Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: D5600 czy d7500

  1. #1

    Domyślnie D5600 czy d7500

    Witam!
    Oczywista oczywistością byłby wybór d7500 ale czy warto aż tyle inwestować w swój pierwszy aparat? Czy może na początek lepiej kupić d5600 i dwa obiektywy. Wiem że tych tematów jest na forum mnóstwo ale może ktoś wesprze mój zdrowy rozsądek bo jeśli wydam 6000 tyś na nowe hobby to mnie żona zje a jednak może warto? XD
    Pozdrawiam.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, inwestycje raczej powinny przynosić zysk, więc jeśli to tylko hobby to po wyjściu ze sklepu jesteś już w plecy i to dość sporo

    Możesz zaczynać swoje hobby od zakupu czegoś taniego, nawet używanego, a to po to że jak nie przypasuje to straty wielkiej nie będzie, a jeśli już nowy sprzęt to bierz D7200 jeśli czujesz się na siłach żeby posiedzieć w temacie i nauczyć się wykorzystywać taki sprzęt, do tego obiektyw sigma 17-50 i masz zestaw że hoho, nawet tu na forumowej giełdzie masz ciekawe zestawy z D7100 co też warto kupić jeśli może być używany.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Witaj, inwestycje raczej powinny przynosić zysk, więc jeśli to tylko hobby to po wyjściu ze sklepu jesteś już w plecy i to dość sporo

    Możesz zaczynać swoje hobby od zakupu czegoś taniego, nawet używanego, a to po to że jak nie przypasuje to straty wielkiej nie będzie, .......
    Podpowiedź koesh jest jak najbardziej sensowna. Przyznam się, że chociaż fotografia jest moim hobby od wielu lat, to lustrzanką zainteresowałem się dopiero przed trzema laty. Kupiłem już wtedy taniego Nikona D5000 z obiektywem kitowym. Nie byłem po prostu pewny, czy lustrzanka będzie dla mnie. Muszę Ci powiedzieć, że tym aparatem wykonałem wiele wspaniałych zdjęć. Poza tym uzyskałem pewność, że moje hobby wraz z lustrzanką to doskonały kierunek. Po takiej lekcji już nie miałem wątpliwości co chcę w przyszłości kupić. W tej chwili posiadam Nikona D7100. Został zakupiony tu na giełdzie jako używany. Jednak przed zakupem D7100 byłem już świadom, czego chcę. Dzisiaj też nie zadaje pytań jaka ogniskowa obiektywu będzie potrzebna. Po ponad trzech latach używania lustrzanki mam już dokładnie sprecyzowane wymagania co do obiektywów.
    Jeśli jest ryzyko, że żona Cię "zje" to zacznij od używki. Kiedy Ty, a w szczególności żona zobaczy w Tobie pasją fotografowania to przy zakupie nowego, droższego sprzętu na pewno spojrzy przychylnym okiem.
    Nikon Z50

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JeK Zobacz posta
    Czy może na początek lepiej kupić d5600 i dwa obiektywy.

    Ba! Ale jakie dwa?

    Z autopsji (albo jak mówią niektórzy z własnej autopsji ) powiem Ci, że zarówno przed jak i świeżo po kupnie pierwszego zestawu body + szkło byłem na więcej niż 200% pewien, ze chcę kupić coś dłuższego, słowem tele. I to długie.

    Po roku używania kupiłem coś szerszego, potem coś jeszcze bardziej szerszego, a potem coś najszerszego (fish eye), za to nigdy nie kupiłem nic dłuższego. I z takiego wyboru drogi jestem więcej niż zadowolony.

    Morał jest taki: jeśli jesteś na początku drogi i nei masz sprecyzowanych i konkretnych zachcianek popartych własnym doświadczeniem - wydaje się że lepiej kupić jedno przyzwoite szkło, zbierać doświadczenia i rozszerzać stan posiadania sukcesywnie niż kupować więcej i narazić się na to, że albo będą to zakupy nietrafne, albo nie będziesz z nich całkiem zadowolony, bo po roku stwierdzisz, że mogłeś wybrać lepiej.

    No chyba, że ktoś nie ma uwarunkowań typu żona, wychodzi na miasto i kupuje jak leci nie zważając na nic.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JeK Zobacz posta
    Witam!
    Oczywista oczywistością byłby wybór d7500 ale czy warto aż tyle inwestować w swój pierwszy aparat? Czy może na początek lepiej kupić d5600 i dwa obiektywy. Wiem że tych tematów jest na forum mnóstwo ale może ktoś wesprze mój zdrowy rozsądek bo jeśli wydam 6000 tyś na nowe hobby to mnie żona zje a jednak może warto? XD
    Pozdrawiam.
    Kupisz od razu topowy aparat, na początku nie będziesz jeszcze wiedział po co, ale za 3 lata go docenisz i będziesz miał jak znalazł.
    Kupisz teraz "tani" (a w rzeczywistości za kilka tysięcy) aparat, to za jakiś czas będzie cię ssało, żeby kupić lepszy i w końcu się złamiesz i go kupisz i 10 kafli pękło
    No, ale masz wtedy 2 aparaty

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kup sobie obiektywy jakie potrzebujesz i za resztę kasy aparat, nawet jakby to miał D90

  7. #7

    Domyślnie

    tez bym Ci proponował zakup używanego sprzętu - najlepiej u nas na giełdzie.
    I od razu proponuję zestaw Nikon D7100 + obiektywy Nikkor 16-85VR i Nikkor 70-300 AFS VR.
    Jeśli się dobrze postarasz to za taki zestaw zapłacisz około 4000PLN.
    A będziesz miał szkło bardzo uniwersalne jakim jest 16-85. Jest wystarczająco szerokie i wystarczająco długie do większości sytuacji.
    Jest trochę ciemne - to fakt, ale stabilizacja jest dość skuteczna, a przy Nikonie D7100 spokojnie można podbić iso i nie zauważysz tego problemu.
    Nikkor 70-300 to z kolei bardzo uniwersalny telezoom z niezłym autofokusem i bardzo praktycznym zasięgiem.
    Też jest ciemny, ale ponownie stabilizacja bardzo pomaga.
    Te dwa szkła mają taką samą średnicę - i kiedy przyjdzie Ci do głowy kupić np. filtr polaryzacyjny (a bardzo się przydaje) albo i "zwykły" filtr UV to wystarczy jeden dla obydwu szkieł.
    Uzupełnij ten zestaw standardową 50/1.8 do portretów i zabawy z głębią ostrości i masz zestaw na zapoznanie się z pięknym hobby fotografia.
    A jeśli okaże się, że to jednak nie to, to na używanym sprzęcie stracisz zdecydowanie mniej.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  8. #8

    Domyślnie

    Ok wybór padł na d7500 teraz proszę powiedzcie jakie obiektywy kupić do zdjęć dzidziusia? I jakie do krajobrazu i nocnego nieba? WGL kupować zestaw z ligowym obiektywem i jeśli tak to z jakim?

  9. #9

    Domyślnie

    Z bezpiecznych ( przed żoną) 6000 wiele Ci nie zostało... Ile jeszcze możesz wydać i pozostać żywym?
    Nikon FX i Olympus m4/3

  10. #10

    Domyślnie

    [QUOTE=JeK;3922058]Ok wybór padł na d7500 teraz proszę powiedzcie jakie obiektywy kupić do zdjęć dzidziusia Nikon AF-S 35 mm f/1,8 G DX Nikkor? I jakie do krajobrazu i nocnego nieba? WGL kupować zestaw z ligowym obiektywem i jeśli tak to z jakim?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    No powiedzmy że z 2 tysie jeszcze xD

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I oczywiście chodziło mi o zestaw z kitowym obiektywem a nie ligowym xD

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I oczywiście chodziło mi o zestaw z kitowym obiektywem a nie ligowym xD

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Nikon AF-S Nikkor 85 mm f/1,8G czy może ten za 2.5k

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A z żoną luz ona futro ja aparat

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7500 czy D610
    By krop in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 08-09-2020, 07:56
  2. D7500 i adapter M42 = Err
    By jagd in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-01-2018, 20:55
  3. D7500 a bezlusterkowiec
    By Bouli in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 31-12-2017, 11:47
  4. D7500-Auto Focus
    By tanas6 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-12-2017, 23:03
  5. D5600 vs .... ?
    By brst in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2017, 21:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •