Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 178

    Domyślnie Zakupy zagramanico

    TAK w tytule specjalnie jest tak napisane bo nie ma takiego miasta jak Londyn, jest Lądek, Lądek Zdrój.

    Człowiek w tych sprawach ciemny więc proszę o porade

    Od czasu do czasu bym sobie coś kupił za granicą. Czy to ali czy jakiś sklep. A nigdy jeszcze tego nie robiłem. I tu moje pytanie - jak najlepiej/najwygodniej/najtaniej z płatnością, najprawdopodobniej w $$? Jakieś konto walutowe? Karta kredytowa? Coś jeszcze innego?

  2. #2

    Domyślnie

    PayPal, karta walutowa.

  3. #3

    Domyślnie

    Najpierw to bardzo duzo zalezy za KTORA granica ?
    A potem to juz tylko schody ...

    P.S. tu w zeszlym roku byl taki potezny watek w tym temacie.
    Pamietam, ze grupa partyjotow z PISu krzyczala, jak to fe i fuj okradac partie z cla, VATu i innych naleznych panszczyzn.
    Mozesz wywolac kolejna burze w Sejmie ...
    Ostatnio edytowane przez Nikomat ; 21-02-2018 o 12:03

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    PayPal, karta walutowa.
    Gwoli ścisłości nie trzeba mieć karty walutowej, złotówkowa wystarczy - choć oczywiście najbardziej się opłaca mieć konto i kartę w takiej walucie, w jakiej się płaci; odpadają koszty przewalutowania (jeśli ktoś je ponosi, bo można nie ponosić), ale bankowy kurs przeliczenia walut zawsze jest niekorzystny, więc karta w walucie płatności pozwala ominąć ten złodziejski kurs wymiany.

    Po drugie, czy na AliExpress da się płacić PayPalem? Kiedyś dawno próbowałem, ale oni oferowali wtedy tylko jakieś swoje wynalazki, czy teraz już można? To by mi znacznie ułatwiło życie...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie trzeba mieć, ale pytanie było jak najłatwiej i najtaniej.

    Na ali można przez przelewy24 i BLIKiem Paypala nie widzę.

  6. #6
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 178

    Domyślnie

    @Nikomat, nie pamiętam tamtego wątku :\ a szukajka nie zawsze wszystko znajduje więc założyłem nowy. Nie wrzucajmy tu polityki
    @adming, może i być ciut trudniej. Jakoś sobie chyba dam rade a dobrze będzie usłyszeć o jeszcze innych metodach. Może komuś sie kiedyś też przyda.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Na ali można przez przelewy24 i BLIKiem Paypala nie widzę.
    Dzięki, nie wiedziałem o tym. Trochę uspokaja mnie to, że nie muszę rejestrować kart w jakimś chińskim wynalazku.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie ma się co bać. Ali to nie wynalazek, ale ogromna firma działająca od lat. Bezpieczniej będzie podać kartę tam niż w jakimś lokalnym sklepiku.

    A i karty mają chargeback.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja karty nigdy i nikomu nie podaję, dlatego gdzie się da płacę PayPalem. Kiedyś miałem karty wirtualne (PLN i walutowe), te podawałem liniom lotniczym i innym bileciarskim, ale już ich nie mam (warunki w banku się zmieniły), więc teraz czuję się spokojnie tylko przy PayPalu.

    Kiedyś chciałem zarejestrować się w tych płatnościach AliExpressu (dawno), ale zaczęli ode mnie wymagać numeru karty i wszystkich danych i nagle przestało mi się podobać. Wiem że to może wyglądaćna fobię - ale fobie mają to do siebie, że trwają mimo tłumaczeń.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Spokojnie można płacić jakąkolwiek kartą. Nawet wiele lat temu robiłem zakupy i to na sumy rzędu 1000$ miesięcznie (kupowałem dla znajomego do jego sklepu z elektroniką) i nigdy żadnych problemów. Zero problemów. Przelicznik nie jest taki zły. Traci się coś rzędu 1zł na każde 100zł, więc można sobie takie obawy odpuścić.
    Pozdrawiam, Nubius

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zakupy!!!
    By gmoszkow in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-04-2008, 13:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •