Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68
  1. #1

    Domyślnie G...y wybór i ceny nikonowskich obiektywów.

    Wrzucam post w dziale cafe, bo wartości merytorycznej on nie ma. Chciałem jedynie się wyżalić światu, żeby mi się zrobiło lepiej.

    Siedziałem sobie całe życie w segmencie FX. Najpierw analog, potem w ogóle średni format Hassel, potem Nikony FX no i oczywiście cały komplet optyki do tego. Kupiłem sobie niedawno do filmów D3200 i w sumie dobrze kręci te filmy, więc postanowiłem kupić parę szkieł DX. Pomyśląłem sobie, że gówniany format, więc pewnie ceny będą niskie i wybór duży. No i się zdziwiłem. O ile do FX mamy całą gamę optyki, takiego typu jak:

    - obiektywy stałoogniskowe jasne (1.4, 1.8, 2.0)
    - obiektywy stałoogniskowe ciemne (2.8, 3.5)
    - zoomy jasne (2.
    - zoomy ciemne (4.0)
    - zoomy różnej maści ze zmiennym światłem

    to w przypadku segmentu DX mamy praktycznie zero obiektywów stałoogniskowych jasnych, mamy chyba jakieś nieliczne zoomy ze światłem stałym, mamy za to całe mnóstwó ciemnej dupy, jak obiektywy kończące się magiczną cyfrą 5.6?

    Kurcze, o co chodzi? Technologia się nie posunęła przez te 20 lat? Skoro robią wszystko w Chinach, żeby było tanio to niech robią przynajmniej do światła 4.0 a nie środek nocy 5.6.

    I co to za moda na zmienne światło? Można szału dostać jeśli zoomuje się i nagle robi się ciemno. Przy kręceniu filmów i fotografii studyjnej robi się jakaś kaszana. Nie mogą tępaki zrobić zoomów amatorskich o świetle 4.0? Potem średnioamatorskie np 3.2, a profesjonalne 2.8?

    Owszem znalazłem różne ciekawe obiektywy, np zoomy ze światłem 2.8 ale kosztują tyle co optyka FX? Więc jaki sens kupować niepełnowartościowy format DX w cenie optyki FX? Lipa totalna.

    Koniec wyżalania się.
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 21-02-2018 o 12:41 Powód: Wykropkowałem..
    Pozdrawiam, Nubius

  2. #2

    Domyślnie

    To jesli masz caly komplet optyki FX...to czemu jej nie zapniesz do DX.
    I jedyne co ci potrzeba to jakis szeroki kat, a tego akurat pelno pod DX

    Tylko nie mow ze do szerokiego zooma pod DX koniecznie ci stale i jasne swiatlo potrzebne
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nubius Zobacz posta
    Pomyśląłem sobie, że gówniany format
    A nie pomyślałeś sobie- gówniany format, gówniany wybór? Czy może liczyłeś na fajną optykę 1.4 w cenie 3x niższej, bo przecież gówniany format wymaga gównianych cen? No cóż, przykro mi, że nie masz czego używać...

  4. #4

    Domyślnie

    1. Optyka pod FX jest zajęta, bo żona robi zdjęcia a ja kręcę filmy. Więc średnio się da to pogodzić. Ale chyba tak się skończy, widząc to co jest na rynku.
    2. Nie chodzi o jasność samą w sobie, bo teraz aparaty mają fantastyczne możliwości ISO. Chodzi o to, że jak robię film i na pierwszym planie mam postać, to przy takim obiektywie 5.6 widać, że przecznicę dalej pies sra na trawniku jako bohater drugiego planu. Przy f2.0 już takich niespodzianek nie ma. Wiesz, bokeh i te sprawy...
    Pozdrawiam, Nubius

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety tak teraz wyglada Swiat !!!
    Nie tylko w Nikonie.
    Przeszedlem podobna droge, jak ty.
    Po epoce aparatow na blone :^) nadeszla dla mnie epoka cyfrowa.
    I jej uleglem od pierwszych aparatkow 320x240 piksli :^D
    Potem w koncu pokazaly sie FX - ale za cene dobrego samochodu.
    Doczekalem do pierwszego DX i je uzywalem az do konca D300s - a potem nastapil krach !!!!!!!
    Zabrneli w slepa uliczke i jedynym wyjsciem bylo zostawic te setki milionow uzytkownikow DX na lodzie
    i przeniesc marketing na FX !!!
    Ile to trwalo ? Wystarczy porownac daty wypuszczenia D300s i D500 ?!

    Chodzi tylko o kase !
    I o duza sprzedaz za ta duza kase.
    Tylko droga wyzysku mozna to osiagnac. I to robia. Nie tylko Nikon. Jak patrze teraz na ceny Sony to wielkie ceny Nikona to przedszkole !!!
    Przyklad komus potrzebny tego sk..... nstwa ?

    Jak mial wejsc D300s to sie zapisalem na przedplaty ( bo mial byc podrasowany D300 - i byl)
    Ale wtedy robilem Canonami bo kopnalem Nikona za jego szmelc - D100 (kompletna tragedia !!)
    Mialem nowy 1D Mk.IIN - mial kilka miesiecy - sprzedalem.
    Za to kupilem nowki D300s + 70-300 VR i 80-400 VR !!
    Jak teraz patrze ile kosztuje 80-400 VR to smiech piekielny mnie ogarnia ...

    I ten proceder trwa DO DZIS ! Nie ma zdziwienia.
    Nawet 0.001 % zdziwienia. Planowany i wykonany wyzysk.

    P.S mialem ostatnio swierzbienie zeby znow kupic Sony.
    A7RII bo stanialy po wejsciu RIII
    Zaczalem sprawdzac co do niego mozna dokrecic ...
    To Nikon jest smiesznie TANI :^)))))))

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    nubius, dziwne rozumowanie z tym że akurat do mniejszej powierzchni matrycy nagle ceny obiektywów będą niższe, chyba nie oczekujesz że chińczycy zaczną wycinać soczewki z pleksy ?
    Czyli do m4/3 obiektywy powinny być jeszcze tańsze
    Gloryfikowanie pełnej klatki jako najlepsza najlepszość jest błędem, format aps-c osiągnął tak wysokie poziomy że do wielu zastosowań to lepsze wyjście, chyba że ktoś chce porównywać D3400 z D850.

  7. #7

    Domyślnie

    Porządne obiektywy stałoogniskowe masz FX - dobrze się sprawdzą na DX. Więc o co chodzi?
    Kłopot z uniwersalnym, jasnym zoomem - 17-55/2,8 ma swoje lata. A kosztuje tyle co swój odpowiednik na FX
    Ale jeśli chodzi o jasne zoomy, to kolega chyba oferty Simy nie oglądał?
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #8

    Domyślnie

    Zaraz, zaraz... Kolega sobie kupi S18-35 i 50-100 1.8 Art i będzie miał do DX zestaw idealny... Będzie użyteczne, ostre 1.8 w całych zakresach, wiesz @nubius będzie bokeh i te sprawy... W czym problem? Pewnie w cenie... no cóż. Ma być dobrze, nie będzie tanio

  9. #9

    Domyślnie

    @nubius
    Kompletnie nie rozumiem tych narzekań. W założeniu producenta DX ma korzystać ze wspólnego bagnetu z FX. I tyle.

    Po taniości wypuścili trochę typowo amatorskich ciemnych zoomów (na marginesie całkiem niezłe optycznie, np. najnowsze AF-P), jest 35/1.8DX, 40 i 85 makro, czyli to co bardziej ambitny amator kupi w pierwszej kolejności (powiedzmy). Praktycznie zero I te szkła są tańsze od odpowiedników FX. Chcesz więcej, kupuj szkła FX, stare, nowe, wszystkie podepniesz, a wykorzystasz tani, amatorski korpus do bardziej ambitnych zastosowań. Z trzeciej strony nie wiem, czy d3200 to sensowny wybór do bardziej ambitnego czy wygodnego filmowania.

    Nie raz pisałem, że największą wadą Nikona (ale zdaje się nie tylko) jest brak systemowego odpowiednika Sigmy 17-50/2.8 w zbliżonej jakości i cenie. No, ale skoro firma oddaje potencjalnie duży rynek konkurencji... ja nie mam obiekcji do wykorzystywanie nie systemowych szkieł .

  10. #10

    Domyślnie

    CO do cen... porównywanie nowych szkieł pod DX, z wiekowymi FX jest dziwne. Zerknąć trzeba na ceny nowych konstrukcji - ile kosztuje nowy 70-200?

    Co do zmiennego światła... w dobie autoIso to średni problem...

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D5300 czy m4/3 + wybór obiektywów
    By JureXXX in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 05-09-2017, 11:15
  2. Daleki wyjazd - wybór obiektywów ?
    By 124miko in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 19:56
  3. Nikon podnosi ceny obiektywów
    By pudlox in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 08-03-2014, 13:10
  4. Papier i tusz. Gdzie rozsądne ceny i sensowny wybór?
    By Sindbad in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-01-2009, 18:04
  5. Wybór obiektywów do D300
    By Bolos in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 10-05-2008, 15:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •