Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47
  1. #1

    Domyślnie Sigma 135 w reportażu

    Mam pytanie do użytkowników tego szkła. Jak sprawuje się Wam ono w reportażu? Czy to 1.8 jest użyteczne przy tej ogniskowej czy głębia ostrości jest zbyt mała i trzeba przymykać. Jak sprawuje się af? Jak z czasami z ręki? Jakieś uwagi co do pracy z tym szkłem? Korci mnie to to byłaby wisienka na torcie ale mogę też tanio dopaść nikkora 70-200 vrii i dylemat stalka czy zoom tetele cały czas we mnie tkwi.

  2. #2

    Domyślnie

    Doczepiam się.
    "Nikon"

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    Doczepiam się.
    Ja też

    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Viking89 Zobacz posta
    Mam pytanie do użytkowników tego szkła. Jak sprawuje się Wam ono w reportażu? Czy to 1.8 jest użyteczne przy tej ogniskowej czy głębia ostrości jest zbyt mała i trzeba przymykać. Jak sprawuje się af? Jak z czasami z ręki? Jakieś uwagi co do pracy z tym szkłem? Korci mnie to to byłaby wisienka na torcie ale mogę też tanio dopaść nikkora 70-200 vrii i dylemat stalka czy zoom tetele cały czas we mnie tkwi.
    Focę cały czas obydwoma obiektywami, czyli 135 i 70-200.
    Odpowiedź jest banalnie prosta. Jeśli potrzebujesz uniwersalności to 70-200 2,8 vr2
    Jeśli jakości i światła to 135 1,8 art, nikkor nie ma w ofercie szkła które by mu dorównało, podobnie zresztą canon.

    Wszystko zależy od tego czy wolisz cześciej zmieniać obiektywy.
    Jeśli nie możesz mieć tych dwóch szkieł to osobiście wybrałbym 70-200, więcej możliwości.

    przykłady repo 1,8

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za fotki Tego właśnie potrzebowałem. A mogę spytać z jakiego aparatu pochodzą?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Viking89 Zobacz posta
    Dzięki za fotki Tego właśnie potrzebowałem. A mogę spytać z jakiego aparatu pochodzą?
    D5 i D4s

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Viking89 Zobacz posta
    Dzięki za fotki Tego właśnie potrzebowałem.
    Potrzebujesz raczej identycznej obróbki

  8. #8

    Domyślnie

    To też prawda Wiem o tym ale na razie brak możliwości żeby zapisać się na jakieś konkretne warsztaty albo dobry kurs i muszę dochodzić do wszystkiego na zasadzie prób i błędów, oglądając fajne fotki i domyślając się jak to uzyskano. Dlatego lubię mieć dobry sprzęt bo on pomaga w nadrabianiu braków. Tak czy siak sigma daje piękny obrazek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Jeśli jakości i światła to 135 1,8 art, nikkor nie ma w ofercie szkła które by mu dorównało, podobnie zresztą canon.
    Mam pytanie czy miałeś może okazję porównać 135/1.8 art i 85/1.4 art Sigmy? Głównie szybkość AF, ilość niecelnych zdjęć, który lepiej zachowuje się bez przymykania?

  10. #10

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie Sigmy 135 1,8 art. z trochę innej beczki. Kupiłem nowy obiektyw, po domowych testach okazało się, że nie ostrzy w punkt. Odesłałem go więc do serwisu Sigmy z body (D750). Obiektyw wrócił i po wstępnym teście na szybko "z ręki" wydawało się, że jest ok, jednak w weekend przejrzałem zdjęcia z ostatniego spaceru, patrzę ... no nieostre. Zacząłem testować dokładniej ze statywem i wyszło mi, że o ile na centralnym punkcie ostrości jest bardzo dobrze, to na bocznych jest źle albo bardzo źle. Nawet przymknięcie do f/2 - f/2.8 nie pozwalało mi na uzyskanie ostrego zdjęcia.

    Zadzwoniłem do sigmy i dowiedziałem się, że generalnie serwis ustawia ostrość na punkt centralny, czyli wniosek jest taki, że ponowne odesłanie sprzętu do serwisu nic nie da. No i teraz się zastanawiam: oddać obiektyw i spróbować wymienić na inny egzemplarz, czy też może kombinować z usb dockiem coś poprawiać? Przyjać, że sigmy bywają chimeryczne i nauczyć się ostrzyć centralnym punktem AF i przekadrowywać? Trochę słabo bo przywykłem do korzystania z bocznych punktów, które raczej mnie nie zawodzą z innymi obiektywami. Kurczę, potrzebuje takiej ogniskowej a alternatyw za bardzo nie widzę. Czy ktoś miał podobne doświadczenia?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektywy do reportażu
    By Wolves in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 22:14
  2. [ Portret ] Portrety z reportażu
    By rgt in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 02:22
  3. Metz 50 AF-1 do reportażu
    By nos74 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 18:41
  4. Nikon sb-26 do reportażu ?
    By Unrealkg in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 12:16
  5. Szkło do reportażu
    By luki007 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 07-01-2009, 22:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •