Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
Kadry fajne ale:

1. Cholernie płasko, jak z kompaktu
Fotografie, nie posiadają, żadnych cieni. Wszystko jest zrównane, powyciągane do bólu.
2. Kolor skóry, przez pkt.1 są nie do zaakceptowania - blade, wybielone, rozjaśnione
Kanał "Pomarańcze" są tak rozjaśnione do bólu, aby rozjaśnić cienie.
Ogólnie pomarańcz jest praktycznie ściągnięty ze skóry.
3. Zdjęcia są przeostrzone

Fotografia nr 5 broda z krostami do retuszu -> no takie niedoskonałości skóry, które powstały w tak wielki dzień => błagam, to jest 1min roboty.
Fotografia 17 - widać, jak ściągasz żywcem kolory aby wszystko było nienaturalnie białe.

Na 99% wszystkie "pomarańcze" lokalnie są ściągnięte

Punkt 1,2 sprawia, że zdjęcia jak dla mnie, nie nadają się do oddania.
No jakbym swoją żonę zobaczył z taką skórą.


Kadry są fajne, ale obróbka tragiczna.
ad. 1. Przyznam szczerze, że się cieszyłem, iż nie ma głębokich cieni, ponieważ lubię, kiedy na zdjęciach więcej widać, niż nie. Rozumiem, że zdjęcia nie są "klimatyczne", więc jak najbardziej się zgadzam, jeśli to miałeś na myśli. Owszem, wyciągam sporo ze zdjęć... kurcze, tak lubię, po to jest ten program i matryca.
ad. 2. Zgadza się, pomarańcze o kilka % poszły w niepamięć.
ad. 3. Zastanawiałem się nad tym, dla mnie były bardziej na granicy, niż przeostrzone, ale dziękuję za zwrócenie uwagi.

Fot 5. Hm... nie mogę się nie zgodzić, masz rację.
Fot 17. Tak jakoś mi podpasowało - wszystkie światła z tą samą temp. Jak tu jeszcze kombinować, aby żółty zostawić

Dziękuję @josephebeloki za opinię i zwrócenie uwagi na pewne sprawy. Zdaję sobie sprawę, że to wymagające forum