Witam serdecznie.

Tytuł trochę nietypowy, ale dobrze przedstawia sytuację w której się znajduję.
W skrócie tylko powiem, że mój obecny PC zaczął sypać mi różne BSODY i zdarzyło się już że właśnie podczas obróbki zdjęcia nad którym siedziałem parę ładnych godzin taki BSOD się pojawił i uszkodził plik (odpowiadając na pytania - tak, plik był zapisany, mam włączony autozapis w PS).

Ponieważ wydałem już na niego trochę tylko po to, żeby dowiedzieć się, że wszystko jest ok (leżał tydzień u speca, który testował go pod każdym kątem, następnie rozebrał i złożył od nowa) chyba czas się go po prostu pozbyć.

W związku z tym chciałem prosić Was o propozycję możliwie NAJTAŃSZEJ konfiguracji która bez problemu pociągnie PS'a, LR'a, C1 itp. (otwartych jednocześnie wraz z firefoxem).
Przy czym chciałbym zaznaczyć, że chciałbym mieć "otwartą furtkę" więc mieć możliwość ew. w przyszłości jakoś go rozbudować (dołożyć ramu, dołożyć lub zmienić kartę graficzną itp.).

Ze starego kompa jedyne co mogę przenieść (chyba, bo może się okazać że któraś z tych elementów jest walnięta) to obudowa Fractal Define R6 (ma ok. pół roku i to od momentu wymiany obudowy wszystkie problemy się zaczęły), dysk SSD (Goodram Iridium 240 GB), dysk HDD (WD RED 3 TB) i 2 dyski HDD (Seagate 2TB).

Co moglibyście polecić?

Na wszelki wypadek moja obecna konfiguracja:
Cpu: Intel i5 3570k + HR-02 Macho
Mobo: Gigabyte Z77X-D3H
Ram: 2x 4GB
Ram: 2x 4GB
Gpu: Gigabyte Radeon HD7870
Hdd: Goodram Iridium 240 GB
Hdd: 2x Seagate ST2000DM001
Hdd: WD Red 3TB
Case: Fractal Design Define R5
Power: XFX Pro 550W
Screen: Eizo S2243W