Close

Strona 11 z 72 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 717
  1. #101

    Domyślnie

    Zawiech po reinstalacji systemu już nie ma - są tylko BSOD'y.

    Wirus - no nie wiem... ale nic nie instalowałem z nieznanych źródeł.
    Antywirusa nie mam - tzn. mam Windows Defendera...
    Zawsze używałem Bitdefender Internet Security, ale po rozmowie ze znajomym "specem" uznałem że nie warto płacić (nawet jeden z artykułów na dobreprogramy czy gdzieś też o tym wspominał) bo Windows Defender wbrew pozorom bardzo dobrze sobie radzi.

    Ok, to wyciągnę z lapka tego SSD, sformatuje, wgram system od nowa i trzeba będzie dalej czekać.

    Też podejrzewam, że będzie wszystko dobrze, kilka dni bez zająknięcia, a jak się zacznie walić to 5x dziennie.

  2. #102

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad tematem zasilania ale od innej strony. Czy w okolicy na fazie w sieci nie masz jakiegoś "dużego" odbiornika prądu który powoduje spore wahania napięcia. Jeśli masz gdzie, spróbuj pożyczyć UPS na kilka dni i zobacz czy to nie poprawi sytuacji.
    Druga sprawa to taki efekt może być wynikiem zimnego lutu na płycie, odkąd UE zabroniła stosować ołowiu w topnikach ten problem znacznie się wzmógł.

  3. #103

    Domyślnie

    A no jest...
    Pokój stoi obok łazienki w której stoi pralka.
    Muszę popytać kogoś o ten ups - najgorszy jest ten brak powtarzalności.
    Z tym ostatnim to nie mam pojęcia... co panowie w serwisie robili to nie wiem.

  4. #104

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    A no jest...
    Pokój stoi obok łazienki w której stoi pralka.
    Muszę popytać kogoś o ten ups - najgorszy jest ten brak powtarzalności.
    Z tym ostatnim to nie mam pojęcia... co panowie w serwisie robili to nie wiem.
    Pralka ? To drobiazg, przecież nie chodziła zawsze gdy pracowałeś na komputerze, tu chodzi o jakiś zakład przemysłowy z naprawdę mocnymi urządzeniami. Dałem to zapytanie ciut na wyrost, by wyeliminować tą przyczynę. Jeśli w okolicy kilometra nie masz nic takiego to raczej ta przyczyna nie występuje.

    Natomiast jeśli chodzi o zimny lut to polega to na tym, że w trakcie produkcji płyty głównej (a może karty grafiki) któraś z nóżek w jakimś układzie scalonym nie została dokładnie przylutowana do ścieżki. Zazwyczaj przewodzi prąd, jednak w pewnych sytuacjach zawodzi i system dostaje głupawki. Jeśli trafiłem z diagnozą to rozwiązania masz dwa:
    - jeśli płyta na gwarancji to ją reklamujesz a jeśli nie, to robisz zakup nowej płyty z tym samym socketem oraz innymi peryferiami, by cała reszta komponentów pasowała. Najlepiej identyczny model.
    - oddajesz płytę do wyspecjalizowanego zakładu elektronicznego w którym spróbują przelutować kości na płycie. Raz się to udaje raz nie, nie ma gwarancji.

    P.S. a tak przy okazji, zobacz na stronę http://www.fotna.of.pl/
    Ostatnio edytowane przez merkator ; 03-03-2018 o 09:36

  5. #105

    Domyślnie

    Aha
    Myślałem, że chodzi o takie domowe prądożerne sprzęty.
    Nie, nic w pobliżu nie ma.

    Co do zimnego lutu - ten komputer mam już z ..... 5 lat, więc wydaje mi się, że jakby coś miało wyjść, to już dawno by wyszło, a przez tyle lat był spokój.
    Teraz nawet zakup takiej płyty to problem bo ich po prostu nie ma.
    Kupno używki to też loteria, bo nie wiadomo na co się trafi.

    Hehehe - no to nie ja, ale ciekawe znalezisko

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Co do zimnego lutu - ten komputer mam już z ..... 5 lat, więc wydaje mi się, że jakby coś miało wyjść, to już dawno by wyszło, a przez tyle lat był spokój.
    Teraz nawet zakup takiej płyty to problem bo ich po prostu nie ma.
    Kupno używki to też loteria, bo nie wiadomo na co się trafi.
    Zimny lut najprawdopodobniej wyskoczył, gdy "fachowcy" zmieniali ci obudowę. Któryś z nich zbyt brutalnie potraktował płytę główną i stało się, a ta wymaga delikatności na etapie montażu. Płyta główna wymaga mocnej, sztywnej i stabilnej obudowy, wtedy pracuje długo i bezawaryjnie, pod warunkiem, że nie migruje do innej obudowy. Zdecydowałeś się na zmianę i ... ;(
    Skoro nie ma dziś identycznych, to niech ktoś na miejscu znający się na rzeczy, poszuka Ci nowej płyty takiej która zapewni bezproblemowe przeniesienie jak największej ilości komponentów.
    Jeśli socket będzie identyczny to zaoszczędzisz na procesorze, będzie ten sam. Gniazda pamięci powinny być tego samego standardu DDR_X (X-bo nie wiem co masz) i w tej samej ilości (chyba 4) oraz o szybkości taktowania właściwej dla posiadanych pamięci.
    Portów SATA chyba 6, bo naliczyłem 4 dyski a prawdopodobnie masz jeszcze DVD. Port grafiki zgodny z posiadaną kartą. Sporo warunków, ale myślę, ze dasz radę.

  7. #107
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Generalnie w takich przypadkach jeśli wyeliminujemy problem softwarowy to szukanie przyczyny zaczyna się od wypinania pamięci, potem karta graficzna jeśli płyta ma wyjście na monitor to bez karty testować, potem odpięcie wszystkich niepotrzebnych hdd, dvd, dalsze testy trzeba mieć już zamienniki żeby testować zasilacz czy płytę i procesor, który akurat najmniej bym podejrzewał.

  8. #108

    Domyślnie

    No i tu znowu problem jest taki, na ile godny zaufania jest ten znajomy...
    Mówił że testował go pod każdym kątem, na linuxie, przekładając swoje bebchey i nic...
    Skoro u niego przez tydzień nic się nie pojawiło to szansa że akurat coś wyskoczy jest dość mała...
    Ostatnio bsoda miałem jakieś 2-3 dni temu od razu po wybudzeniu komputera.
    Nie znam się ale tu bym się czegoś czepiał - skoro komp był uśpiony i po obudzeniu wyskoczył bsod... co to może znaczyć?

  9. #109

    Domyślnie

    Tak dosłownie z przed 5 minut.
    Siedzę sobie w drugim kącie pokoju k i oglądam tv.
    Komp działa, choć wyłączyłem monitor bo przez dłuższą chwilę z niego nie korzystałem.
    Słyszę dźwięk nadchodzącej poczty email a chwilę po tym nieprzerwany dźwięk, tak jakby się coś zacięło.
    Wstaje, podchodzę, włączam ekran, ruszam myszką - nic.
    Wyłączyłem go z zasilania i na razie nie włączam, ale to już robi się mocno męczące...

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Płyta główna wymaga mocnej, sztywnej i stabilnej obudowy, wtedy pracuje długo i bezawaryjnie, pod warunkiem, że nie migruje do innej obudowy. Zdecydowałeś się na zmianę i ... ;(
    to już nie można zmienić obudowy, przełożyć bebechy do nowej obudowy? Bo płyta główna się uszkodzi?

    moja obudowa zaczyna mnie denerwować, wiatraki fabryczne głośne, zgubiłem karton z prawie wszystkimi śrubkami, podkładkami itp. przydałaby się nowa obudowa no ale nie... kupie nowego kompa całego
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 11 z 72 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tele(minimum 200mm) do 850zł (D5100)
    By CODER_BEST in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 22:50
  2. Torba minimum do D90 z 18-105+grip
    By Jasand in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 22:56
  3. [ Krajobraz ] w poszukiwaniu minimum
    By anchel in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 18:57
  4. [ Krajobraz ] Minimum
    By Radek_1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 08:58
  5. Zamienniki Cokin - minimum jakości
    By pebees in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •