Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Sam walor poszukiwania czegoś ciekawego jest jak najbardziej na plus i tu nie mam się co kłócić.
    Ale już, jak sam zresztą wspomniałeś ogólnie odnośnie zdjęć, gdzieś już te kałuże widziałem, nawet robione z przykucu.
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  2. #12

    Domyślnie

    Jako skromy komentator i obserwator zdjęć bardzo dziękuję 2pompony za świetny komentarz z sensem, humorem i dużą dozą wiedzy i rozsądku.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  3. #13

    Domyślnie

    Wow!, dzięki wielkie 2pompony ! Rewelacyjny komentarz ! To bardzo zachęca do wrzucania kolejnych zdjęć.
    Z 99% skutecznością rozszyfrowałeś jak wyglądał ten dzień i w jaki sposób myślałem.
    Jeśli chodzi o nudne, proste kadry - starałem się balansować kombinowanie z bardziej klasycznymi (pocztówkowymi) ujęciami. Chciałem żeby ten reportaż nie stracił swojego tematu przewodniego, co w pewnym sensie mnie pokonało. Brakło mi też czasu na zrobienie jakiegokolwiek rozeznania, po prostu na żywioł poszedłem na Stare Miasto i kręciłem się po omacku licząc, że trafię w ciekawe miejsca.
    Oryginalny album jest większy i kilku fajnych kadrów nie zmieściłem w limicie 15, ale jest też więcej tych nudnych, więc mam obawę przed wklejaniem tutaj linka, żeby się nie dobić .
    Obróbka tego setu to moja największa wpadka, jestem już świadom i nie powtórzę tego nigdy. Bardzo brakowało pazura w świetle, a zależało mi aby w jakiś sposób uatrakcyjnić ten zestaw - niestety srogo przesadziłem.
    A na Kazimierz trafiłem, bo po tych kilku godzinach, po prostu chciałem piwa .

    Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!
    Nikon

  4. #14

    Domyślnie

    Klika spraw...

    1. To miłe, że w ten sposób przyjmujesz słowa - nawet bez pełnego zachwytu - o własnych zdjęciach, poważnie. Nie jest to zachowanie mocno popularne tutaj... Po pierwsze to bardzo dobrze wróży na przyszłość - bo masz spore szanse, żeby z komentarzy różnych ludzi, niekoniecznie Ci słodzących wyciągnąć jakąś naukę dla siebie.

    Po drugie tzw. pójście w zaparte i obrona na zasadzie - ale po co w ogóle mówić o jakimś kadrowaniu, przecież to tylko pamiątka, czego wy chcecie, jakiegoś artyzmu czy innego bóg-wi-co?! - prędzej czy później spowoduje, że zaczniesz sam w to wierzyć. No bo w zasadzie po co się starać, skoro to tylko pamiątka...

    Dlatego takie podejście jakie prezentujesz uważam za godne pochwały.



    2. Rzeczywiście - skoro nie zrobiłeś researchu, jak to się ładnie obecnie mawia - to ciężko nie będąc duchem świętym trafić w ciekawsze, ale mniej znane miejsca miasta. Dlatego podkreślałem, że to nie Twoja wina. Zgoda, ale...

    'Ale' polega na tym, że miałeś nawet na tej trasie jakieś okazje, z których nie skorzystałeś - detale... Jak widzę po kapciach z kwiatkami, wiesz co to jest głębia ostrości i potrafisz to wykorzystać. Czemu by nie zrobić więcej detali? Czubek jajka-fontanienki z placem już poza ostrością - przechodziłeś obok niej tuż przed knajpą z trójki... Może jednen z wielu interesujących wykuszy, maszkaronów lub innych rzeźb z kamienic (masz jedną z nich na prawo od napisu Pod Nosem), a już Rynek jest tego pełen... Może 'karta dań' przyczepiona do ściany okrąglaka z zapiekankami na Kazimierzu, dla jaj, lub niedaleki wielki grill na wolnym powietrzu z różnorodnością żarcia nad paleniskiem (polecam, smacznie i niedrogo)? Wybór jest przeogromny, może udałoby się zrobić coś równie wystrzałowego jak kapcie? Nie ograniczaj się tylko do planu ogólnego, detale potrafią niesamowicie ożywić reportaż.



    3. Boisz się, że ktoś Cię dobije? Nie pękaj, tacy się zawsze znajdą. Ważne, czy wyciągniesz z tego coś na przyszłość, czy to Ci na drodze do lepszego warsztatu pomoże, czy nie. A zwykły, pusty hejt należy olać (obficie) i tyle.



    4. Jeśli uważasz, że piwo w Krakowie jest tylko na Kazimierzu, błądzisz bardziej niż przy obróbce tego setu. Tak czy owak, powodzenia na przyszłość, będę kibicować.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 15-01-2018 o 18:39
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #15

    Domyślnie

    Chodzi Ci o tą fontannę?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krk.kwi17-18.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	390,4 KB
ID:	3627

    A cały set jest tutaj: https://www.facebook.com/pg/zdjeciao...35603760009368
    Nikon

  6. #16

    Domyślnie

    Tak, o tą - tylko nie sfotografowaną jak pół ponurego ogóra sterczącego z gleby (i wybrałem to mniej dosadne skojarzenie).
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #17

    Domyślnie

    Z tego setu ja bym wybrał tylko 30% : 5,9,10,14,13
    Chociaż z sumie to może i bez tej 10tki.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] W Krakowie
    By Szardin in forum Architektura
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-01-2014, 03:52
  2. [ Krajobraz ] Noc w Krakowie
    By pukas in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 16:06
  3. [ Krajobraz ] Most w Krakowie
    By majestickrk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-07-2008, 21:06
  4. [ Reportaż ] A w Krakowie...
    By Greg81 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 18:29
  5. Lab w krakowie...
    By romejo in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-06-2005, 21:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •