Witam!

Potrzebuję w niedługim czasie kupić laptopa który będzie służył m.in. do składowania i przeglądania prywatnych zdjęć i lekkich nieprofesjonalnych prac przy tych zdjęciach. Jak do tej pory oglądałem marketowe laptopy z IPSem to zazwyczaj białe nie było białe tylko albo za ciepłe, albo za zimne, albo sie zafarby na skórze pojawiały różne... Np miałem EliteBooka od HP to matryca była zimna, mam teraz alienware to jest za ciepła, asusy walą po oczach przesadzonymi kolorami itp itd... Jedyny laptop który widziałem z IPSem i na którym kolory wyglądały naturalnie a biel była biała jak śnieg to Sony SVS ale za cholerę nie mogę go nigdzie dostać używki.

Z racji że mam MBP non retina tyle że 13" myślałem o wersji 15", mój MB wyświetla tak jak bym chciał - nie przekłamuje tak żeby to raziło po oczach a biel jest biała. Wszedl natomiast niedawno laptop od Xiaomi - Mi Notebook Pro z IPSem i błyszczącą matrycą, ma i7, 8-16gb ramu, 256 SSD NVMe z miejscem na drugi SSD M.2 oraz FHD IPSa. Specyfikacja dla mnie idealna, a nowy kosztuje od 4100zł.

Pytanie - ma ktoś tego laptopa? Jak się ma w nim punkt bieli? Biel jest biała czy odstaje w którąś stronę? Rozumiem że ta matryca nie wyświetli mi palety sRGB nie mówiąc już o jej poprawnym odwzorowaniu, ale to będzie laptop na którym będę robił niekomercyjne rzeczy dla siebie, prywatnie, chce mieć błysk matrycę (bo mi się podoba) i dobrej jakości panel IPS, tzn taki, który będzie wyświetlał biel tak poprawnie jak TNki w MBP non retina, bo wolałbym kupić nowe Xiaomi niż używany stary MBP. Wiem że za ponad 4k pln dostanę używaną retinę 15" ale jest w niej tylko jeden SSD, a zależy mi na możliwości rozbudowy bo prywatnych rzeczy będę miał sporo - tu xiaomi wygrywa drugim slotem no i jest nowy i dużo wydajniejszy niż stare MBPr z 2012r. A wygląda bardzo podobnie.

Jakieś opinie?