Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    oj niee, 13 to inne warunki niż reszta nikoniarz
    Tylko ja nic nie wspominałem o warunkach a o tym co widać. Od Ciebie zależy jak zapanujesz nad warunkami.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Tylko ja nic nie wspominałem o warunkach a o tym co widać. Od Ciebie zależy jak zapanujesz nad warunkami.
    Ale przecież wiemy, że warunki wpływają na to co widać. Jeżeli mówisz o 13. to tutaj zupełnie inaczej rozkłada się światło (zastane) niż na niektórych innych ujęciach. Ja nie kwestionuję, że można dużo lepiej nad tym zapanować, no ale nie róbmy z tego bułki z masłem
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Ale przecież wiemy, że warunki wpływają na to co widać
    Jak patrzę na zdjęcia Marcina Saldata to odnoszę wrażenie, że warunki nie mają wpływu na to co widać...
    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    nie róbmy z tego bułki z masłem
    Bułki z masłem ani nawet z boczkiem tego nie robię- nikt nie wspominał nic o tym jak było tylko co widać...

  4. #24

    Domyślnie

    To fotograf kreuje rzeczywistość. A fakty? Nie mają znaczenia.

    Ostatnia fota w dziale Humor z postu #18465.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...08#post3932608

  5. #25

    Domyślnie

    no jak nie mają? oczywiście, że mają no nie mów, że ilość, rozkład, jakość światła nie mają znaczenia wiadomo, że każde warunki można optymalnie wykorzystać, no ale to trzeba być na poziomie wyższym niż ja jestem
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    no jak nie mają? oczywiście, że mają no nie mów, że ilość, rozkład, jakość światła nie mają znaczenia wiadomo, że każde warunki można optymalnie wykorzystać, no ale to trzeba być na poziomie wyższym niż ja jestem
    Chyba w tym cały "sęk" by fotograf nie dał poznać jak było ujowo

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    no jak nie mają? oczywiście, że mają no nie mów, że ilość, rozkład, jakość światła nie mają znaczenia
    Chwila, pomalutku... Fakty nie mają znaczenia (a przynajmniej w opinii naszych ortodoksyjnych adwersarzy ostatnio ), ale światło jak najbardziej ma, bo bez niego niczego się nie wycuduje. A jak na miejscu światła nie ma, to trzeba zabrać je ze sobą i jak najlepiej użyć. Nawet jak się trafi na paskudne warunki jakie Ty miałeś, to i tak często da się zrobić coś sensownego, chociaż wiadomo, że z g... znaczy piachu, bicza się nie ukręci.

    Nasi sąsiedzi arabscy za Odrą mawiają "Übung macht den Meister". Spróbuj stworzyć w domu podobne warunki, zaprzęgnij jako modelkę żonę/sąsiadkę/kochankę i zrób foty pamiętając, aby przy wychyleniu palnika do góry zachować odpowiedni kąt i użyć rozpraszacza, który da trochę światła na wprost. No i co równie ważne, patrz na drabinkę ekspozycji w wizjerze. Jeśli mogę coś zasugerować, to tło wychodzi dość dobrze jeśli da się trochę EV na minus, ale niedużo -1/3 do -2/3, albo góra -1 EV. Ale to też zależy od sytuacji, bo czasem trzeba więcej. Dlatego trzeba ćwiczyć, żeby później żadne warunki nie zaskoczyły.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    A to jest dobra uwaga z tym dłuższym czasem, wpuścić więcej zastanego byłoby może i niegłupio
    Mieszanie źródeł światła o znacząco różnych barwach (np błysk + jarzeniowe lub żarowe) nie jest takie proste jak się wydaje. Kolorowy filtr na lampie może ułatwić zadanie, ale nie musi.

  9. #29

    Domyślnie

    Co do tego wychylania palnika w górę i modyfikatora, to nie lepiej w sumie wychylić palinik do tyłu pod kątem 45stopni, tak aby i światło wracało pod tym kątem ?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Mieszanie źródeł światła o znacząco różnych barwach (np błysk + jarzeniowe lub żarowe) nie jest takie proste jak się wydaje. Kolorowy filtr na lampie może ułatwić zadanie, ale nie musi.
    Proste nie jest i efekty bywają różne, ale wolałbym widzieć tło nawet w innej temperaturze barwowej, niż nie widzieć nic.

    Cytat Zamieszczone przez themadablues Zobacz posta
    Co do tego wychylania palnika w górę i modyfikatora, to nie lepiej w sumie wychylić palinik do tyłu pod kątem 45stopni, tak aby i światło wracało pod tym kątem ?
    Do tego trzebaby mieć naprawdę mocną lampę i sensowne tło z tyłu.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 21:27
  2. Krótki "reklamowy"
    By fafniak in forum Video/film
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 15:08
  3. [ Krajobraz ] Krótki spacer po Łazienkach - "czy to przejdzie"?
    By MK_2 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 18:16
  4. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  5. [ Reportaż ] Rekonstrukcja historyczna "WRZESIEŃ 1939 NA ŻYWIECCZYŹNIE" Obrona fortu "WĘDROWIEC"
    By kd78 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-07-2009, 12:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •