Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    ha! ja wiedziałem, że tak będzie. widziałem w myślach to zdjęcie już od razu jako nagrodzone.
    gratuluję!

  2. #12

  3. #13

    Domyślnie

    Gratulacje i oby jak najwiecej sukcesów

  4. #14

    Domyślnie

    Gratulacje, że też od razu nie poznałem Twojego stylu zdjęć w tym konkursie Fuji.

  5. #15

  6. #16

    Domyślnie

    no to ja pomarudzę
    dla mnie jest w tym zdjęciu coś uwłaczającego sfotografowanej Pani. Ktoś powie za duże słowa. Może, ale tak czuję. Fotografowanie, śpiących nieprzytomnych, pijanych ludzi traktuję bez urazy jako łatwiznę z jednej strony i nadużycie z drugiej. Sfotografowana osoba nie ma szans przybrać ochronnych póz, gestów, zdana jest całkowicie na fotografa. Jego delikatność lub jej brak. Wg mnie tu jej zabrakło. Nie twierdzę, że celowo. Może być tak, że coś co mnie wydaje się niestosowne, u autora takich uczuć nie budzi. Takie proste ćwiczenie: moja mama jest w wieku Pani ze zdjęcia. Czy chciałbym by była tak pokazana? Nie. Czy ona by chciała? przy całym mojej mamy odlocie i luźnym podejściu do świata przypuszczam, że nie. Czy pokazałbyś swoją mamę w takim kontekście?
    myślę co piszę

  7. #17

    Domyślnie

    Po części rozumiem tego typu rozterki, ale nie wydaje mi się, że w fotografii ulicznej, reportażu chodzi o to by ludzi pokazywać w sposób jaki by sobie życzyli być widziani. Zakłamywanie rzeczywistości to bardziej domena specjalistów od beauty itp.

  8. #18

    Domyślnie

    A kto tej Pani kazał spać w krzakach? Mogła pójść do domu i tak się kimnąć. To jest fotografia uliczna, idę ulicą, widzę coś ciekawego i to fotografuję. Tyle. Autor tej pani tam nie położył.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  9. #19
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Moze ma cukrzyce i musiala legnąć? Zdjęcie jest dobre. Ale etycznie mozna mieć zastrzezenia. Tak obok. Wszyscy na blogach podrozniczych psioczą na tych co jeżdżą na słoniach w Azji, ale farmy świń czy kurczaków są już ok.

  10. #20

    Domyślnie

    Dzięki za wpisy. Odnosząc się do wpisu Romana, napiszę tylko, że takie zdjęcie, to wcale nie łatwizna. Scena tylko z pozoru jest statyczna, każdy detal mógł się zmienić w sekundę. Co za tym idzie, to tylko pozorne ułatwienie. Co do rozterek, to ja nie mam żadnych. Nie manipulowałem z warstwie graficznej i nie manipulowałem kontekstem. Osobiście widzę to jako coś pozytywnego - pochwałę życia, luzu i dystansu do sztucznej poprawności. To jednak nie ma nic do rzeczy, bo denerwujące mnie sceny też pokazuję o czasu do czasu. Nie pytam się o zgodę ani śpiących, ani innych. Zdjęcia z miejsc publicznych to ważny dokument o naszych czasach. Nie tylko w kontekście tego co na zdjęciu, ale także sposobu widzenia fotografujących.
    Ostatnio edytowane przez Jai pur ; 18-07-2018 o 11:11

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Pozostałe ] Spacer
    By sztuciec in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2011, 23:18
  2. [ Reportaż ] Spacer
    By bubus2 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 22:57
  3. [ Krajobraz ] Spacer
    By waldek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 20:49
  4. Na spacer z SB 800
    By Matteo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2009, 23:16
  5. [ Reportaż ] spacer
    By yousei in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-12-2007, 20:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •