Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mallala Zobacz posta
    sam jesteś brudny
    Też się cieszymy, że jesteś z nami... Dajesz zdjęcie pod opinię, więc dostajesz opinie. O co chodzi? Chcesz pochwał, czy opinii o zdjęciach?
    Talerz jest w kropki, takie same są na stole... To celowe rozsypanie przyprawy, czy co to?

  2. #12

    Domyślnie

    To nie są takie same kropki jak na stole, który de facto nie jest brudny, to nie jest też przyprawa. Ludzie produkują takie talerze, a inni ludzie je kupują, bo im się podoba, że są w kropki. Szukałem odopowiedzi na parę pytań, z których żadne nie zostało poruszone. Jak ktoś chce mieć zdjęcia na takim talerzu, na takim stole, to nie jest pracą fotografa, żeby pomóc kupić lepsze. Myślałem póki co, że się śmiejemy z talerzy, bo Andrzej_ABC jakoś zauważył, że wcale brudne nie są. Nie planowałem być niemiły ale nie wydaje mi się, żeby forum fotogrficzne było odpowiednim miejscem na porady życiowe. Nie wydaje mi się również, żeby zawieranie w kadrze sporej porcji pustego blatu wnosiło cokolwiek do zdjęcia. Otrzymałem kilka uwag, których na przyszłość bardzo chętnie użyję jak na przykład trochę większa głębia ostrości i jeszcze uważniejsze ostrzenie. Niestety w kwestii kadrowania się nie zgadzam.

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie czytasz ze zrozumieniem co ludzie tu napisali i że wskazali że mogą pojawić się takie a nie inne odczucia.
    To że talerz jest w kropki to widzę ale nie zastanawiało cie dlaczego na zdjęciach wszędzie używa się czystej bieli, czerni, kolorów jednolitych, jakieś wzory odciągają uwagę, a kropki tworzą wrażenie brudy... tyle w temacie, kwestia złego kadrowania zignorowana, rozwijanie kwestii głębi też zostało zignorowane, dalej idąc to światło, o którym można wiele pisać ale pytanie czy jest sens ?

  4. #14

    Domyślnie

    Faktycznie chyba nie ma sensu skoro zaczynasz pisać o sobie w trzeciej osobie. Przepraszam wszystkich, że zawracam głowę niepotrzebnie.

  5. #15

    Domyślnie

    Widzisz mallala, forum ma to do siebie - co w sumie bardzo pozytywne - że można się czegoś nauczyć na cudzych błędach, zamiast na swoich. To że Ty wystawiłeś zdjęcia nie oznacza, że dostaniesz odpowiedzi tylko na te pytania, na które szukasz odpowiedzi. Z uwag pod zdjęciami może skorzystać ktoś inny, kto ani nie robił tych zdjęć, ani nie bierze udziału w komentowaniu. Po prostu - ogląda zdjęćia, czyta komentarze, jeśli uzna je za rzeczowe czy choćby przydatne - skorzysta na przyszłość. I dopóki ludzie kulturalnie te uwagi wygłaszają (na przykład hamując się przed chamowatymi wtrętami że ktoś tam sam jest brudny), to wszystko jest w największym porządku.

    Tyle wstępu.

    Przechodząc do zdjęć - ja też uznaję, że użycie akurat takich talerzy jet błędem, tak po prostu. I tak, też wyglądają mi na brudne, a stwierdziłem że to taki fason dopiero po porządnym wpatrzeniu się. Nie mam pewności, czy zwykły oglądacz też będzie miał na tyle uwagi, czasu i ochoty, żeby mocniej analizować skąd te kropki, czy po prostu rzuci okiem i stwierdzi, że coś tu jest nie tak, bo talerz niedomyty...

    Można zatem wyciągnąć taki wniosek (dla Ciebie, albo dla kogoś, kto to będzie czytać za miesiąc czy rok): jeśli chcesz, żeby zdjęcia wyglądały dobrze, unikaj zastawy, która może robić wrażenie niedokładnie umytej.

    O kadrach już było, więc sobie podaruję.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #16

    Domyślnie

    Sam trochę gotuję i czasem fotografuję potrawy więc pozwolę sobie napisać swoje wrażenia.
    Na temat czy talerze są czyste czy brudne dyskutować nie zamierzam - takie są i trudno. Jednym się to będzie podobać innym nie.
    Na razie jak widać większości nie - więc może warto to wziąć pod uwagę?

    Ad 1. jak dla mnie kiepsko dobrana ostrość - powinna być na całości kadru, a już na pewno na pierwszym planie, czyli na pierwszym klopsiku. Jak dla mnie fatalnie wyglądają te rozgotowane liście bazylii na klopsach - jak zielona papka. Przyjmij za regułę, że warzywa na zdjęciach dań powinny być prawie surowe, inaczej będą wyglądały koszmarnie. Można je leciutko zblanszować lub podsmażyć do zdjęcia, ale raczej nie do stanu jakie będą miały w gotowym daniu. Jak dla mnie przydałoby się też jeszcze jakoś "udekorować" brzegi talerza - może smuga oliwy, lub jakiegoś warzywnego sosu? Naświetlone jest nieźle i kolory też są w porządku, lekko przeszkadza cień na prawym brzegu talerza.

    ad 2. Po pierwsze kadrowałbym bardziej do kwadratu, tego stołu jest chyba ciut przydużo. sama kompozycja kadru taka sobie, podobnie jak głębia ostrości - znowu jest za mała. Za mało wyeksponowane ciastko - zdjęcie wypełniają stół, talerz, serwetka i widelec i coś kolorowego na talerzu. Pokaż bardziej samo danie - fakturę, przekrój itp. Światło i kolory mogą być.

    Ad3 chyba podoba mi się najbardziej, chociaż uważam że jest za ciasno z przodu (filiżanka jest za bardzo przycięta) i za dużo z tyłu. Ponownie nie podoba mi się zbytnie wyeksponowanie serwetki i widelca - tylko gdzieś tam w tle majaczy ciastko, które mogłoby ładnie uzupełnić kawę w filiżance.

    Ad4 Zupełnie nie wiem, co to zdjęcie ma pokazać? jakaś żółta masa na dnie w której leży kawałek czegoś brązowego dodatkowo przywalonego od góry jakąś biało-kremową masą... Ani to estetyczne ani apetyczne. Eksponuj główną część dania! A tą jest tu ciastko. Powinno stanowić główną część kadru, ta gałka lodów powinna być zdecydowanie mniejsza i bardziej regularna - mocniej zmrożona. Ponownie za mała GO.

    Ad 5. Wybacz to co napiszę - ale dla mnie z estetycznego punktu widzenia to jakiś koszmarek. Rozbełtana breja w pochlapanej, a przez to robiącej wrażenie brudnej filiżance. Do tego od góry, w dodatku nie wiadomo skąd leje się coś brązowo-nieostrego. W tle też jakiś bałagan - od góry wystaje jakiś czarny kawałek czegoś w lewym rogu znowu coś... Zza filiżanki wystaje kawałek kompletnie tu niepotrzebnej łyżki, w dodatku także czymś upapranej. To zdjęcie na pewno by mnie nie zachęciło do spróbowania tego dania - a tak ja rozumiem sens fotografii żywności.

    Ad 6. Zdjęcie robi wrażenie nieostrego, szczególnie skrajna prawa butelka. Źle wygląda światło - nie powinno być widać tych białych smug (zapewne z blendy?) na każdej butelce. Ale sama kompozycja i kadrowanie mi pasuje, te naklejki na butelkach ładnie się uzupełniają.

    Ad7. Gdyby kieliszek odcinał się lepiej od tła (jak już pisali inni) to byłoby to całkiem niezłe zdjęcie, chociaż i tu przydałaby się większa GO, bo spadające krople są nieostre i ledwo widoczne. Tu zdecydowanie trzeba by popracować nad oświetleniem - jakieś boczne lub tylne światło, trochę cieni.

    To takie moje wrażenia - amatorskie i płynące z tego co widzę i jak to odbieram.
    Jeśli planujesz się zająć tym tematem to sporo nauki przed Tobą - ale od czegoś trzeba zacząć.
    Ostatnio edytowane przez August68 ; 23-02-2018 o 00:30
    Nikon FX i Olympus m4/3

  7. #17

    Domyślnie

    Czy te talerze maja takie ciemne plamki? Taki „wzór”?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mallala Zobacz posta
    I Notdot - jakbyś widział tą filiżankę na 3. zdjęciu?
    Na pewno nie obcinał bym jej, być może dał bym ją w mocnym punkcie zamiast tak mocno w prawym dolnym rogu
    Piszesz też, że nie zajmowałeś się stylizacją ale zawsze możesz poprosić kogoś o inne ustawienie albo obrócić talerz tak by ciastko z 2 zdjęcia było cięciem ustawione do aparatu a widelczyk znalazł się z tyłu i był tłem
    Bronisz się też, że kadry nie są ciasne tylko wielkość zdjęć będzie taka a nie inna bo na stronę www
    Więc nie mylmy wielkości zdjęcia (czyli jego rozdzielczości) z tym co jest na zdjęciu a więc w jakiej odległości ustawiasz aparat od obiektu

    a jeśli to nie jest brudny stół to wybacz ale takie sprawia wrażenie dla oglądającego
    Ostatnio edytowane przez notdot ; 23-02-2018 o 14:15
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Na jeśli to nie jest brudny stół to wybacz ale takie sprawia wrażenie dla oglądającego
    nie jest brudny. taki design. mam pare takich w szafie. jest ciezki do fotografowania i wyjatkowo zle sie dopasowal do kropek w drewnie. od kilku lat w fotografii zarcia talerze graja zupelnie nowa czesto pierwszoplanowa role. Oczywiscie biala porcelana nadal jest popularna ale czesto talerze potrafia zaskoczyc.
    a talerze w kropki wygladaja mniej wiecej tak:


    co do samych zdjec to pierwsze 3 sa nijakie a pozostale tragiczne

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    rozgotowane liście bazylii na klopsach - jak zielona papka
    to nie jest bazylia. i jest najmniejszym problemem tego zdjecia

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Przyjmij za regułę, że warzywa na zdjęciach dań powinny być prawie surowe, inaczej będą wyglądały koszmarnie. Można je leciutko zblanszować lub podsmażyć do zdjęcia, ale raczej nie do stanu jakie będą miały w gotowym daniu.
    kosmiczna bzdura powtarzana na kazdych warsztatach kulinarnych

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    ad 2. Po pierwsze kadrowałbym bardziej do kwadratu, tego stołu jest chyba ciut przydużo. sama kompozycja kadru taka sobie, podobnie jak głębia ostrości - znowu jest za mała. Za mało wyeksponowane ciastko - zdjęcie wypełniają stół, talerz, serwetka i widelec i coś kolorowego na talerzu. Pokaż bardziej samo danie - fakturę, przekrój itp. Światło i kolory mogą być.
    przede wszystkim kadr jest do kitu. i nic sie z tym nie da zrobic, bez wzgledu na kolory i glebie ostrosci

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Ad3 chyba podoba mi się najbardziej, chociaż uważam że jest za ciasno z przodu (filiżanka jest za bardzo przycięta) i za dużo z tyłu. Ponownie nie podoba mi się zbytnie wyeksponowanie serwetki i widelca - tylko gdzieś tam w tle majaczy ciastko, które mogłoby ładnie uzupełnić kawę w filiżance.
    a czego to zdjecie ma byc? kawy? ciastka? stolu?

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Ad4 Zupełnie nie wiem, co to zdjęcie ma pokazać? jakaś żółta masa na dnie w której leży kawałek czegoś brązowego dodatkowo przywalonego od góry jakąś biało-kremową masą...
    pierwszy raz widze fotogafa zywnosci - daltoniste polewa ewidentnie jest toffi a masa bez watpienia lodami waniliowymi

    pozostale zdjecia ciezko komentowac bo to jedzeniowe koszmarki.

    Cytat Zamieszczone przez mallala Zobacz posta
    Usłyszałem, że "na kwestii smaku są ładniejsze" :-/
    kwestia smaku ma calkiem przyzwoite foty jedzenia. pracowali nad tym jakies 8-10 lat i mieli na to naprawde duze budzety. ponadto ich potrawy sa przygotowywane pod zdjecia a nie do wydania w restauracji.
    mzoesz to przekazac oceniajacemu

    Cytat Zamieszczone przez mallala Zobacz posta
    załączam porównanie wersji mojej, do wersji "za namową"
    obie sa nie do uratowania. to nie jest kwestia jasniej / ciemniej - tylko kompozycji wygladu i podstawowej wiedzy kulinarno fotograficznej. skoro robisz zdjecia dla reatauracji w ktorej pracujesz - niech cie szef wysle na warsztaty z fotografii zywnosci.

    Cytat Zamieszczone przez mallala Zobacz posta
    Stylizacja dań nie była tu moją działką i nie miałem na to wielkiego wpływu.
    ty robisz zdjecia i ty sie pod nimi podpisujesz. chyba ze podpisujesz tez styliste. ale i tak to ty odpowiadasz za efekt koncowy.
    niestety fotografia zywnosci jest dosc wymagajaca. oprocz wiedzy fotograficznej wymaga wiedzy kulinarnej oraz umiejetnosci patrzenia na jedzenie od strony wizualnej
    Ostatnio edytowane przez sailor ; 25-02-2018 o 22:36
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  10. #20

    Domyślnie

    Sailor dzięki za wykład
    Nie napisałęm, że jestem fotografem żywności - ot czasem pstryknę coś dla siebie ku pamięci.
    Kolory rozróżniam jak większość facetów trzy - biały, czarny i kolorowy (to tak a propos tego toffi na talerzu - lody tez rozpoznałem )
    Odnośnie warzyw - wiele podręczników podaje, że nie powinno się ich fotografować po całkowitym ugotowaniu - bo tracą kolor, formę itp.
    To jednak "stare" podręczniki - być może teraz robi się to inaczej.
    Jest nowoczesna kuchnia, zapewne jest i nowoczesny sposób jej pokazywania w fotografii
    Nikon FX i Olympus m4/3

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Instadruk oraz pewna sesja
    By biszat in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 09:07
  2. [ Portret ] Pierwsza sesja...
    By Herodot.32 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 00:45
  3. [ Portret ] Pierwsza sesja
    By gg130585 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 20:41
  4. [ Portret ] Pierwsza sesja...
    By Szymik88 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 09:06
  5. [ Reportaż ] Pierwsza 'sesja' ;)
    By pooley in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-06-2007, 13:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •