Close

Strona 75 z 292 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785125175 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 2916

Wątek: Co wybrać?

  1. #741
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2012
    Miasto
    Michałowice/Wrocław
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Poszukaj D60 z 18-105VR. Na początek (i nie tylko) jak znalazł. Potem możesz się pokusić o dokupienie 35/1.8.
    Heh, takie zestawy przekraczają mój budżet szczerze mówiąc. I d60 i d70 najczęściej są z podstawowymi obiektywami 18-55 w zestawie. I takie właśnie znalazłem. Ten obiektyw jest tak bardzo słaby?

    Chodzi o to że znalazłem zestawy z obiektywami podstawowymi. Kwestia wyboru dotyczy czy ma to być d60 czy d70. Czy jako amator, laik dostrzegłbym jakąś różnicę między nimi, czy nie ma sensu się zastanawiać. To mnie w sumie najbardziej interesuje. Wiadomo że potem trzeba będzie dokupić obiektywy itd. ale póki co chodzi mi o to czy wybrać d60 czy d70.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 29-01-2012 o 17:13 Powód: łączymy, nie mnożymy.

  2. #742

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nero87 Zobacz posta
    Ten obiektyw jest tak bardzo słaby?
    Nie (zaraz ktoś mnie zapewne opierniczy), da się nim robić zdjęcia i myślę, że na początek Ci wystarczy. To nie tak, że obiektyw ten jest totalnie beznadziejny i jak zrobisz zdjęcie fajnej laski, to na matrycy utrwali Godzillę.
    W internecie znajdziesz testy i sample.

    Cytat Zamieszczone przez Nero87 Zobacz posta
    Kwestia wyboru dotyczy czy ma to być d60 czy d70. Czy jako amator, laik dostrzegłbym jakąś różnicę między nimi, czy nie ma sensu się zastanawiać.
    Różnice dostrzegłbyś na pewno (d70 jest trochę większy i cięższy, ma dwa kółka nastaw, na mnie robi wrażenie solidniejszego), pytanie raczej, który bardziej przypadłby Ci do gustu ;P. Moim zdaniem będziesz zadowolony z D60. Kilku moich znajomych miało/ma ten aparat "ot tak, żeby popstrykać" i nie narzekają, a i "świadome" zdjęcia też nim zrobisz. Poza tym to jednak trochę nowsza konstrukcja, więc pewnie prędzej znajdziesz ją w bdb stanie.

    Podsumowując: Imho D60 +18-55 będzie fajnym, uniwersalnym zestawem na początek przygody z fotografią. Jak znajdziesz w dobrym stanie to śmiało kupuj, jak się wkręcisz i czegoś będzie brakowało, to najwyżej zmienisz na coś innego .
    D50|F80|N18-55|N35-70/2.8

  3. #743
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nero87 Zobacz posta
    Chodzi o to że znalazłem zestawy z obiektywami podstawowymi. Kwestia wyboru dotyczy czy ma to być d60 czy d70. Czy jako amator, laik dostrzegłbym jakąś różnicę między nimi, czy nie ma sensu się zastanawiać. To mnie w sumie najbardziej interesuje. Wiadomo że potem trzeba będzie dokupić obiektywy itd. ale póki co chodzi mi o to czy wybrać d60 czy d70.
    Bierz D60. Nie sądzę, że będziesz zmuszony do używania szkieł bez własnego napędu (tu miałby przewagę D70). Zdjęcia z D60 na pewno zrobisz lepiej niż starszymi modelami. Obiektyw 18-55 i 18-105VR różnią się długością ogniskowej i tym, że ten drugi ma optyczną stabilizację. Jeśli kupisz 18-55 z VR różnica będzie tylko w ogniskowych.

    Jeśli bardziej zależy Ci na "ładnym zdjęciu" niż kreatywnej pracy, zdecydowanie D60.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #744

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Zdjęcia z D60 na pewno zrobisz lepiej niż starszymi modelami.
    Tu miałbym wątpliwości Z D50 zdjęcia wychodzą zupełnie tak samo jak z Dxx (jeżeli się poprawnie naświetli). Jeżeli to ma być pierwsza lustrzanka, to na body wydaj jak najmniej. Lepiej dołożyć do szkieł i dodatków.
    Osobiście ustawiłbym kolejność poszukiwań następującą:
    D50
    D80
    D70s
    D70
    D60
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #745
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Jacku, ja brałem pod uwagę, że kolega nie będzie raczej wnikał w szczegóły (ustawienia itp.).
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #746
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2012
    Miasto
    Michałowice/Wrocław
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    Jeżeli to ma być pierwsza lustrzanka, to na body wydaj jak najmniej.
    Kierując się tym kryterium z moich poszukiwań wynika że D70 lub D70s mają najtańsze body bo są najstarsze.
    Ustawieniami też bym się chciał nauczyć bawić

  7. #747

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nero87 Zobacz posta
    Kierując się tym kryterium z moich poszukiwań wynika że D70 lub D70s mają najtańsze body bo są najstarsze.
    Nie ma reguły. D70s będzie raczej droższe (czasem sporo) od D70 czy D50, porównywalna z ceną nowszego przecież D60. A w ogóle dlaczego akurat D60 lub D70? Jeśli coś spoza wchodzi w grę, to jak najbardziej polecam D50 (jest o nim osobny wątek na forum, pewnie widziałeś).

    Moim zdaniem dobrze wziąć na cel kilka modeli równocześnie (nie trzymając się sztywno jednego, jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanych wymagań) i kupić to, co akurat znajdziesz godnego uwagi. Generalnie z każdego z modeli wymienionych przez Alfa będziesz raczej zadowolony .
    D50|F80|N18-55|N35-70/2.8

  8. #748

    Domyślnie

    Po pierwsze RSZ 18-55 też ma VR ( są też bez stabilizacji), po drugie jako użytkownik D60 nie narzekam na niego, ale zgodzę się z ALF-em, na pewno D70 ma więcej pól AF i Śrubokręt. I gdybym teraz, nie mając aparatu był w sytuacji autora postu, to bym wybrał D70. Ale znając D60 sprawdziłbym, czy starszy model ma takie upierdliwe czerwone jak D60. To jest jedyna rzecz, która mnie drażni w moim Nikonie. I jest to bardziej zauważalne przy wyciąganiu cieni. Chyba oba maja matryce CCD. A to który jest starszy i można trafić w lepszym stanie- ja coraz bardziej jestem przekonany, że następnym aparatem będzie używany, sprawdzony D300s, D700 lub w najgorszym przypadku D90. Po tym jaki szajs (czytaj nowości) próbują wcisnąć różne firmy...brak mi słów.

  9. #749
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kali_69 Zobacz posta
    Po pierwsze RSZ 18-55 też ma VR ( są też bez stabilizacji)(...)
    Pisałem o tym. Al kolega wyraźnie napisał, że:
    Cytat Zamieszczone przez Nero87 Zobacz posta
    (...)Niestety jestem totalnym laikiem
    Więc im prostszy sprzęt, tym lepiej.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #750

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów..

    Przymierzam sie do kupna lustrzanki i mam dylemat co wybrać. Czy kupić jakaś używkę czy nowy...
    Nie orientując się jeszcze w parametrach itp ponieważ jestem początkujący dla tego również trafiłem tutaj do Was. Aparat chce kupić taki by mi trochę posłużył był bardziej profesionalny i z nie najniższej półki oczywiście musi to być NIKON.

    Zastanawiam się nad używanym D80 lub D5000 tylko nie wiem czy jest sens kupować używany aparat? Co Wy o tym myślicie ? Na oku mam o to te dwa http://allegro.pl/nikon-d80-9180-zdj...076309232.html
    http://allegro.pl/nikon-d5000-body-1...068247168.html
    Czy warto zaoszczędzać na tym?

    No i jeśli chodzi o nowy sprzęt to prosił bym również o doradzenie z tego co widze obecnie na rynku to są:
    D90
    D3100
    D5100
    i D7000 lecz ten to już odpada trochę cena za wysoka i myślę, ze nei bede miał z nim co robić i nie wykorzystam go tak do końca jak należy.
    Może coś od siebie inne polecicie ?
    Nie pogardził bym również tym by nagrywał filmy.

    Liczę na waszą pomoc.

Strona 75 z 292 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785125175 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •