Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @andrzej_abc

    W zasadzie w cenie nowego a7 Ale to jest FUJI!
    A czy nowy A7 ma przełącznik AUTO ?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale to jest twoja rada dla pytającego żeby robił zdjęcia produktów w jpg, tak ?
    Skoro Pytający ''ma bardzo małą wiedzę o fotografii'' to tym bardziej nie może mieć pojęcia o obróbce.
    Jakby to musiało iść w parze...
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale to jest twoja rada dla pytającego żeby robił zdjęcia produktów w jpg, tak ?
    Jeżeli osoba prosząca o radę pisze - cytuję " Na fotografii praktycznie się nie znam zdjęcia metodą prób i błędów na 20 zrobionych wybieram 1. ISO focusy itp to dla mnie czarna magia" to jest to moja propozycja - rada dla takiej osoby.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Skoro Pytający ''ma bardzo małą wiedzę o fotografii'' to tym bardziej nie może mieć pojęcia o obróbce.
    Jakby to musiało iść w parze...
    Nbogdan - zadaj pytanie tej osobie, która rozpoczęła ten wątek, to na 100% odpowie ci , "że nie ma pojęcia o obróbce zdjęć". Dla mnie jest to oczywiste i logiczne, ale zadaj tej osobie pytanie osobiście ....
    Czy ty najpierw uczyłeś się obróbki a później zasad fotografowania ..... - bez komentarza

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie dość że ta osoba będzie walczyła ze stołem, świetlówkami, jako początkująca musi ogarnąć i focus i balans bieli i stety niestety obróbkę, inaczej już wydane pieniążki będą zmarnowane, a przed nią kolejne wydatki, po których okaże się że jpg są kiepskie, a obróbka degraduje dodatkowo, zatem po co i dlaczego komuś tak utrudniać życie ?
    Może sprzedawca w sklepie fuji takie coś mógłby doradzić myśląc że klient coś tam słyszał o mitycznie pięknych jpg z fuji, inaczej jest to wrabianie w kłopoty pytającego i tyle.

  5. #25

    Domyślnie

    Przy okazji tego wątku wychodzi ze osoby które są krócej zarejestrowane niż rok dwa na forum w ogóle nie powinny udzielać żadnych rad. Tego nie da się czytać. Poza tym to jest dział o Nikonach kolego abc.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Chcesz pisać o Fuji to skup się na dziale inne systemy zamiast pisać bzdury na forum.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 23-02-2018 o 20:54
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    Czy ty najpierw uczyłeś się obróbki a później zasad fotografowania ..... - bez komentarza
    Może cię zadziwię, ale w zasadzie tak było
    Zanim nabyłem ''duży czarny aparat,, to zrobiłem dwie rzeczy.
    1. Przeczytałem instrukcję obsługi! Dziwne, nie? Jeszcze przed zakupem! Głupi jakiś
    2. Popróbowałem obróbki rawów pobranych z różnych źródeł, spróbować co to za czort
    Dopiero po tych zabiegach zdecydowałem, czy to ma sens, czy lepiej focić jotpegi smartfonem.
    Nie kupiłem lustra z mody.
    Może jestem dziwny, ale już nastolatkiem też nie jestem, i tak to było.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  7. #27

    Domyślnie

    Jak na każdym forum widzę że u Was też jakieś takie osobiste zaczepki nie w temacie . Z mojej strony jakbym chciał fuji nie pytałbym na tym forum o radę . Faktycznie nie znam się na obróbce, zdjęć ale moje zdjęcia są obrabiane i szparowane przez zewnętrzną firmę. Właściwie całość zleciłbym jakiejś firmie/osobie, ale niestety do tej pory nie znalazłem osoby firmy która "czuje" robienie zdjęć torebek. Jakoś tak bez polotu, a stać nad kimś i pokazywać jakie ujęcia ma robić to się mija z celem. Od początku pytam o 7100, ale nie mam żadnej odpowiedzi pozdrawiam

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Spokojnie możesz kupić w tym budżecie używane lub część z nich nowe D3300, D3400, D5300, D5500, D5600, D7100, D7200, D600, D610 i będzie podobny efekt.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawelns Zobacz posta
    Jak na każdym forum widzę że u Was też jakieś takie osobiste zaczepki nie w temacie . Z mojej strony jakbym chciał fuji nie pytałbym na tym forum o radę . Faktycznie nie znam się na obróbce, zdjęć ale moje zdjęcia są obrabiane i szparowane przez zewnętrzną firmę. Właściwie całość zleciłbym jakiejś firmie/osobie, ale niestety do tej pory nie znalazłem osoby firmy która "czuje" robienie zdjęć torebek. Jakoś tak bez polotu, a stać nad kimś i pokazywać jakie ujęcia ma robić to się mija z celem. Od początku pytam o 7100, ale nie mam żadnej odpowiedzi pozdrawiam
    Dostałeś odpowiedź, może nie łopatologiczną, ale dostałeś
    D7100 jest Ci raczej nie potrzebny do takich zdjęć, po prostu nie wykorzystasz jego funkcji czy zalet w stosunku do entry level (poza ewentualnie wyzwalaniem zewnętrznych lamp, o czym napisałem). Właściwości matrycy z najtańszego d3300 czy d5300 z odchylaym ekranem będą aż nadto to takich zdjęć. Oczywiście możesz kupić d7100, a możesz tego tysiaka zaoszczędzić czy przeznaczyć na obiektyw (też dostałeś info jakie będą ok). Nie zawsze droższe znaczy lepsze. W tym wypadku ważniejsze niż aparat będzie oświetlenie i dobry statyw.

    Jeszcze jedna oczywistość, o której było. Założony efekt łatwiej osiągniesz obrabiając zdjęcie zrobione w RAW, jest kilka programów, z najpopularniejszych to Adobe Lightroom (polecam, wersja pudełkowa wystarczy) Photoshop Elements (chyba byłby lepszy i nawet tańszy) czy darmowy soft Nikona Capture NX-D. To jest bardzo prosta sprawa i w zasadzie można zautomatyzować proces tzw. wywoływania zdjęcia pod własne potrzeby i oczekiwania.


    Ps. Co do obiektywu to polecałbym jakiś makro, które generalnie mają b. dobrą ostrość, nawet najtańszy Nikon 40/2.8 , 60, itd. żeby się nie powtarzać.

  10. #30

    Domyślnie

    W takim razie wezmę ten zestaw z kitem http://allegro.pl/nikon-d5300-18-55-...160847052.html . Gdyby nie wystarczał będę myślał nad obiektywem, bardzo dziękuje za podpowiedzi ! pozdrawiam

    ps. orientujecie się czy w nikonie przy zakupie na fv automatycznie gwarancja skraca się do 1 roku? Pamiętam, że np tak jest z laptopami della
    Ostatnio edytowane przez pawelns ; 24-02-2018 o 17:08

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Domowe mini-studio
    By oliwiadro in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 14:56
  2. Mini studio w domu.
    By strazak23 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 21:19
  3. mini studio
    By krupcia22 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-03-2009, 10:42
  4. amatorskie mini studio
    By maciekjak in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-01-2008, 13:33
  5. Mini studio
    By romejo in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-03-2005, 20:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •