Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    A ja się spytam tak teoretycznie i na zapas: jak się nei zablokuje pierścienia tym dzyndzlem, tylko zapnie szkło z pierścieniem przysłony gdziekolwiek indziej niż na 22 - to uszkodzi się body, czy po prostu body wykryje że coś jest nie tak i wyświetli błąd?
    W D90 na dole po lewej stronie bagnetu (patrząc od przodu) jest taki dzyngiel, który wykrywa czy jest ustawione maksimum. Jak ten dzyngiel jest niedociśnięty (czyli pierścień jest gdzieś indziej) to sprawdziłem empirycznie blokuje spust migawki z błędem FEE. W lepszych body jest mniej więcej po przekątnej u góry po prawej podobny dzyngiel, tyle że na sprężynie powiązany ze światłomierzem, który jest przesuwany razem z pierścieniem przesłony. To służy do pomiaru ustawień dla obiektywów bez elektroniki. A jak się podepnie obiektyw z elektroniką i nie ustawi na max to też blokuje migawkę. Zepsuć nie da się nic, chyba że idąc tropem założyciela wątku siłowo przestawiać blokadę pierścienia.

  2. #12

    Domyślnie

    Uspokoiłeś mnie, dzięki.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    A ja się spytam tak teoretycznie i na zapas: jak się nei zablokuje pierścienia tym dzyndzlem, tylko zapnie szkło z pierścieniem przysłony gdziekolwiek indziej niż na 22 - to uszkodzi się body, czy po prostu body wykryje że coś jest nie tak i wyświetli błąd?
    W aparatach z symulatorem przysłony możesz ustawić, żeby sterowanie przysłoną było z pierścienia na obiektywie, więc o uszkodzeniach nie może być mowy Jedynie błąd przysłony.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    W aparatach z symulatorem przysłony możesz ustawić, żeby sterowanie przysłoną było z pierścienia na obiektywie, więc o uszkodzeniach nie może być mowy Jedynie błąd przysłony.
    Z małym wyjątkiem, nie podpinać szkieł z bagnetem NON-Ai, można uszkodzić symulator przysłony w aparacie.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Z małym wyjątkiem, nie podpinać szkieł z bagnetem NON-Ai, można uszkodzić symulator przysłony w aparacie.
    No tak, nie pomyślałem że ktoś może mieć tak absurdalny pomysł Jeżeli nonAi nie jest przypiłowany, to absolutnie nie można go podłączyć. Tyle, że taki nieprzerobiony nonAi zakładany na aparat z symulatorem przysłony będzie stawiał mega opór w trakcie próby przekręcania, więc może włączy się logika

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez delucjan Zobacz posta
    A zblokowałeś obiektyw na przysłonie 22, taki miniaturowy przełącznik tuż nad pierścieniem przysłon obiektywu (z pomarańczową kropką i kreską)?
    Człowieku uratowałeś mi życie Wielkie dzięki

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. N 55-300VR wadliwy AF?:(
    By pete777 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 13:27
  2. Akumulator EN-EL15-wadliwy
    By cocodrillo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2012, 11:46
  3. Nikon D80 wadliwy akumulator?
    By ziggy42 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-08-2009, 18:39
  4. wadliwy fm2?
    By Dziurex in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 02:37
  5. D70 i wadliwy światłomierz...?
    By Daga in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-11-2006, 01:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •