Close

Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 136
  1. #101
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To co nikon ani canon nie wprowadzi mogłoby być rewolucją, jest to wpakowanie do takiego bezlustra najnowszego androida, banalne wydaje się i dla wielu konserw nieakceptowalne ale niestety urządzenia z androidem mnożą się króliki i mają swoje wielkie zalety czyli otwartość na pomysły użytkowników, rozbudowa możliwości o aplikacje jakie nawet nam do głowy teraz nie przychodzą i świetna łączność ze wszystkim wszędzie, nie wiążcie androida tylko z fonami tylko z użytkowymi urządzeniami bo teraz na androidzie mamy sterowanie ogrzewaniem, routery, tv, dyski medialne, oświetlenie, odkurzacze, kamerki, alarmy, monitoring itd.
    Taki aparat byłby też czymś co mogłoby przynajmniej w małej części przyciągnąć tych co przeszli na fotofony
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 23-01-2018 o 16:55

  2. #102

    Domyślnie

    I do tego jakiegoś antywira co by puszeczka jakiegoś syfu nie złapała

  3. #103
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Przeciez jest pewne ze będą modele tansze i drozsze. Nikon jest drogi - OK. Bedzie wypasiony model - OK. jakiś model na pewno tak. Ile kosztuje wypasiony Sony A9?
    Zawsze bedzie musial byc flagowiec pokazujacy mozliwosci. Mysle ze na początku będzie średniak by zbierać doswiadczenia ale by nie zniechęcać(prosty model nie spowoduje entuzjazmu, drogi flagowiec zalamie ludzi) dopiero potem model tani i flagowiec jako trzeci.
    Mozliwosci A9 w kwestii lapania AF na oku bardzo mnie przekonują. Lustrzankami tego sie nie da zrobic. Tzn da ale przy LV. Jesli nikon nie daje pikseli do AF w lustrzance to ... trzeba czekac na bezlustro.
    Mam nadzieje ze w tym sprzecie będzie celownik i będzie opcja dodatkowy grip.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #104

    Domyślnie

    Ja mam nadzieję, że Nikon wypuści od razu przynajmniej dwa modele: ten wypaśny i coś ze średniej półki lub aps-c. Trochę czasu już stracili więc trzeba też i trochę podgonić. Od Canona też by się coś przydało. Tak byłoby najzdrowiej. Dla nas.

  5. #105
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A czy czasem nikon nie poszedł w stronę cięcia kosztów i jakiejś unifikacji konstrukcji aparatów, coś było o tym przy premierach ostatnich że powstały konstrukcje tanie do ulepszeń jak D3400, D5600, D7500, D850, modułowy i szkielet, czyli można by podejrzewać że tym bardziej będzie to w bezlustrach, wypuszczenie jednego modelu na długi czas to taki sam strzał w kolano jak było z Df.

  6. #106

    Domyślnie

    Jeden model. I płacenie za odblokowanie funkcji

    Przyszłość.

    (W sumie teraźniejszość - gh4)

  7. #107
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No i wtedy prosta droga do wersji aparatu CC z abonamentem

  8. #108

    Domyślnie

    Płatne apki z ficzerami do focenia, filmowania Sony opyla już od dość dawna w swoim sklepiku także jak najbardziej jest to smutna teraźniejszość.
    I przyszłość.

  9. #109

    Domyślnie

    Witam
    Wpadłem napisać że jako amator latający kiedyś z d700 i Tamronem 28-70 f2.8 posiadam obecnie Ricoh gr II z którego jestem zadowolony,obrazek fajny a ergonomia oraz obsługa jak w lustrzance.To był priorytet oraz matryca aps-c
    Kloc leżał w plecaku gdyż nie zawsze chciałem go taszczyć,dodatkowo na urlop latam samolotem więc waga ma tu podwójne znaczenie.Z tego powodu mam Ricoh'a

    Patrzę właśnie na FF,bezlustro lub kompakt i na polu jest tylko A7 lub Rx1,cenowo powiedzmy za wysoko jak na amtora.
    Dlatego pewniakiem ceny Sony spadną podczas premiery u konkurencji,nie drastycznie ale zawsze cosik

    Pomysł z adapterami jest średni,chyba że szkła od Sony z mocowaniem A.

    Jak kogoś nie stać na obiektywy po co komu taki aparat

    Wiem po sobie bo nie miałem ciekawych szkieł do d700 stara 50f1.8 it Tamron wpomniany.Tokina 50-135 totalnie mnie zawiodła ogniskowa taka se,obraz fajny bardziej z ciekawości kupiłem.

    A tymczasem kompakcik do kieszeni,dwie baterie zapasowe w drugiej i w trasę.

    Pozdro
    D200 - Nikon 50mm f1.8d - Sigma 18-50 f2.8-4.5 - Tokina 50-135 f2.8 - Helios 44m4 - Nissin Di700
    moja evolucja d3100-d90-d7000- wszystko z Sigmą 17-50 f2.8

  10. #110
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Koledzy, a czy jest przejściówka z af, aby podpiąć obiektywy m4/3 pod Sony A7?
    Chciałem kupić Z6, ale wkurza mnie słaba bateria, jedna karta i durny adapter do obiektywów Nikon F. Myślę, aby sprzedać wszystko od Nikona i zamienić na Sony. Mam jeszcze Panasa z kilkoma obiektywami i szkoda mi ich sprzedawać, bo chociażby taki Olek 40-150 2.8 bije na głowę konkurencję (oczywiście w tym przedziale cenowym).
    Ostatnio edytowane przez foto4deg ; 26-01-2019 o 13:36
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie."
    D700, D600, 15 2.8, 35 1.4 ART, 85 1.4, 80-200 2.8 i inne niepotrzebne fotografowi rzeczy

Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Strona z zdjęciami różnych aparatów i obiektywów
    By Maly.Psikus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 13:04
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 21:12
  3. 10 najdroższych aparatów i obiektywów świata
    By bialogardzianin in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 18:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •