Close

Strona 13 z 72 PierwszyPierwszy ... 311121314152363 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 717
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Akurat wymieniłem słabą, plastikową, połamaną obudowę Chieftec Libra (straszny zwód - wcześniej miałem Chieftec Bravo i myślałem, że będzie podobna jakość, a tu zupełnie inny rodzaj - cały górny panel z plastiku) na Fractal Define R5 więc raczej na coś lepszego
    wracając do tematu autora wątku...

    właśnie sobie przeglądałem internet i natrafiłem na artykuł z 2018-02-19:
    http://www.benchmark.pl/aktualnosci/...-problemy.html

    Sprawdziłem, po moim czwartkowym i piątkowym formacie oraz wielką aktualizacją która trwałą i trwała, oczywiście mój WIN10 zainstalował aktualizację B4058043

    jak żyć? Jak żyć? Po formacie, aktualizacji oraz wgraniu programów (prawie już wszystkie, te najważniejsze są) komp chodzi super. Zero problemów. Zero dziwnych akcji. Zero przycięć. Oby jak najdłużej.

    Po co czytam te artykuły he po co sprawdzałem czy mam zainstalowaną tą aktualizację? Mój świat runął...a tak bym sobie żył w nieświadomości

    Microsoft po raz kolejny się popisał
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  2. #122
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    U mnie nic się nie wiesza i nie blokuje.

  3. #123

    Domyślnie

    Robię mały UP choć temat z goła inny, ale nie chcę kolejnego wątku zakładać.

    Otóż potrzebuje złożyć zestaw (komputer + monitor) lub ew. sam pc do kwoty powiedzmy +/- 6 tyś. zł.
    Zastosowanie - jw.
    Obróbka + internet (+ ewentualnie kopanie kryptowalut.... żart).
    Nie wiem wprawdzie co z monitorem - czy lepiej kupić lepszy sprzęt bez monitora, czy gorszy z monitorem.
    W tej chwili mam 5 letniego Eizo S2243 - w sumie nic mu nie dolega, świeci równo, ale wiek już taki że może paść w każdej chwili (przepracowane ma 12522 godziny).
    Ponieważ muszę znać chociaż w przybliżeniu jakiś "skład" tego co bym chciał - proszę Was o pomoc.
    Co warto złożyć w tej cenie?
    Ze starego pc przejdą na pewno:
    -dysk SSD Goodram 250 GB
    -dysk WD Red 3 TB
    -2x dysk Seagate 2TB
    obudowa niby nowa (Fractal Define czy jakoś) ale nie wiem czy przejdzie, więc uznajmy że też do wymiany.
    Będę wdzięczny za porady.

  4. #124

    Domyślnie

    No znam się na komputerach, serwerach .... kiedyś nawet miałem mini sieć salonów komputerowych.
    Do tego jestem trochę "maniakiem" sprzętu i sam użytkuję nienajgorszy sprzęt.

    To pewnie mnie kwalifikuje aby Ci poradzić

    1. Mój EIZO ma prawie 34 tysiące godzin pracy ... świeci idealnie i nie zakładam, że padnie ... a jak padnie to na pewno zakupię tylko albo EIZO albo NEC (do rozeznania). Tak więc te 12 tysięcy godzin u Ciebie na EIZO to lato jego życia
    Myślałeś o 2 monitorach? 2 monitory to naprawdę fajna sprawa. Sam pracuję na 4 i jest w sam raz.

    2. Sam to będziesz składał czy ktoś?

    3. Rozważ na dysk systemowy kartę NVMe np. Samsunga EVO 250 GB. Na SSD odczyty masz jakie ... 300 - 400 MB/sek? Na NVMe osiągniesz ponad 3 GB/sek. Zapis ponad 1GB / sek. Warto fotki na systemowym obrabiać a następnie składować na innym.

    4. Budy FRACTAL są świetne. Sam mam Fractala Define XL R2 ... SUPER. Buda na długie lata. Cicha, w miarę wytłumia fale elektromagnetyczne z kompa i hałas ... Do tego zasilacz FRACTAL półpasywny ... ale jak masz budżet to ze spokojem, po kolei.

    5. Masz jakiś backup na nośnikach POZA kompem? Myślałeś o tym?

    6. O jakiej płycie i CPU myślałeś? Niezły i niedrogi jest Intel i7 4790 ... bo taktuje się na 4400 Mhz w turbo na rdzeń. To CPU na 1150. Starczy czy coś więcej?

    7. Grafika nowa?
    Ostatnio edytowane przez damian_888 ; 04-04-2018 o 11:47
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  5. #125

    Domyślnie

    No to fajnie - czyli monitor może zostać.
    Co do 2 monitora - tu niestety jest problem...
    Jestem "fotografem" bez szerokiego kąta w oczach - a tak poważniej... nie widzę na boki (serio).
    Nawet ten 22" jak patrzę w środek to nie widzę prawej strony, więc u mnie to niestety nie ma sensu zbytnio.
    Jeśli już - wolałbym może ciut większy (choć boję się tego, że będę musiał głowę obracać co chwila).

    2. Nie - ja tego nie ruszam.
    Będzie to złożone w sklepie, w którym kupię części (co pewnie zaczyna prowadzić do wniosków o co chodzi...)

    3. Pierwsze słyszę szczerze mówiąc...
    Nie wiem nawet ile to kosztuje, choć zapewne tanie nie jest.
    W zasadzie skok z HDD na SSD był i tak przełomem w szybkości startu systemu czy programów więc nie wiem czego się mogę jeszcze spodziewać.

    4. Z tą budą to powiem Ci szczerze, że tak średnio...
    Tzn. wykonanie super, blachy dość grube, ale ja np.: po 3 miesiącach używania mam zwalony jeden wentylator (buczy), zdążyłem ją już trochę porysować a co gorsza - jak chciałem zdjąć górę (te dziwne klapki) to niechcący ułamałem zatrzask (w instrukcji jakoś ich nie zauważyłem).
    Nie zmienia to faktu, że jest świetna i pewnie bym ją zostawił, ale obawiam się że nie mogę i musi być częścią nowego zestawu.

    5. Mam 1 dysk 2TB (3,5" który wkładam do stacji dokującej).
    Myślałem szczerze mówiąc (o ile bym się zmieścił w budżecie) o kupnie jakiś dodatkowych 3 dysków (WD Red) i zrobienia sobie obok NAS'a tylko nie wiem czy przy mojej pseudofotografii amatorskiej to ma sens...

    6. NIE MAM BLADEGO POJĘCIA - nie myślałem.
    Jestem totalnie nie na czasie i nie w temacie.
    Nie wiem co jest "trendy".
    Wiem tylko że karty graficzne skoczyły w górę niemal o 100% i nawet się zastanawiam czy jest mi ona potrzebna.

    7. W zasadzie odpowiedziałem na to pytanie wcześniej.
    Mógłbym przełożyć swojego starego Radeona 7870 OC, bo i tak nie wykorzystuje jej potencjału, a nie wiem co mogę kupić i czy to ma sens.

  6. #126

    Domyślnie

    No to tak.

    1. Faktycznie rozumiem i odpuść monita. Jak jesteś z EIZO zadowolony to szacuję, że on jeszcze długo pociągnie więc może zostać. Szkoda kasy, chyba że koniecznie chcesz większy albo potrzebujesz lepszy.

    2. OK więc dobierzesz podzespoły i złożą. OK.

    3. Dużo daje. Koszt nie zabija. NVMe, o której wspomniałem to koszt około 560,00 brutto. Do tego karta na PCIE pod to to 50 zł. Jeśli nie czujesz, że potrzebujesz szybciej = odpuść, ale nośnik pod system ma DUŻY wpływ na ogólną wydajność komputera ... więc tak bym tego też nie marginalizował

    4. Wentylator to nie buda Nie narzekam i częściowo używam wentylków od Fractala ale z założenia gdzie mogę to zmieniam na wentyle NOCTUA. Dobre, ciche, stabilne.

    5. Większy dysk i stacja dokująca robią robotę. Oczywiście można budować sobie obok NASy czy inne rozwiązania co poprawia komfort ... ale nie jest to niezbędne. Polecam za to oprogramowanie ACRONIS True Image 2018 do kopii. Tak więc jak zabraknie miejsca to jeden duży, nowy dysk lub dwa mniejsze i już

    6. Więc taki 1150 i7 4790 zrobi robotę ... do tego płyta ASUS jakaś nie najtańsza ... 16 lub 32 GB RAM. I będzie OK.

    7. Do samej obróbki foto większość kart da radę ... dlatego pytałem Więc starczy pewnie to co masz.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  7. #127

    Domyślnie

    Z monitora jestem zadowolony (tzn. nie mam zastrzeżeń) - dlatego chyba nie ma sensu pakować się w dodatkowe koszta.
    Fakt, kusi trochę jakiś Eizo z wbudowanym kalibratorem, co będzie sam sobie robił pomiary co jakiś czas ale wydaje mi się, że mimo wszystko szkoda kasy.

    Jeśli te NVMe to koszt o jakim piszesz to faktycznie nie jest jakiś wielki koszt.
    Myślałem wprawdzie czy nie kupić jakiegoś SSD 512 czy nawet 1 TB - tylko w sumie PO CO..
    Teraz mam 256 GB (222 GB pokazuje) i wolne 156 GB.

    Co do wentylatora - widocznie miałem pechowy egzemplarz.
    W sumie zastanawiam się, czy nie zareklamować tego... choć to trochę głupie, bo taki wiatrak kosztuje pewnie z 20 zł.
    Ja też nie mogę o tej budzie nic złego powiedzieć - jest super.
    Wcześniej miałem plastikową obudowę od Chieftec'a (fajna, bo bardzo... urozmaicona, ale plastik straszny) - model Libra, a jeszcze wcześniej podobną konstrukcję do Fractala - Chieftec Bravo - też kawał mocnej blachy.

    Z zew. dyskiem i stacją jest ten problem, że trzeba o tym pamiętać...
    A nawet jak się pamięta, to siedzę i myślę "skończę jeszcze tą sesję i przegram".... po czym przychodzi następna porcja zdjęć i tak w kółko.
    Acronisa używałem do zrobienia sobie obrazu systemu tuż po zainstalowaniu na nowo Windy i wszystkich niezbędnych programów, tak żeby szybko ruszyć bez konieczności instalacji wszystkiego od nowa.

    A mógłbyś zrobić jakiś przykładowy zestaw?
    Płyta, procek, karta (?) ...
    Zasilacz - bo to jest dość istotne.
    Chłodzenie na procka... (bo niestety swojego Macho nie przeniosę)..

    Chciałbym też odczuć jakiś przyrost mocy w stosunku do tego co mam.

  8. #128

    Domyślnie

    A jaki zestaw masz?
    1. Procek
    2. Ram
    3. zasilacz

    Będzie łatwiej coś polecić

  9. #129

    Domyślnie

    Jest wprawdzie w pierwszym poście, ale napiszę na wszelki wypadek

    Cpu: Intel i5 3570k + HR-02 Macho
    Mobo: Gigabyte Z77X-D3H
    Ram: 2x 4GB
    Ram: 2x 4GB
    Gpu: Gigabyte Radeon HD7870
    Hdd: Goodram Iridium 240 GB
    Hdd: 2x Seagate ST2000DM001
    Hdd: WD Red 3TB
    Case: Fractal Design Define R5
    Power: XFX Pro 550W
    Screen: Eizo S2243W

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Z monitora jestem zadowolony (tzn. nie mam zastrzeżeń) - dlatego chyba nie ma sensu pakować się w dodatkowe koszta.
    Fakt, kusi trochę jakiś Eizo z wbudowanym kalibratorem, co będzie sam sobie robił pomiary co jakiś czas ale wydaje mi się, że mimo wszystko szkoda kasy.
    No to musisz zdecydować sam. Możliwe, że nie ma sensu wkładać teraz w to kasy.

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Jeśli te NVMe to koszt o jakim piszesz to faktycznie nie jest jakiś wielki koszt.
    Myślałem wprawdzie czy nie kupić jakiegoś SSD 512 czy nawet 1 TB - tylko w sumie PO CO..
    Teraz mam 256 GB (222 GB pokazuje) i wolne 156 GB.
    Można SSD osobno pod foto też wykorzystać aby przyspieszyć obróbkę, albo wręcz obrabiać materiał na NVMe a składować finalnie na HDD.
    To sensowna droga wykorzystania wydajności tych nowych technologii.
    Jeśli SSD działa dla Ciebie optymalnie to też można rozważyć czy nie odpuścić na teraz NVMe.

    Mając kopie systemu w ACRONIS 2018 (który polecałem) od ręki w przyszłości przeniesiesz system z SSD na NVMe jeśli stwierdzisz, że chcesz bo to nie problem z tym oprogramowaniem.


    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Co do wentylatora - widocznie miałem pechowy egzemplarz.
    W sumie zastanawiam się, czy nie zareklamować tego... choć to trochę głupie, bo taki wiatrak kosztuje pewnie z 20 zł.
    Ja też nie mogę o tej budzie nic złego powiedzieć - jest super.
    Wcześniej miałem plastikową obudowę od Chieftec'a (fajna, bo bardzo... urozmaicona, ale plastik straszny) - model Libra, a jeszcze wcześniej podobną konstrukcję do Fractala - Chieftec Bravo - też kawał mocnej blachy.
    Z wszystkim tak jest ... bywają "pechowe" egzemplarze no i tyle

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Z zew. dyskiem i stacją jest ten problem, że trzeba o tym pamiętać...
    A nawet jak się pamięta, to siedzę i myślę "skończę jeszcze tą sesję i przegram".... po czym przychodzi następna porcja zdjęć i tak w kółko.
    Acronisa używałem do zrobienia sobie obrazu systemu tuż po zainstalowaniu na nowo Windy i wszystkich niezbędnych programów, tak żeby szybko ruszyć bez konieczności instalacji wszystkiego od nowa.
    Ja to mam tak, że w niedzielę rano wyskakuje powiadomienie. Podpinam dyski pod stacje dokujące i tyle ... ACRONIS jest zaprogramowany na cotygodniowy backup na dyski zewnętrzne więc zostaje pamiętać tylko je podłączyć co też można ogarnąć przypomnieniem
    Poza tym i tak robię ważne kopie codzienne na dyski backup wewnętrzne (w kompie), ale ważne jest mieć kopie poza kompem a nawet poza domem ... zależy już od stopnia tego jak bezpiecznie chcemy dane przechowywać.

    Fajną technologią do archiwizowania np. zdjęć są dyski MDISK ... To nowa technologia dysków optycznych, które niby są gwarantowane na setki lat przechowywania danych bez niespodzianek.

    Acronis się przydaje do codziennych, regularnych kopii ... nie tylko sporadycznie


    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    A mógłbyś zrobić jakiś przykładowy zestaw?
    Płyta, procek, karta (?) ...
    Zasilacz - bo to jest dość istotne.
    Chłodzenie na procka... (bo niestety swojego Macho nie przeniosę)..

    Chciałbym też odczuć jakiś przyrost mocy w stosunku do tego co mam.
    Płyta na LGA 1150 chipset Z97 ... ASUS, Gigabyte ... ewentualnie MSI.
    CPU Intel i7 4790 LGA 1150
    Do tego jakieś chłodzenie ... np. Corsair H115i Extreme 280 ... co świetnie pracuje podwieszone na górze w tym Fractalu ... ale można dać coś też na powietrze z dobrymi wentylami i tyle.
    RAM DDR3 ... 2133 Mhz na przykład 16 lub 32 GB sprawdzonej marki.

    Zasilacz starczy z 600W .... popatrz na FRACTALe ale jest mnóstwo innych, też dobrych w sensownej cenie.

    W zasadzie tyle.
    Spokojnie w budżecie powinno się zmieścić.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dlaczego chcesz zmienić zasilanie? Nie działa stabilnie?
    550W też wystarczy.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

Strona 13 z 72 PierwszyPierwszy ... 311121314152363 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tele(minimum 200mm) do 850zł (D5100)
    By CODER_BEST in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 22:50
  2. Torba minimum do D90 z 18-105+grip
    By Jasand in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 22:56
  3. [ Krajobraz ] w poszukiwaniu minimum
    By anchel in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 18:57
  4. [ Krajobraz ] Minimum
    By Radek_1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 08:58
  5. Zamienniki Cokin - minimum jakości
    By pebees in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •