasz.
    Nie widzisz, że kolega anty-sigmowiec lubi spędzac wolny czas na klepaniu takich postów? Więc karmisz go wchodząc w dyskusję i prowokujesz do wyciągnięcia kolejngo gotowca i wklejenia na forum. Nawet jak mu przyznasz, że ta jedna sigma na pięć jest zła to zapewne znajdzie się inny argument za hejtowaniem.

  4. #34

    Domyślnie

    Jednej rzeczy nie rozumiem.... Jeżeli w sklepie widać, że z obiektywem jest coś "nie tak", to po prostu się tej sztuki nie kupuje. Kupując natomiast wysyłkowo można towar odesłać w ciągu 14 dni.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Jednej rzeczy nie rozumiem.... Jeżeli w sklepie widać, że z obiektywem jest coś "nie tak", to po prostu się tej sztuki nie kupuje. Kupując natomiast wysyłkowo można towar odesłać w ciągu 14 dni.
    Nie można. Trzeba kupić złą, odczekać 14 dni, spalić wszystkie papiery. Tak żeby nie można było oddać. Później trzeba się zarejestrować na forum, żeby "dbać o to aby nie straszyć potencjalnych kupców" tej naszej uszkodzonej sigmy. Tak aby kolejny jeleń się na nią skusił. Następnie powtarzamy całą operację od nowa.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Wolisz zapłacić więcej kasy za dużo gorszą optykę, Twój wybór, ale czy warto zarażać tym innych?
    Serio dużo gorszą optykę?
    WOW ... Czyli gdyby nie misja Sigmy w produkcji najlepszej optyki ... bylibyśmy zdani na ... masakra
    Wybacz żart i nie kontynuujmy
    Znów popełniłem błąd i napisałem cokolwiek na Sigmę zamiast idealizowania a użytkownikowi z problemami, że pewnie musi się nauczyć aparat trzymać bo dlatego nie trafia ...
    Nie kontynuujmy, ja też nie będę.

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Nie widzisz, że kolega anty-sigmowiec lubi spędzac wolny czas na klepaniu takich postów? Więc karmisz go wchodząc w dyskusję i prowokujesz do wyciągnięcia kolejngo gotowca i wklejenia na forum. Nawet jak mu przyznasz, że ta jedna sigma na pięć jest zła to zapewne znajdzie się inny argument za hejtowaniem.
    Mylisz się. Generalnie z każdym wnioskiem. I niech tak zostanie. Nawet nie umiesz odróżnić hejtu od odmiennego zdania na temat sprzętu i sam emocjonalnie się nakręcasz i karmisz tym, czego dowodzi poniższy cytat.
    Z mojej strony dyskusja skończona.

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Nie można. Trzeba kupić złą, odczekać 14 dni, spalić wszystkie papiery. Tak żeby nie można było oddać. Później trzeba się zarejestrować na forum, żeby "dbać o to aby nie straszyć potencjalnych kupców" tej naszej uszkodzonej sigmy. Tak aby kolejny jeleń się na nią skusił. Następnie powtarzamy całą operację od nowa.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  7. #37

    Domyślnie

    a ja wam powiem jedno kolejne zlecenie z sigmami i co obrazek super mozna z czasem schodzic bo ma sie 1.4 czy z iso...ale ...waga naprawde po 2 dniach teraz zdj a dzis od rana chrzest i wlasnie wrocilem z klubu to plecy mnie tak...nap...ze mam nadzieje ze bedzie sigma 28 1.4 to zamienie 24 i 35 na to wlasnie szklo....
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  8. #38

    Domyślnie

    Tak Damianie, teorie spiskowe, słaba kontrola jakości, sprzedający wciskaja bubel i lubią tracić pieniądze na odsprzedaży. Aż żal czytać Twoje wypowiedzi. Powodów sprzedaży mogą być tysiące. Kolega z forum kupił D5 (25000 PLN) na jedno zlecenie, przynajmniej tak pisał w ogłoszeniu. Każdy obiektyw trzeba sprawdzić przed zakupem. Testowałem około 5 Nikkorów 35 ED i z 10 Sigm 35/1.4. Jedna z Sigm została ze mną i praktycznie nie odpinam jej od body. Kolega Breś, zawodowiec, zmienił całą szklarnie 1.4 Nikkora na Sigmy. Poczytaj jego posty. BTW, jeszcze nie przebudowałeś tej ciekawej szklarni?

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    Serio dużo gorszą optykę?
    WOW ... Czyli gdyby nie misja Sigmy w produkcji najlepszej optyki ... bylibyśmy zdani na ... masakra
    Wybacz żart i nie kontynuujmy
    Znów popełniłem błąd i napisałem cokolwiek na Sigmę zamiast idealizowania a użytkownikowi z problemami, że pewnie musi się nauczyć aparat trzymać bo dlatego nie trafia ...
    Nie kontynuujmy, ja też nie będę.
    Serio. Dotyczy to jasnych stałek do 85mm włącznie. Każda z nich jest gorsza optycznie i droższa od konkurencji
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  10. #40

    Domyślnie

    Koledzy. Każdy ma prawo do własnej opinii.
    Nie powinniśmy jedynie wpadać w emocje.

    Ja wyraziłem własną i tyle. Nie jest to żaden hejt. Nie mam nic do Sigmy. Podchodzę na zimno. Jeśli w moim odczuciu Sigma zmieni się jakościowo jak np. uważam, że zmienił się TAMRON od 15-30 2.8 SP ... to sam chętnie sięgnę bo nie jestem ani snobem, który lansuje komuś wydawanie kasy w bezsens, ani ignorantem ani hejterem Tak to wygląda.

    Problem w tym, że niektórych na forum ponoszą emocje jak widzą cokolwiek odmienne zdanie na temat Sigmy i zaczynają się przepychanki, których naprawdę nie chcę. Nie karmię się tym i nie znoszę tego.
    Jestem za prostą wymianą zdań, ale ja również mogę wyrazić własne i tyle. Nie trzeba z tego robić dramatu
    @lukasz.antoniak ../. jak wybierałeś z 10 Sigm czy byś wybierał nawet ze 4 ... to się nie dziwię, że dobrałeś fajną sztukę. Tego nie neguję.
    Info, że trzeba więcej pomacać jest OK ... ale wliczmy też, że w sklepie testując nie mamy możliwości korygowania USB Dockiem ... więc trzeba pewnie "przewalić" więcej sztuk.

    Cytat Zamieszczone przez lukasz.antoniak Zobacz posta
    BTW, jeszcze nie przebudowałeś tej ciekawej szklarni?
    Troszkę złośliwe, nie? I bez związku ze sprawą Sigmy ... i właśnie ... emocje, emocje ... ale nie po mojej stronie

    Przebudowuję szklarnię.
    Kupiłem Planara 85mm 1.4
    Kupiłem Tamrona 70-200 2.8 G2 ...

    Teraz planuję:

    Tamron 35mm 1.8
    Tamron 15-30 2.8 SP
    Tamron 24-70 2.8 G2
    Samyang fish eye pod FX

    A potem D850 i sprzedaż z 5 obiektywów i będę zadowolony w pełni Chyba

    @Xavier80

    Zgadzam się. Dlatego kupiłem Zeissa Planara 85mm 1.4 ... i jestem szczęśliwy "jak bąk"

    Cytat Zamieszczone przez lukasz.antoniak Zobacz posta
    Kolega Breś, zawodowiec, zmienił całą szklarnie 1.4 Nikkora na Sigmy. Poczytaj jego posty.
    1. To, że zarabia na foto niczego nie dowodzi Ja nie zarabiam i cieszę się z fotografii ... Czasami odnoszę wrażenie, że zawodowi fotografowie to jacyś nerwowi są hehe

    2. Mógłbym spokojnie wskazać listę innych, zacnych 20 zawodowców, którzy podzielają moje opinie ... nadal to niczego nie wnosi

    3. Kolegi Bresia nie da się czytać (dla mnie) bo w połowie swoich wypowiedzi poziom emocji, niskiej kultury bije i jak dla mnie jest to nie do zaakceptowania ... więc przykład słaby. Idąc za radą samego kolegi Bresia do zasłużonego na forum kolegi Jacka Z, którego to nie trawi (cytat wypowiedzi Bresia z innego wątku) robię mu przyjemność i nie odzywam się do niego ... bo nie nadajemy na tym samym poziomie Tak w skrócie
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. prośba o opinie dot. zakupu używanej sigmy 150 f/2.8
    By krwawyrysiek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2013, 15:36
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-05-2011, 18:49
  3. opinie na temat sigmy 24-70
    By grzegorzw in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-09-2009, 16:25
  4. Serwis sigmy - opinie
    By mp_ in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2007, 14:04
  5. [ Reportaż ] Szczere...
    By szampo___ in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-03-2007, 16:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •