Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Orłowo

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Orłowo

    Cześć

    Nie samym klifem człowiek żyje.


    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jak dla mnie to ta "stopka" z podpisem psuje cały odbiór. Za mocno daje po oczach i odciąga od zdjęcia. Za duża, za bardzo na środku (jeżeli już koniecznie musi być).
    Pinhole - powrót do źródeł

  3. #3

    Domyślnie

    Kadr fajny, ale pocisnąłbym go albo kontrastem albo dodałbym trochę życia zmianą kolorystyki.

    Sinobrody dobrze prawi. Ludzie przesadzają z podpisami w centrum kadru. Zajawka z adresem www w dowolnym rogu wystarczy. Przecież taki podpis z gładkiej powierzchni usuwa się chwila moment, jeśli ktoś połakomiłby się na taki mały plik...

  4. #4

    Domyślnie

    Mój boże, jaka szkoda, ze nie byłem tu z komentarzem pierwszy!

    Jak wiesz od lat jestem wielbicielem Twoich podpisów pod zdjęciami, i miło mi stwierdzić, ze posłuchałeś - w końcu! - moich rad, wyrażanych mniej więcej podobnie: większy, większy do licha ten podpis!!! Ale nei zatrzymuj się tak nieśmiało w połowie drogi - daj go jeszcze większy!

    Wtedy będzie go lepiej widać.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Wtedy będzie go lepiej widać.
    byc moze w przeciwienstwie do ciebie nemeth robi zdjecia ktore podobaja sie szerszemu gronu niz tylko wielbicielom fotografii dekielkow a co za tym idzie rosnie szansa na to ze zostana wykorzystane przez kogos bez zgody autora, bo przeciez wszstko co w internecie jest darmowe. Podpis mimo, iz latwy do usuniecia jednak sprawia ze jest to bardziej upierdliwe. Jak chcesz sie cieszyc zdjeciem bez podpisu - zamow u autora wydruk. wszyscy beda zadowoleni. Ty mogac podziwiac wydruk a autor z wplywu na konto. proste i latwe i nie bedziesz musial marudzic na te brzydkie podpisy
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  6. #6

    Domyślnie

    Nigdy nie da się zadowolić wszystkich. Zawsze znajdzie się ktoś komu zdjęcie się nie podoba. Kto nie potrafi się z tym pogodzić nie powinien wystawiać publicznie swoich prac. Ale naprawdę śmieszą mnie komentarze odnoszące się do kwestii nie merytorycznych. Podpis się nie podoba? Trudno To jest publikacja w internecie. Podpis będzie (kto wie czy nie większy - bombelku śledź moje wątki, może jeszcze będziesz pierwszym, który wyrazi swój zachwyt lepiej widocznym podpisem ). Ten podpis jest nawet na papierowych wersjach (w innym rzecz jasna miejscu). Takie prawo autora.
    Zdjęcie za małe? Ale nie widać zdjęcia? Czy problemem jest to, że trudno dać je na tapetę albo wydrukować sobie je w domu? Dlaczego komukolwiek miałbym to ułatwiać? Naprawdę zdjęcie musi mieć 3000 px, żeby można się było na jego temat wypowiedzieć? Ja większość zdjęć oglądam na ekranie smartfona i nie rozumiem postulatu "za małe zdjęcie, nic nie widać".

    Łatwo dać się skusić robieniu zdjęć pod publiczkę. Ulegać modom i trendom. To ślepa uliczka. Ja zdjęcia robię dla siebie, kierując się własnym gustem i poczuciem smaku. Dlatego nie będę "cisnął kontrastu" albo "zmieniał kolorystykę" tylko dlatego, że "słodziaki" lepiej są odbierane Wiem, że z podbitym kontrastem i saturacją foto zaliczałoby lepsze zasięgi (niekoniecznie to, w zasadzie niemal każde). Ale ja lubię pastele.

    Mówiąc żartem, jestem świadomy, że moje zdjęcia są do siebie w gruncie rzeczy podobne (ta sama technika, te same wyeksploatowane miejscówki) zatem cieszy, że chociaż podpisem wywołuję burzę komentarzy

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    byc moze w przeciwienstwie do ciebie nemeth robi zdjecia ktore podobaja sie szerszemu gronu niz tylko wielbicielom fotografii dekielkow a co za tym idzie rosnie szansa na to ze zostana wykorzystane przez kogos bez zgody autora, bo przeciez wszstko co w internecie jest darmowe. Podpis mimo, iz latwy do usuniecia jednak sprawia ze jest to bardziej upierdliwe. Jak chcesz sie cieszyc zdjeciem bez podpisu - zamow u autora wydruk. wszyscy beda zadowoleni. Ty mogac podziwiac wydruk a autor z wplywu na konto. proste i latwe i nie bedziesz musial marudzic na te brzydkie podpisy
    Bardzo podoba mi się ten komentarz Nie tylko przez wzgląd na sugestię zamówienia wydruku

    Bombel - a może chcesz wydruk samego podpisu? Powiedzmy metr na siedemdziesiąt? Baryt?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    (..............)
    Zdjęcie za małe? Ale nie widać zdjęcia? Czy problemem jest to, że trudno dać je na tapetę albo wydrukować sobie je w domu? Dlaczego komukolwiek miałbym to ułatwiać?(....................)
    Parafrazujac klasyka, tak spytam;
    "Czy tobie Wąski, czasem sufit na leb sie nie spier...il?"

    To jakbys dal 1200 pix albo chociaz 1100 to juz tlumy sciagaja, leca drukowac i na pocztowkach hajs trzepia? Bo ciezko byloby druknac cos wiekszego z 1200 pix.
    To po prostu szacunek dla odbiorcy i chec podzielenia sie z nim trescia swojej pracy, zeby dac ciut wieksze zdjecie.

    No ale niektorym tak chyba ego uderza do glowy ze beda dawac male , ale podpis sluszny. Bo jeszcze zajumaja moje arcydzielo. Tak troche narcyzmem zalatuje. Takie wnioski nasuwaja sie z powyzszego cytatu.

    Kojarze, ze wstawiasz tu zdjecia od dawna i kiedyś troche wieksze ci sie zdarzaly...

    P.s Zeby nie bylo zbednej napinki z czyjejs strony (niekoniecznie autora mam tu na mysli) to chce zwrocic uwage, ze tekst okrasilem emotikonami.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 20-01-2018 o 15:52
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    Takie prawo autora.
    Naprawdę masz się za takiego "miszcza" czy tam za takowego Cię uważają jak tu wypisujesz, czy to tak na jaja wszystko piszesz? Prawo komentującego takie samo jak i autora... nie mniejsze nie większe, jak się coś autorowi nie podoba to niech nie czyta...
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    Zdjęcie za małe? Ale nie widać zdjęcia? Czy problemem jest to, że trudno dać je na tapetę albo wydrukować sobie je w domu? Dlaczego komukolwiek miałbym to ułatwiać?
    Megalomania... Choć patrząc na wątkowe zdjęcie - nieuzasadniona...
    Samsung M1733, HTC Magic, Asus K53S, Lomer Borneo, gatki z targu

  10. #10

    Domyślnie

    Fajny kadr.
    Ostatnio edytowane przez Jurek Ż ; 13-01-2018 o 17:43

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Orłowo
    By Pablo 77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-02-2013, 23:45
  2. [ Krajobraz ] Orłowo
    By Zen in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-12-2010, 12:28
  3. [ Krajobraz ] Orłowo
    By Mich77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-07-2010, 14:31
  4. [ Krajobraz ] Orłowo
    By MatusP in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-02-2010, 18:52
  5. [ Architektura ] Orłowo
    By volen in forum Architektura
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-11-2007, 10:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •