Close

Strona 19 z 72 PierwszyPierwszy ... 917181920212969 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 717
  1. #181

    Domyślnie

    Po prostu nowy może wyjść i będzie miał 8 rdzeni i 5 GHz w cenie 8700k teraz.
    Czysta teoria ale Intel będzie chciał odpowiedzieć na nowe Ryzen 2xxx i za pół roku może być już inna opcja.
    P. S. Nie wiem czy dobrze patrzę ale asus strix ma 5 usb, za to maximus ma aż 8

  2. #182

    Domyślnie

    Wiesz, dla mnie to już jest i tak czarna magia...
    Staram się myśleć przyszłościowo (o ile się da) ale nie na tyle...
    W zasadzie nie śpieszy mi się z wnioskiem bo chyba nabór kończy się w lipcu ale wiesz - złożony=z głowy.

    Patrzę na morele.pl porównanie płyt głównych Asusa (18 szt? eeeee) i tak szczerze to nie wiem na co zwracać uwagę.
    Na razie jedynym argumentem (różnicą) jest Display Port i inne w zasadzie "drobne" różnice.
    Z tych wszystkich na razie najciekawsza wydaje mi się Płyta główna Asus ROG STRIX Z370-E GAMING

    Co do złącz - mówisz o wejściach z tyłu?
    w/w ma 4
    Co ciekawe - tańsza Prime Z370-A ma ich 6....

    Maximus to już trochę za drożej - 1200 zł czyli ok. 300 zł za dwa dodatkowe porty raczej mało opłacalna opcja.
    Nie wiem co lepszego jest w Maximusie?
    Na razie najbardziej skłaniam się przy STRIX Z370-E - niby bajer, tzn. wifi i bluetooth, ale z drugiej strony - skoro jest, to czemu nie (ale nie wiem czy to dobry wybór więc jak możecie, uświadomcie mnie).
    Ostatnio edytowane przez mini21 ; 06-04-2018 o 03:25

  3. #183

    Domyślnie

    To wszystko zależy..
    Ja na swojej płycie mam 4 usb 2.0 + 6 usb 3.0 + 2 usb 3.0 na froncie i oprócz 1 na froncie wszystkie zajęte.. Ale ty nie musisz mieć 2x dysk zewnętrzny, czytnik kart, kontroler do pada, joystick, myszka, klawiatura na 2 porty, tablet, Bluetooth, drukarka, czytnik xqd.. I nie chce mi się na kolanach wchodzić pod biurko za każdym razem jak chcę coś przełączyć..
    Twoje potrzeby będą inne i na niektóre pytania musisz odpowiedzieć sobie sam bo znam ludzi, którzy używają 2x usb i im starcza.
    Ja mam 64gb ram bo używam na codzień RamDisk, a innym 16gb aż za nadto..
    Ja jak mam większą robotę w lightroom to kręcę procek z 3.3GHz na 4.7 I jak eksportuję zdjęcia to odpalam BF 1 dla zabicia czasu. Wtedy zestaw (5820K + 1080ti oba OC) ciągnie mi prawie 750w z gniazdka dlatego mam 850w platinum PSU. Innemu wystarczy 550w bo nie będzie podkręcał i nie będzie eksportować zdjęć i grał w tym samym czasie.
    Dlatego czasami trudno komuś doradzić bo patrzymy przez swój przykład i przyzwyczajenia..

  4. #184

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    To wszystko zależy..
    Ja na swojej płycie mam 4 usb 2.0 + 6 usb 3.0 + 2 usb 3.0 na froncie i oprócz 1 na froncie wszystkie zajęte.. Ale ty nie musisz mieć 2x dysk zewnętrzny, czytnik kart, kontroler do pada, joystick, myszka, klawiatura na 2 porty, tablet, Bluetooth, drukarka, czytnik xqd.. I nie chce mi się na kolanach wchodzić pod biurko za każdym razem jak chcę coś przełączyć..
    Twoje potrzeby będą inne i na niektóre pytania musisz odpowiedzieć sobie sam bo znam ludzi, którzy używają 2x usb i im starcza.
    Ja mam 64gb ram bo używam na codzień RamDisk, a innym 16gb aż za nadto..
    Ja jak mam większą robotę w lightroom to kręcę procek z 3.3GHz na 4.7 I jak eksportuję zdjęcia to odpalam BF 1 dla zabicia czasu. Wtedy zestaw (5820K + 1080ti oba OC) ciągnie mi prawie 750w z gniazdka dlatego mam 850w platinum PSU. Innemu wystarczy 550w bo nie będzie podkręcał i nie będzie eksportować zdjęć i grał w tym samym czasie.
    Dlatego czasami trudno komuś doradzić bo patrzymy przez swój przykład i przyzwyczajenia..
    Dzięki za wyczerpująca odpowiedź
    Też muszę policzyć co tam mam podpięte, ale jak tak patrzę to mam tylko tablet, nadajnik od myszki i klawiatury, monitor + kabel USB do dysku zewnętrznego czy czytnika. Więc w zasadzie wystarczy.

    Ja aż tak zaawansowany w tym nie jestem i w takie rzeczy jak ramdisk bawić się nie będę, więc na razie kupię 2 kości po 16 GB żeby mieć ewentualną opcję dodania ramu.

    Z tym zasilaczem to trochę ciężka sprawa...
    Chyba wezmę 750w bo w gry nie grywam (chyba że na telefonie ) więc będzie trochę zapasu a takiego lr powinien pociągnąć.

    Muszę jeszcze raz usiąść i na spokojnie to przeliczyć ile to wyjdzie wszystko...

  5. #185

    Domyślnie

    Jak w gry nie grasz to i 750w ci nie potrzeba.
    8700k na 4.9 GHz ciągnie ok 170w a twoja karta na 100% obciążenia ok 280w..
    Więc kup mniejszy za to lepszy

  6. #186

    Domyślnie

    Jeśli można swoje trzy grosze - zależy kto jakie ma podejście. Ja zmieniam płytę/procek/pamięć co 4-5 lat, z tym że preferuję stabilną pracę zestawu bez podkręcania. W tej chwili mam 4-letni zestaw, czyli już chyba przeżytek na mocowaniu 1150. Płyta Asrock Z87, jakiś tam Intel 4core i 16 GB Gskill, przy wielu wejściach USB (4x2.0, 4x3.0 plus zewnętrzne), bo dla mnie był to priorytet. Zasilacz zostawiłem stary 650W z poprzedniego systemu. Przez te parę lat żadnej zwiechy i problemów.

    I teraz zależy, co poeta miał na myśli. Jeśli podobne podejście, to należy wybrać coś w tym guście, a jeśli podkręcanie i wydajność za wszelką cenę, to się nie znam.

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Jak w gry nie grasz to i 750w ci nie potrzeba.
    8700k na 4.9 GHz ciągnie ok 170w a twoja karta na 100% obciążenia ok 280w..
    Więc kup mniejszy za to lepszy
    Dzięki.
    Dobra, to chyba wezmę 650W (niby to 50 zł różnicy... i tak można w kółko i kółko).
    Wezmę tego Seasonic bo gdzie nie czytam, nawet w porównaniu do EVGA Supernova, to jednak polecają ten pierwszy.
    To już w zasadzie mam większość, teraz muszę to podliczyć.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Jeśli można swoje trzy grosze - zależy kto jakie ma podejście. Ja zmieniam płytę/procek/pamięć co 4-5 lat, z tym że preferuję stabilną pracę zestawu bez podkręcania. W tej chwili mam 4-letni zestaw, czyli już chyba przeżytek na mocowaniu 1150. Płyta Asrock Z87, jakiś tam Intel 4core i 16 GB Gskill, przy wielu wejściach USB (4x2.0, 4x3.0 plus zewnętrzne), bo dla mnie był to priorytet. Zasilacz zostawiłem stary 650W z poprzedniego systemu. Przez te parę lat żadnej zwiechy i problemów.

    I teraz zależy, co poeta miał na myśli. Jeśli podobne podejście, to należy wybrać coś w tym guście, a jeśli podkręcanie i wydajność za wszelką cenę, to się nie znam.
    No to mamy chyba podobny konfig wiekowy - bo ja mam Z77X-D3H, Intel 3570k i 16GB ramu w 4 kościach.
    Usb'ków też mam sporo choć większość wolna.
    Z zasilaczem nie chcę ryzykować bo jakiś czas temu miałem spore problemy z tym kompem (codzienne bsody kilka razy na dzień) i nikt nie dał rady rozgryźć co to.
    Komp trafił nawet do fachowca (zainkasował 200 zł, umawialiśmy się że jak nic nie zrobi to kasy nie weźmie... ale wziął, a komp dalej bsodził).
    Dopiero teraz, parę tygodni temu wywaliłem 2 kości ramu (niestety, mam 2 pary różnych kości) i zamieniłem z ramem który miała siostra.
    U niej działa bez zarzutu i u mnie też, więc nie wiem czy to to czy to przypadek.

    Co do "gustu" powiem Ci tak - wychodzę z założenia, że jeśli można podkręcić, to czemu nie - w ten sposób "wydłużam" żywotność tego kompa niskim kosztem.
    Ale nie jestem overclock'erem i nie będę katował sprzętu żeby tylko uzyskać najwyższy wynik.
    Dla mnie najistotniejsze (po doświadczeniu z obecnym sprzętem) to wyłączyć AUTO i poustawiać napięcia na sztywno przy okazji lekko podnosząc taktowanie zegara.

  8. #188

    Domyślnie

    Dobra, to teraz taka propozycja.
    Dorzuciłem 2 dyski które wejdą w miejsce obecnych Seagate'ów.

    Zostało jeszcze parę groszy do 8.000 zł (bo przyjęliśmy, że bierzemy ile dają - i tak nie dadzą 100%) to co tu jeszcze dobrać/dorzucić?
    Pytałem o Windows'a - jeśli mam box'ową 8'ke zaktualizowaną do 10'tki - czy mogę ją normalnie bez obaw użyć na nowym pc (przenieść)?


    Myślałem żeby jakiś NAS kupić - mam 1 dysk WD Red 3tb, dokupić drugi, ale NAS'y są dość drogie i i tak nie zmieszczę się w założonych 8 tyś.

    Jakieś uwagi?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2018-04-06 06_16_34-Twój koszyk - Sklep komputerowy - x-kom.pl.png
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	103,5 KB
ID:	7052
    Ostatnio edytowane przez mini21 ; 06-04-2018 o 06:18

  9. #189
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to wybrałeś zestaw jak nastolatek co się naczytał internetów, nie zdziw się jak ci zakwestionują taki wydatek, wystarczy że przyjmujący wniosek zna się troszkę i zerknie w cenniki sklepów.
    Odchudź zestaw do normalnej konfiguracji i dobierz monitor.

  10. #190

    Domyślnie

    Ale c'mon. Pół roku i niewiadoma kwota. Nie doktoryzuj się. Wrzuć cokolwiek, przecież a pół roku ceny mogą być kilkanaście-kilkadziesiąt procent inne! Pomijając już pojawienie się nowych konstrukcji i niedostępność tego co teraz wybierzesz.

    I jeszcze jedno. Zamiast ładować w rzeczy, które dadzą minimalne zmiany wydajnościowe, pojemnościowe lepiej zainwestować w dobrą myszkę/klawiaturę, wyciszoną obudowe. Ramię do monitora.

Strona 19 z 72 PierwszyPierwszy ... 917181920212969 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tele(minimum 200mm) do 850zł (D5100)
    By CODER_BEST in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 22:50
  2. Torba minimum do D90 z 18-105+grip
    By Jasand in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 22:56
  3. [ Krajobraz ] w poszukiwaniu minimum
    By anchel in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 18:57
  4. [ Krajobraz ] Minimum
    By Radek_1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 08:58
  5. Zamienniki Cokin - minimum jakości
    By pebees in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •