Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55
  1. #1

    Domyślnie D7500 a bezlusterkowiec

    Długo mnie nie było na forum i w fotografii - co najmniej 7 lat nie fotografuję, oprócz okazjonalnych fotek z podróży i spotkań. Przed napisaniem tego posta prześledziłem forum aby się rozeznać w obecnej technologii. Ja zatrzymałem się na D90 - takie body obecnie posiadam.
    Podczas świąt na wieczorny spacer po warszawskiej starówce wziąłem Nikona jednakże poległ on ze smartfonem Samsung S7 który znacznie lepiej sobie poradził w wieczornych zdjęciach iluminowanego starego miasta. Jak widać rozwój matryc przez ostatnich 8 lat tak poszedł do przodu , że nawet aparaty w samrtfonach potrafią robić dobre fotki, które nie ustępują D90 a nawet je przewyższają jak było w przypadku świątecznego fotografowania starówki. Między innymi z tego powodu zastanawiam się nad jego zmianą na model D7500 a może zamianą systemu na bezlusterkowca np. Olympus OM-D E-M10 .
    Tu rozpoczyna się dylemat osoby która nie jest na bieżąco z sprzętem. Nigdy nie fotografowałem bezlusterkowcem , które to coraz więcej osób z tego forum używa.
    Za Olympusem przemawia jego kompaktowy rozmiar czyli mniejsza waga przy zachowaniu (wg użytkowników) wszystkich parametrów lustrzanki . Także zaletą jest możliwość śledzenia na ekranie finalnego wyglądu fotki przed jej wykonaniem - dla amatora jest to duża wygoda którą cenię sobie w zaawansowanej małpce Olympus XZ-2, którą ostatnio wolałem fotografować zamiast dużego D90. XZ-2 ma jednak duże ograniczenia dlatego pomysł o bezlusterkowcu lub D7500.
    Zakup D7500 da mi możliwość zachowania posiadanych obiektywów , pewnie ciut lepszą jakość fotografii (pomijalną chyba dla amatora) , jednakże nie będzie tak kompaktowy jak Olek.
    Pojawia się także aspekt finansowy zakup D7500 to 5tys. zł i bez żadnych dodatkowych inwestycji, może nawet zdecydowałbym się na starszy ale tańszy D7200. Olek M10 z dwoma kitowymi obiektywami to 4 tys. zł plus konieczność dokupienia makro i jasnej stałki więc dodatkowe ok. 4 tys. zł. Za 8 tys. zł mam komplet podobny do obecnego zestawu Nikona ale bez lampy błyskowej i zoom ma gorsze światło, do Nikona mam Sigma 18-50/2.8 a w Olympusie byłby kitowy 14-42/3.5-5.6.
    Proszę kolegów o poradę dla dokonania wyboru.
    D90, troszkę szkieł i jedna lampka

  2. #2

    Domyślnie

    A co miałeś podpięte do tego d90, że komórka mu dała baty? Bo coś mi się widzi, że to niekoniecznie puszka jest słabym ogniwem.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    1. Pozostań przy fonie jeśli akceptujesz taki rodzaj zdjęć, często lustrzanką/bezlustrem nie uzyskasz takiego rodzaju zdjęć.
    2. Kup tańszego Nikona, np D7200,a może nie potrzebujesz funkcjonalności i ergonomii i lepiej kupic D5500/5600 ?
    3. Bezlustro m4/3 czyli panas/oly ale będzie gorzej niż lustro Nikona i nadal nie ten styl co fony.
    4. Bezlustro aps-c sony/fuji.

    Sigma 18-50 jest nędznej jakości, kup coś sensownego jak np sigma 17-50 albo 18-35 i będziesz zadowolony, nie zawracaj sobie głowy ciemnymi kitami przy tym budżecie i jakimś tam doświadczeniu.

  4. #4

    Domyślnie

    @Eskimoss
    Podpięta była stałka N 35/1.8.

    @koesh
    ad1. Samrtfon przydaje się na szybkie fotki i nie mam zamiaru z niego rezygnować
    ad2. No waśnie może lepiej kupić tańszy / starszy model ? D7500 jest najnowszy więc zakładam, że lepszy ?
    ad4. aps-c też może być jeżeli da lepsza jakość , jak napisałem nigdy nie miałem kontaktu z bezlustrem
    Ostatnio edytowane przez Bouli ; 27-12-2017 o 21:19
    D90, troszkę szkieł i jedna lampka

  5. #5

    Domyślnie

    No to ja nie wiem... Jak wolisz smartfoty od obrazka z N35, to nie mam pomysłu. A co konkretnie było nie tak z tymi zdjęciami? Bo jak tylko szum wsokiego ISO, to można sobie z nim całkiem dobrze poradzić.

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie o ziarno chodzi a także to , że nie wyrabiał naświetleniem w tych warunkach brakowało wysokich ISO . Jednak głównym powodem zmiany jest chęć kupna aparatu nowocześniejszego.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta

    Sigma 18-50 jest nędznej jakości, kup coś sensownego jak np sigma 17-50 albo 18-35 i będziesz zadowolony, nie zawracaj sobie głowy ciemnymi kitami przy tym budżecie i jakimś tam doświadczeniu.
    Mam Sigma 17-50/2.8 pisząc post pomyliłem obiektywy - jestem z niego bardzo zadowolony. To szkło jest jednym z argumentów aby pozostać przy systemie Nikon i ewentualnie dokupić S 50-100/1.8
    D90, troszkę szkieł i jedna lampka

  7. #7

    Domyślnie

    A mikromatryca komórki nie szumi? „Chęć kupna aparatu nowocześniejszego” rozumiem natomiast doskonale i wiem, że to nie podlega ani żadnej dyskusji, ani argumentacji

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bouli Zobacz posta
    Mam Sigma 17-50/2.8 pisząc post pomyliłem obiektywy - jestem z niego bardzo zadowolony. To szkło jest jednym z argumentów aby pozostać przy systemie Nikon i ewentualnie dokupić S 50-100/1.8
    Musisz się zastanowić jednak co oczekujesz od nowego aparatu, jakość obrazka jest porównywalna praktycznie z wszystkiego na rynku od paru lat, kwestia wielkości/wagi, wytrzymałości baterii, użytkowania z podglądem, video, a na koniec sprawdź czy dany system ma obiektyw jak sigma 17-50 i w jakiej cenie.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja bym dał spokój z kupnem czegokolwiek. Zapłacić po to, by leżał i się kurzył. Sprzęt, który masz jest wystarczający w zasadzie do wszystkiego.

  10. #10

    Domyślnie

    Dlaczego ma leżeć ? Chcę kupić coś nowszego - obecny aparat ma prawie 8 lat i ma swoje mankamenty np. słabe ISO . Kryteria które określił @koesh 2 posty wyżej raczej mnie przekonują do odrzucenia pomysłu o bezlusterkowcu i wyboru coś między D7200 a D7500 , szczególnie, że dzisiaj oglądałem Olympusa OM-D i Sony i fakt , że puszka jest mniejsza ale szkła lepszej jakości z dobrym światłem takie malutkie nie są a jest ich mało i swoje kosztują.
    D90, troszkę szkieł i jedna lampka

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 794
    Ostatni post / autor: 09-05-2019, 22:18
  2. D7500-Auto Focus
    By tanas6 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-12-2017, 23:03
  3. problem z bluetooth w Nikon d7500
    By Tom N in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2017, 10:34
  4. Następca D90 - D7100, D7200 czy D7500?
    By Axinus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2017, 22:31
  5. Jaki obiektyw do d7500 do fotografi podróżniczej?
    By szymic1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 30-05-2017, 12:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •