Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie r27 w Nikon D7200

    Cześć, potrzebuję Waszej pomocy lub podpowiedzi, niestety nie znalazłam na ten temat żadnych informacji w internecie. Zakupiłam właśnie nowe body Nikona D7200. Próbowałam wykonać kilka zdjęć oryginalnym obiektywem Nikkor 18-140 mm oraz Tamron 70-300 mm f/4-5.6 (obydwa działały świetnie w poprzednim aparacie D7100). Z pierwszym obiektywem nie było żadnego problemu, natomiast podczas używania drugiego, kiedy chciałam zrobić zdjęcie na LV, aparat zawiesił się, a w momencie próby wciśnięcia wyzwalacza migawki pojawił się napis "r27" na górnym LCD. Aparat odmówił posłuszeństwa, nie robi zdjęć już z żadnym obiektywem. Próbowałam wyjmować karty oraz baterię, bez rezultatu. Dodam, że znaczek baterii już migał, pokazując niski stan naładowania. Aktualnie ją ładuję. Czy wiecie, co może być przyczyną odmowy posłuszeństwa aparatu? Czy mógł to sprowodować niski stan baterii?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam takiej możliwości, nie wyświetla się ani menu ani podgląd zdjeć

  4. #4

    Domyślnie

    A bez karty pamięci?
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 22-02-2018 o 18:09

  5. #5

    Domyślnie

    R27 to chyba błąd obiektywu- pojawiający się np. jak w obiektywach D nie ustawimy na minimalną przysłonę. Sprawdź czy popychacz przysłony (nie wiem czy tak się to nazywa) jest na swoim miejscu. Spróbuj też z inną SD.

    Trzymam kciuki, że uda się rozwiązać problem, ale z tego co mi wiadomo szanse są niezbyt optymistyczne.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #6

    Domyślnie

    A ten "r27" to czasem nie tak wyglądał?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180222_172316.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	427,3 KB
ID:	5310
    A migający znaczek baterii, to bateria rozładowana, nie niski stan naładowania.
    Naładuj baterię i daj znać.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Aparat dzisiaj odbrany od kuriera, co to się dzieje Bez karty pamięci chyba nie pojawiał się ten napis. Wyczytałam w instrukcji, że przy niskim poziomie baterii (migająca ikonka) automatycznie blokuje się spust migawki. Obecnie bateria się ładuje, więc jak będzie gotowa spróbuję jeszcze raz z kartą pamięci, choć sprawdzałam dwie (różne firmy, różne prędkosci odczytu).

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dokładnie tak wyglądało to r27, pierwszy raz się z czymś takim spotkałam, a że aparat "nówka" to zaczynam panikować. Z poprzednim d7100 przeszłam taką drogę przez "serwisy", że załamana zainwestowałam w d7200, a tamten ostatecznie wyląduje w serwisie Nikona w końcu.
    Ostatnio edytowane przez clem ; 22-02-2018 o 18:32

  8. #8

    Domyślnie

    Było instrukcję przeczytać. To liczba zdjęć w buforze.
    Więc jeden powód do paniki mniej.
    Naładuj spokojnie baterię i będziemy myśleć dalej.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    R27 to chyba błąd obiektywu- pojawiający się np. jak w obiektywach D nie ustawimy na minimalną przysłonę.
    Ten błąd, jeśli dobrze pamiętam, wyświetla się fEE.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #9

    Domyślnie

    Instrukcję mam niestety tylko w języku angielskim. Poszukiwałam w internecie informacji, ale nie znalazłam nic co by mi wyjasniło sytuacje przez niemal 4 lata użytkowania d7100 nigdy nie wyświetliło mi się coś takiego, więc to dla mnie kompletna nowość.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Było instrukcję przeczytać. To liczba zdjęć w buforze.
    Ten błąd, jeśli dobrze pamiętam, wyświetla się fEE.
    Chyba masz rację- mój błąd.

    Cytat Zamieszczone przez clem Zobacz posta
    Instrukcję mam niestety tylko w języku angielskim. Poszukiwałam w internecie informacji, ale nie znalazłam nic co by mi wyjasniło sytuacje przez niemal 4 lata użytkowania d7100 nigdy nie wyświetliło mi się coś takiego, więc to dla mnie kompletna nowość.
    Aparat pochodzi z polskiej dystrybucji?
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47
  2. Nikon d7200+???
    By Piotrek_ŁowcaB in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-09-2015, 01:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •