Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw do d3000 lub nówka

    Witam, jako że mam Nikona d3000 mam do Was prośbę w doradzeniu mi jaki obiektyw do niego kupić, lub całkiem nowy sprzęt. Budżet do 2200 zł.
    Poprzedni obiektyw to Nikkor AF-S DX 18-55 mm, poszukuje delikatnie lepszego. Nie mam dużych wymagań, aparat służy mi głównie amatorsko do robienia zdjęć w częstych podróżach, czy to osobom czy krajobrazom. Czyli jakieś zwykłe portrety z głębią ostrości, krajobrazy, czasem jakiś lekki zoom, żeby coś "ściągnąć z daleka".

    Myślałem, też nad zakupem całkiem nowego d3400. Co polecacie? Inwestować w tylko obiektyw czy kupić nówkę?

  2. #2

    Domyślnie

    Może ta słynna Sigma 17-50/2.8 (z wysłaniem do kalibracji) lub wersja Nikon 18-105 + np. 50/1.8G.
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 13-01-2018 o 23:03 Powód: 17-50

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czy bierzesz pod uwagę zakup używanego sprzętu ?
    Przykładowo zakup D5100 i będzie kasa na tele plus stałke 35mm, wtedy zestaw miałbyś ładny.
    D3000 to wypatroszony D80, nie jest to jakiś kozak obecnie i zmiana na każdy wyższy model da sporo w wielu przypadkach.

  4. #4

    Domyślnie

    Raczej biorę nówkę, bo nie znam się na tyle, żeby kupić używkę w dobrym stanie, nie wiem na co szczególnie zwracać uwagę przy zakupie używki.
    Podsumowując, zależy mi na jednym obiektywie (bez dodatkowych, wymiennych) do zdjęć raczej z bliska (od obiektu max 3 metry) przybliżanie służy mi bardziej do fajnego kadru, niż do przybliżania krajobrazu.
    Żona prowadzi też sklep internetowy i jej głównie zależy, żeby aparat wyciągał głębie ostrości (zamazane tło) podczas robienia zdjęcia przedmiotom.

    Może być całkiem nowy aparat do 2200 lub tylko obiektyw do d3000.
    Który z w/w bardziej się nadaje?

  5. #5

    Domyślnie

    Czy wg Ciebie brakuje czegoś obecnemu aparatowi? Nowy aparat oczywiście będzie pod pewnymi względami lepszy, ale jak dotąd z Twoich wypowiedzi wynika, że doskwierają Ci głównie niedociągnięcia szkła a nie aparatu. Zatem po co wydawać kasę na nowy korpus z obiektywem porównywalnym do tego, który masz?
    Do 2200 jest całkiem spory wybór obiektywów - od stałek, przez zoomy aż do makro. Może umów się w jakimś sklepie w pobliżu, że wpadniesz z aparatem i przymierzysz się do obiektywów... lub aparatu.

    ...Chyba, że czegoś Ci brakuje w aparacie - wtedy to inna sprawa.

  6. #6

    Domyślnie

    Niczego mi nie brakuje w korpusie d3000, może jedynie poza WiFi lub BT.

    Znalazłem takie wg o
    Nikon AF-S 55-200 mm f/4,0-5,6G ED DX VR II
    oraz
    Nikon AF-S 50 mm f/1.8G

    Który z tych dwóch bardziej pasuje w moje oczekiwania? Możecie podać jakieś przykłady, czemu ten, a nie ten? Albo czym one się rożnią?
    Dzięki za odzew.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukeboss Zobacz posta
    ...Albo czym one się rożnią?
    Wszystkim. To dwa zupełnie inne obiektywy. Biorąc pod uwagę to pytanie, wskazujące na Twoje zaawansowanie w temacie to czy nie lepiej zostać przy tym obiektywie 18-55? Jeśli zmiana to tylko na wspomnianą sigmę 17-50, najlepiej używkę. Nie bój się używanych, zobacz na Allegro - czasem tych obiektywów jest raptem kilka. Sigmy trzymają cenę, ludzie raczej dbają o nie z zamiarem właśnie odsprzedaży.

  8. #8

    Domyślnie

    Moja turystyka polega na tym że stajemy rodzinką, za nami krajobraz bliższy czy dalszy, przed nami statyw z aparatem i zdjęcia robię pilotem.
    Który z tych będzie najodpowiedniejszy? Na 10 zdjęć, 6 robię z bliska, portretowe z niską głębia ostrości, a 4 pozostałe to zwykle krajobrazy + osoby.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  9. #9

    Domyślnie

    Nikkora 35/1.8 DX zakup do takich zdjęć, ewentualnie S17-50

  10. #10

    Domyślnie

    Jest jakaś znaczącą różnica między 50/1.8 a 35/1.8?

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. obiektyw do d3000
    By Pati191 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2013, 00:15
  2. jaki obiektyw do d3000 ?
    By Wolves in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 19:21
  3. obiektyw do nikona d3000
    By losangelos in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 20:45
  4. Jaki obiektyw do D3000 ?
    By persil22 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-04-2010, 21:24
  5. Jaki obiektyw do d3000?
    By Macu in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 00:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •