Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Wątek: D7500 czy D610

  1. #11

    Domyślnie

    Co do obiektywów: myślałam o jakimś najbardziej uniwersalnym zestawie, np 50mm f/1.8D + standardowy zoom + obiektyw do makrofotografii, żeby móc fotografować jak najwięcej tematów. Sprzęt raczej nowy.

    Czytałam dużo opinii na temat tych dwóch aparatów i opinie na temat d7500 są takie, że to raczej bardzo amatorski aparat, który nie nadaje się do użytku profesjonalnego, a d610 jest już lepszy. Zwróciłam uwagę na matrycę, bo chcę, żeby jakość zdjęć przez dłuższy czas spełniała wymagania stocków. A jak wyglądają możliwości d7500?

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czajka Zobacz posta
    Co do obiektywów: myślałam o jakimś najbardziej uniwersalnym zestawie, np 50mm f/1.8D + standardowy zoom + obiektyw do makrofotografii, żeby móc fotografować jak najwięcej tematów. Sprzęt raczej nowy.

    Czytałam dużo opinii na temat tych dwóch aparatów i opinie na temat d7500 są takie, że to raczej bardzo amatorski aparat, który nie nadaje się do użytku profesjonalnego, a d610 jest już lepszy. Zwróciłam uwagę na matrycę, bo chcę, żeby jakość zdjęć przez dłuższy czas spełniała wymagania stocków. A jak wyglądają możliwości d7500?
    Oba aparaty są tak samo amatorskie, co nie znaczy że nie potrafią robić dobrych, profesjonalnych zdjęć. 50 1.8D jest bardzo przeciętna, jakbyś miał w planach D700, to może miałoby sens, na D610 będzie słabe, podobnie jak na każdym nowym DXie. Jeżeli masz w planach za 10k kupić standard, makro i 50, to zdecydowanie powinieneś szukać DXa. Ja cały czas uważam, że D7200 wystarczy w pełni

  3. #13

    Domyślnie

    Jest w internecie bardzo niewiele opinii, które naprawdę warto brać pod uwagę. W większości przypadków są to słabo osadzone w rzeczywistości wyobrażenia. Póki sama nie rozumiesz zagdnienia, 99% opinii wyłącznie wprowadzi się w błąd.
    Jednym i drugim aparatem można zrobić świetne, profesjonalne zdjęcie. W różnych rodzajach fotografii każdy z nich będzie mieć przewagi (choćby portrety vs. fotografia ptaków).
    Ale może na początek sprawdzisz, czy masz fundusze na sensowną optykę FX? Bo np. standardowy zoom DX i FX to różne obiektywy, cokolwiek rozumiemy pod tym pojęciem (standardowego zooma).
    50mm na DX to prawie portretówka, a na FX po prostu standard (dla wielu osób niezbyt przydatny).
    W międzyczasie odpowiedział madebyzosiek - IMO dobrze napisał.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #14
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    D7200 ma moim zdaniem wszystko czego potrzebuje początkujący.
    D7200 dla początkujących? Ciekawie...
    D3400 się zgodzę.
    Jak komuś nie szkoda kasy na D610 to oczywiście może kupić gorszy aparat za więcej.
    FX to niestety się zaczyna od serii D8xxx

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Jest w internecie bardzo niewiele opinii, które naprawdę warto brać pod uwagę. W większości przypadków są to słabo osadzone w rzeczywistości wyobrażenia. Póki sama nie rozumiesz zagdnienia, 99% opinii wyłącznie wprowadzi się w błąd.
    Jednym i drugim aparatem można zrobić świetne, profesjonalne zdjęcie. W różnych rodzajach fotografii każdy z nich będzie mieć przewagi (choćby portrety vs. fotografia ptaków).
    Ale może na początek sprawdzisz, czy masz fundusze na sensowną optykę FX? Bo np. standardowy zoom DX i FX to różne obiektywy, cokolwiek rozumiemy pod tym pojęciem (standardowego zooma).
    50mm na DX to prawie portretówka, a na FX po prostu standard (dla wielu osób niezbyt przydatny).
    W międzyczasie odpowiedział madebyzosiek - IMO dobrze napisał.
    Sądzę jednak, że to Twoi przedmówcy mają racje i tutaj D610 stanie się lepszym wyborem. Przyjdzie czas i to zrozumiesz.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    D7200 dla początkujących? Ciekawie...
    D3400 się zgodzę.
    Jak komuś nie szkoda kasy na D610 to oczywiście może kupić gorszy aparat za więcej.
    FX to niestety się zaczyna od serii D8xxx
    8XXX? A co to za modele, bo chyba coś mnie ominęło.
    Z5 + 24-200S + 105S
    D7200 + S17-50/2.8 + AF-P 70-300 + N200-500

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    D7200 dla początkujących? Ciekawie...
    D3400 się zgodzę.
    A ja się nie zgodzę. Jeżeli ktoś nie ma w planach posiadania czegoś więcej niż kita, to ok. Ale jak jest ambicja, to D7xxx jest minimum.

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    Jak komuś nie szkoda kasy na D610 to oczywiście może kupić gorszy aparat za więcej
    Ale gorszy od czego i pod jakim względem? Bo z pewnością nie powiesz, że DX jakiekolwiek, nawet D500, będzie pod każdym względem lepszy od D610, bo będziesz śmieszny...

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    FX to niestety się zaczyna od serii D8xxx
    Nie ma takiej serii... Poza tym ciekawi mnie uzasadnienie tej teorii...

  8. #18

    Domyślnie

    Podsumowując:
    1. W tym budżecie nie bardzo zmieści się aparat z pełną klatką + uniwersalny zoom + jasny stałoogniskowy obiektyw (jeśli nie 50mm to 35mm?) + makro?
    2. Lepiej wziąć aparat DX (d610), ale z lepszymi obiektywami niż FX (D7500) z gorszymi, tańszymi obiektywami?

  9. #19

    Domyślnie

    A po co Ci "klasyczna" portretówka? Moim zdaniem, jeśli planujesz fotografię produktową to raczej bym się skupiał na szkłach makro. Jest tu spory wybór ogniskowych - od 35mm aż po 200mm. W samym Nikonie masz do DX 40/2.8, 60/2.8, 85/3.5 i 105/2.8 Macro. Mogą służyć i za szkła do portretu i do produktów. Do tego jakiś standardowy zoom i masz co potrzeba.
    I popieram tych co proponują DX - D7200 jest bardzo dobrym wyborem, ale myślę że i D7500 "da radę".
    Nikon FX i Olympus m4/3

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czajka Zobacz posta
    Podsumowując:
    1. W tym budżecie nie bardzo zmieści się aparat z pełną klatką + uniwersalny zoom + jasny stałoogniskowy obiektyw (jeśli nie 50mm to 35mm?) + makro?
    Dokładnie tak. W tym budżecie możesz kupić aparat i porządne makro, lub przeciętny standard z 50, lub 35 i zostanie Ci 2000 zł... No generalnie budżet go góry, albo używki i są inne możliwości od razu.

    Cytat Zamieszczone przez Czajka Zobacz posta
    2. Lepiej wziąć aparat DX (d610), ale z lepszymi obiektywami niż FX (D7500) z gorszymi, tańszymi obiektywami?
    Pomieszało się... D610 to FX, D7500 to DX. Lepiej, żebyś wziął sobie DX bo będzie więcej na szkła, więc kupisz lepsze.
    Jaki standard zoom Cię interesuje? Bo to też kluczowe, jeżeli o kasie mówimy...

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 794
    Ostatni post / autor: 09-05-2019, 22:18
  2. D7500 a bezlusterkowiec
    By Bouli in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 31-12-2017, 11:47
  3. D7500-Auto Focus
    By tanas6 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-12-2017, 23:03
  4. problem z bluetooth w Nikon d7500
    By Tom N in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2017, 10:34
  5. Następca D90 - D7100, D7200 czy D7500?
    By Axinus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2017, 22:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •