Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 88
  1. #1

    Domyślnie co zyskam zamieniając d700 na d600

    Witam,
    Moje pytanie jest skierowane do bardzo konkretnych użytkowników.Do tych którzy stali kiedyś przed podobnym dylematem i zdecydowali się zamienić bezawaryjną(w moim przypadku) siedemsete na model 600/610. Wszystkich bajkopisarzy,fantastów i fanatyków jedynego słusznego modelu odsyłam do innych wątków tego forum.Dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czarny75 Zobacz posta
    Witam,
    Moje pytanie jest skierowane do bardzo konkretnych użytkowników.Do tych którzy stali kiedyś przed podobnym dylematem i zdecydowali się zamienić bezawaryjną(w moim przypadku) siedemsete na model 600/610. Wszystkich bajkopisarzy,fantastów i fanatyków jedynego słusznego modelu odsyłam do innych wątków tego forum.Dziękuję.
    Bezdyskusyjnie zyskasz matrycę dużo bardziej elastyczną, która pozwala na znacznie więcej w obróbce, no i oczywiście na megapikselach. Stracisz na pewno na AFie, pancerności i może minimalnie na ergonomii, choć osobiście uważam, że to kwestia przyzwyczajenia. Pytanie, które powinieneś sobie zadać, to co Cię ogranicza w D700 i czy na pewno nowsza pucha będzie rozwiązaniem tego problemu.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D600 to opcja minimum żeby wycisnąć co się da z dobrych obiektywów, pierwsze co się zauważa to większy detal, szczegółowość, tonalnie i iso oczywiście też wygrywa, a minusy i wątpliwości wymienił madebyzosiek tak samo jak kwestia przyzwyczajenia do puszki bo może się okazać że w twoich rekach będzie to jak zabawka, dla mnie w body typu jak w D700 jedyna wada to brak U1/U2 i zmiana trybów ale co ma powiedzieć użytkownik D700 ze swoimi przyzwyczajeniami ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Bezdyskusyjnie zyskasz matrycę dużo bardziej elastyczną, która pozwala na znacznie więcej w obróbce, no i oczywiście na megapikselach. Stracisz na pewno na AFie, pancerności i może minimalnie na ergonomii, choć osobiście uważam, że to kwestia przyzwyczajenia. Pytanie, które powinieneś sobie zadać, to co Cię ogranicza w D700 i czy na pewno nowsza pucha będzie rozwiązaniem tego problemu.
    Jeszcze trochę na wadze+video/lepsze lv+tańsze karty, a w opinii niektórych możliwość korzystania z akcji serwisowej. Myślę, że przed zmianą warto wziąć do ręki, zerknąć wizjer, strzelić serię, żeby nie było żalu, że kupiłeś aparat z niższej półki.

    PS
    O 750 nie myślałeś?

  5. #5

    Domyślnie

    No tak, LV, filmowanie, lepsze iso, choć też kończące się na 6400. Obrazek i możliwości obróbki są bezkonkurencyjnie lepsze. Sporo zależy od szkieł, bo D700 wybacza wiele słabości, które D600/610 może unaocznić. Jeszcze warto pamiętać, że czas migawki 1/4000, czas synchronizacji chyba 1/200, brak przycisku AF-ON, choć oczywiście można przypisać to pod AE-L/AF-L. Na plus w ergonomii z pewnością U1 i U2, uwielbiałem to w D7100, ustawienia łatwego iso (w trybie A na przednim kółku jest przysłona, a kręcąc tylnym zmieniamy iso graniczne w ustawieniu auto-iso - baaaardzo wygodne). Aparat jest lżejszym nie ma okrągłego wizjera, ma oddzielną zasłonkę wizjera. Tak jak pisałem na początku, musisz wiedzieć co Cię ogranicza w D700. Może podpowiadany D750 byłby lepszym pomysłem? A może wcale nie potrzebujesz zmian

  6. #6

    Domyślnie

    Migawka 1/4000 ale ISO-100, także ekspozycja ta sama. No chyba, że ktoś potrzebuje 1/8000 bo 1/4000 mu "nie zamraża"...

  7. #7

    Domyślnie

    z D600 przede wszystkim gotowe zdjęcie, świetne kolory itd. no i wiele cichsza migawka/lustro, w D700 te mechanizmy pracują jednak za głośno.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    w D700 te mechanizmy pracują jednak za głośno.
    Głośno to jest w D3/3s. D700 nie jest taki zły pod względem hałasu...

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki..Używam d 700 od 5-ciu lat i w niczym mnie nie ogranicza..Czyli ,na moje umiejętności i zastosowania jest wystarczający Mam kilka szkieł ktore wyselekcjonowałem:Tamron 17-35,N35 dx,pentacon 50 z dupką nikona,N85 1.8D i N 80-200 pompka.Wcześniej było d200 i d300 i przez pewien czas d7000 ale się nie polubilismy. Czy potrzebuje zmieniac puszkę? Dobre pytanie..Dobijam do wieku, w którym zmienia się żonę ,kupuje cabrio więc uznałem, że wymiana puszki będzie najmniej inwazyjna

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czarny75 Zobacz posta
    Witam,
    Moje pytanie jest skierowane do bardzo konkretnych użytkowników.Do tych którzy stali kiedyś przed podobnym dylematem i zdecydowali się zamienić bezawaryjną(w moim przypadku) siedemsete na model 600/610. Wszystkich bajkopisarzy,fantastów i fanatyków jedynego słusznego modelu odsyłam do innych wątków tego forum.Dziękuję.
    zyskasz wiekszy plik zdjeciowy, w ktorym zapisanych bedzie wiecej danych obrazowych , a ktory pod warunkiem odpowiedniej obrobki pozwoli na uzyskanie obrazu o lepszej jakosci.

    o jakosci obrazowania swiadcza podstawowe parametry:

    - zarejestrowany zakres tonalny
    - rozdzielczosc tonalna
    - calkowita rozdzielczosc obrazowania
    - wiernosc oddania barwy i jej czystosc.
    -szum

    reszta w postaci roznego rodzaju wodotyrskow jest bez decydujacego znaczenia.
    pzdr
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 02-02-2018 o 12:46

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy dużo stracę zamieniając 85 mm 1.8 na 105 2.8 ?
    By chcheckitout in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 12:37
  2. D600 czy D700
    By astra510 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2014, 23:54
  3. d700 vs d600 co do portretu
    By witboy in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 08:47
  4. Poszukuje RAW z D700-D600
    By Ewerew in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 07:50
  5. Przesiadka na FX D600 czy D700
    By katzdw in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 397
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 18:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •