Close

Strona 21 z 72 PierwszyPierwszy ... 1119202122233171 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 717
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    (kuźwa, jeszcze nie zacząłem, a mam już tego wszystkiego dość...
    No to tak słabo to wróży na zasadność przyznania Ci dotacji

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Ale dlaczego pytasz nas? Zapytaj u źródła gdzie się ubiegasz o dofinansowanie.
    Jak każą pro formę, to spytaj, co w przypadku zmiany ceny komponentu, albo jego braku, albo przyznania tylko części dotacji.

    Po prostu już na pierwszy rzut oka jedno z drugim i trzecim się nie klei (wymóg pełnej specyfikacji/upływ czasu/możliwość cżęściowej dotacji)
    "Źródło" jeszcze nic nie wie.
    Nabór niby od 1 kwietnia, ale nie mają nawet osoby odpowiedzialnej za ten program.

    Co do klejenia - to niestety, potwierdzono mi to że tak jest (było).
    Głupie to, bo nabór ma trwać do końca sierpnia, a po tym dopiero zacznie się wybieranie wniosków i wybór uczestników, więc sądzę, że "realnie" środki na zakup komputera wpłynął pod koniec roku albo i na początku przyszłego (tak zakładam).
    Można potem ew. pisać jakieś wnioski o zmianę, ale jest to dość.... upierdliwe.

  3. #203

    Domyślnie

    No to zabierasz się do sprawy od złej strony.

    Najpierw się dowiedz jak dokładnie ma być (jaki poziom szczegółowości kosztorysu, co w przypadku cześciowej dotacji - musisz resztę dopłacić sam, czy mozesz wtedy kupić coś tańszego), a potem składaj komputer.

  4. #204
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Myślicie że to tak przejdzie?

    Gadałem dziś z kimś kto się o coś takiego starał jakieś 12 lat temu to musiał wszystko wykazać, wszystkie podzespoły.

    Po tym co koesh napisał, zacząłem się jeszcze zastanawiać w kwestii monitora.
    Fakt - zbędny mi on, póki ten co mam działa, ale jak gadałem z tym znajomym co się starał o coś podobnego, to we wniosku miał wypisane chyba 7 tyś., dostał bodajże 5-6 tyś, z tego 60% było na komputer a reszta MUSIAŁA iść na monitor.
    I teraz zaczynam mieć wątpliwości... (kuźwa, jeszcze nie zacząłem, a mam już tego wszystkiego dość... czy oni nie mogli napisać wprost jak to ma wyglądać...).

    To może podejdźmy do tego tak... (wiem, że Was już męczę, ale wiecie jak to jest - jedna wpadka i nici z tego):
    1. kosztorys na max kwoty z monitorem (teraz pytanie - czy z dobrym monitorem typu Eizo czy Nec, czy najtańszy marketowy, aby tylko zapchać dziurę)
    2. kosztorys na max kwotę za samą budę
    3. kosztorys na kwotę +/- 6 tyś. w tym monitor (no trudno, najwyżej resztę podzespołów dołożę z własnej kieszeni
    4. kosztorys na kwotę +/- 6 tyś. za samą budę

    Dzięki temu będę miał zabezpieczenie na wszelki wypadek - złożył bym wtedy wniosek na max (z monitorem), dadzą mi na pewno część/jakiś % i wtedy się będę martwił.

    W tym wniosku mam taki zapis:


    [/FONT]
    Nie konkretyzuj podzespołów, już ci napisałem jak masz to określić, może być proforma nawet lepiej z jakiejś firmy co ci będzie składać albo jak napisał wcześniej admig że zestaw oparty na takich i takich podzespołach bez używania nazw/firm/modeli konretnych.
    Dopiero po otrzymaniu kasy musisz mieć fakturę już do udokumentowania, pewnie już wystawioną na firmę ( jesłi to dofinansowanie na otwarcie działalności ? ).
    Pytanie, dlaczego tak niska kwota ?
    Nie sugeruj się tym co było 12 lat temu, ja pomagałem przy dwóch wnioskach i coś tam wiem ale to kasa z europejskiego funduszu z urzędu pracy na otwarcie dg i tam jest kwota 21 tysięcy i wydajesz co do grosza bo problem z rozliczeniem niewykorzystania.

    Pamiętaj też że ty cobie potem możesz kupić komputer za 10 tysiaków, a kwotę jaką otrzymasz wykorzystać na zakup tego co wpisałeś do wniosku, przy kwotach większych jest procentowy udział ile na co można wykorzystać.

  5. #205

    Domyślnie

    To nie jest dotacja na rozpoczęcie działalności.

  6. #206
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    "Źródło" jeszcze nic nie wie.
    Nabór niby od 1 kwietnia, ale nie mają nawet osoby odpowiedzialnej za ten program.

    Co do klejenia - to niestety, potwierdzono mi to że tak jest (było).
    Głupie to, bo nabór ma trwać do końca sierpnia, a po tym dopiero zacznie się wybieranie wniosków i wybór uczestników, więc sądzę, że "realnie" środki na zakup komputera wpłynął pod koniec roku albo i na początku przyszłego (tak zakładam).
    Można potem ew. pisać jakieś wnioski o zmianę, ale jest to dość.... upierdliwe.
    Nikt nie wie z nas jakie są procedury, jeśli jest program to przeczytaj, zapewne będzie zebranie, wyjaśnienie, może małe szkolenie jak co wypełnić, wszystko się dowiesz, a nabór wniosków może być i na bieżąco akceptacja/odrzucanie, a może i na koniec całego terminu, kto to ma wiedzieć jak nie ty ?
    Pospieszyłeś się strasznie, wiem że to emocje i już widzisz kasę na koncie ale przed tobą długa droga jeszcze.

  7. #207

    Domyślnie

    koesh - nie, nie będzie szkoleń, nie będzie zebrań.
    Tak jak mi to napisała osoba która brała w tym udział - wniosek, rozpatrzenie, kasa.
    Na stronie projektu nie ma nic konkretnego.

  8. #208

    Domyślnie

    Wybrałeś bardzo podobny zestaw co koesh zaproponował więc nie wiem o co te "krzyki"
    Dodałeś:
    2x ram, (może ripjaws zamiast trident? Taniej)
    budę (może lepiej (naj)tańszą a wsadzisz wszystko w starą dobrą? ),
    zasilacz innej firmy bo masz do niej zaufanie (30 zł drożej..)
    Inne chłodzenie bo lepiej będzie wyglądać za szkłem
    Zmieniłeś Evo na Pro - nic w tym złego ale jak fundusze mniejsze to Evo wystarczy tylko.
    Zapytaj x-kom czy morele czy mogą wystawić wycenę za zestaw, który będziesz mógł dopiąć do wniosku. Z załącznikiem o monitor (gdzie wyjaśni, że jak fundusze wystarczą to kupisz..)
    Wrócimy do konkretnej rozmowy jak będzie suma to zaproponujemy "koszyki" z wykorzystaniem każdej zł.
    Ostatnio edytowane przez ShutterStill ; 06-04-2018 o 14:55

  9. #209

    Domyślnie

    Dobra, na szybko - X-Kom mnie "zlał".
    Powiedzieli, że mogą wystawić fakturę tylko z wyszczególnionymi częściami.
    Cytując:
    uprzejmie informujemy, iż w przypadku składania komputera z części i zamówienia poszczególnych komponentów to wówczas każdy komponent będzie osobną pozycją na fakturze. Jedynym rozwiązaniem jest zamówienia całego zestawu komputerowego już gotowego z naszej oferty, jednak i w tym wypadku nie będziemy w stanie zagwarantować dostępności i stabilności cen przez tak odległy czas.Szkoda, już chyba z 3 czy 4 kompy u nich były brane...
    Jakiś inny sklep godny polecenia?

  10. #210

    Domyślnie

    Koledzy, dacie radę skompletować stacjonarny zestaw, który podoła zaawansowanej obróbce plików z matrycy 50 Mpix ? Nie znam się kompletnie na sprzęcie komputerowym, mało tego, ja go w zasadzie nienawidzę więc żadne podkręcania czy inne późniejsze modyfikacje raczej nie wchodzą w rachubę. Karty graficznej nie potrzebuję. Chciałbym DisplayPort. Chciałbym co najmniej sześć wejśc usb.
    Tutaj jest sklep w którym jest chyba wszstko co potrzeba.
    https://www.multicom.no/datautstyr/cat-l/c101054
    Co do kosztów to nie widzę sensu przepłacać jeśli będzie wiadomo, że dana konfiguracja ogarnie temat.

Strona 21 z 72 PierwszyPierwszy ... 1119202122233171 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tele(minimum 200mm) do 850zł (D5100)
    By CODER_BEST in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 22:50
  2. Torba minimum do D90 z 18-105+grip
    By Jasand in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 22:56
  3. [ Krajobraz ] w poszukiwaniu minimum
    By anchel in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 18:57
  4. [ Krajobraz ] Minimum
    By Radek_1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 08:58
  5. Zamienniki Cokin - minimum jakości
    By pebees in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •