Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bouli Zobacz posta
    Dlaczego ma leżeć ? Chcę kupić coś nowszego - obecny aparat ma prawie 8 lat i ma swoje mankamenty np. słabe ISO . Kryteria które określił @koesh 2 posty wyżej raczej mnie przekonują do odrzucenia pomysłu o bezlusterkowcu i wyboru coś między D7200 a D7500 , szczególnie, że dzisiaj oglądałem Olympusa OM-D i Sony i fakt , że puszka jest mniejsza ale szkła lepszej jakości z dobrym światłem takie malutkie nie są a jest ich mało i swoje kosztują.
    A jakich szkieł potrzebujesz? Pisałeś o wadze i kompaktowości. Sigma 50-100 to prawdziwy "potwór": jest duża i swoje waży Jakośc obrazka jest rewelacyjna, ale kosztem targania pponad 2kg (puszka + obiektyw). Jeśli to akceptujesz, to D7200 z tym obiektywem da Ci to, czego potrzebujesz: nowoczesny sprzęt i wysoką jakość zdjęć (licz się jednak z potrzebą kalibracji Sigmy, choć niekoniecznie będziesz musiał). Z drugiej strony ja uciekłem w Sony (A6000), który również oferuje wysoką jakość zdjęć, przy kompaktowym body (miałem doś dzwigania N D7000 + S18-35). To prawda, że obiektywów jest sporo mniej niż w nikonie, ale ja nie mam wielkich potrzeb i to co jest, dla mnie wystarczy. Sigma też zaczyna produkować coraz więcej obiektywów do bagnetu E
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  2. #12

    Domyślnie

    @dannywrocek prześledziłem ofertę Sony i szkła które bym potrzebował to :
    E PZ 18 - 105 mm F4 G OSS https://scentre.pl/shop/product/show...em_typu_e&sony podstawowy zoom podobnie jak S17-50/2.8 dłuższy ale z gorszym światłem , jednak do zaakceptowania.
    E 30 F3.5 https://scentre.pl/shop/product/show...e30mm_f35&sony zależy mi na makro , obecnie mam Tokinę 100/2.8
    E 55 - 210 mm F4,5-6,3 OSS https://scentre.pl/shop/product/show...ogniskowy&sony tele do ptaszków i innych odległych tematów , ale krótszy niż N70-300 a na nim najwięcej używam ogniskowej pomiędzy 200-300 (tak wiem na tym obiektywie pow. 200 to mydło)
    Bardzo mały wybór obiektywów ma niestety Sony pogarszający jakość i ilość obecnego stanu posiadania, plus koszt 5000 zł na ich zakup. Wydaje mi się , że "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Fakt kompaktowość na duży plus tylko kosztem albo gorszego światła lub ogniskowej. Coraz bardziej się przekonuję do pozostania przy Nikonie i poczekania jeszcze kilka lat na nowe szkła do bezlusterkowców.
    Ostatnio edytowane przez Bouli ; 29-12-2017 o 11:22
    D90, troszkę szkieł i jedna lampka

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bouli Zobacz posta
    @dannywrocek prześledziłem ofertę Sony i szkła które bym potrzebował to :
    E PZ 18 - 105 mm F4 G OSS https://scentre.pl/shop/product/show...em_typu_e&sony podstawowy zoom podobnie jak S17-50/2.8 dłuższy ale z gorszym światłem , jednak do zaakceptowania.
    E 30 F3.5 https://scentre.pl/shop/product/show...e30mm_f35&sony zależy mi na makro , obecnie mam Tokinę 100/2.8
    E 55 - 210 mm F4,5-6,3 OSS https://scentre.pl/shop/product/show...ogniskowy&sony tele do ptaszków i innych odległych tematów , ale krótszy niż N70-300 a na nim najwięcej używam ogniskowej pomiędzy 200-300 (tak wiem na tym obiektywie pow. 200 to mydło)
    Bardzo mały wybór obiektywów ma niestety Sony pogarszający jakość i ilość obecnego stanu posiadania, plus koszt 5000 zł na ich zakup. Wydaje mi się , że "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Fakt kompaktowość na duży plus tylko kosztem albo gorszego światła lub ogniskowej. Coraz bardziej się przekonuję do pozostania przy Nikonie i poczekania jeszcze kilka lat na nowe szkła do bezlusterkowców.
    Przy Twoich potrzebach wygodniej i taniej będzie Ci zostać przy Nikonie zdecydowanie Kompaktowy wydaje się być D5600. Trzymałem go w rękach (brałem nawet pod uwagę przy wymianie D7000, ale wtedy cena tego body była dość wysoka) i był dośc poręczny. Co prawda z dużymi szkłami różnie może być i do tego może Ci brakować kilku "ficzerów" (czas 1/8000s, górny wyświetlacz i guzikologia; dla mnie napęd dla straszych obiektywów bez własnego silnika jest pomijalny akurat).
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  4. #14

    Domyślnie

    @Bouli
    18-105, to straszne wiadro i do tego PZ. Zatem po pierwsze zestaw może niekoniecznie być kompaktowy, a po drugie niekoniecznie ergonomiczny. Obsługa pierścienia zoom za pomocą sprzęgu elektrycznego niekoniecznie musi Ci pasować.
    Niestety alternatywy w tej kwestii są drogie: 16-70/4 lub słabsze optycznie - duży kit.

    Jeżeli kompaktowość ma być znaczącym argumentem za zmianami zapoznaj się proszę ze stroną camerasize.com. Przynajmniej można się zorientować wizualnie, choć oczywiście najlepiej zmacać sprzęt.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak się zdecydujesz na Nikona to celuj w jasny zoom, f/4 na DX nie jest żadną rewelacją i dlatego póki w bezlustrach nie będzie w przystępnej cenie standardowego zooma f/2.8 to nie wrócę do bezluster, druga sprawa to stałka makro, myślę że nikkor micro 40 będzie satysfakcjonujący jako najtańszy nowy, no i jeszcze dobre tanie tele, do nikona masz wybór gigantyczny.

  6. #16

    Domyślnie

    Fuj i OIDP Samsung mają standardowe zoomy f/2,8. Jednak ich wielkość niekoniecznie musi każdemu pasować.
    Ja mam zooma f/4 i jest OK. Do wycinanek mam stałki.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie chodzi czy mają tylko w jakiej cenie, do czasu jak na aps-c nie pojawi się alternatywa dla sigma 17-50 f/2.8 w cenie 1500zł to bezlustra są drogą zabawą.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bouli Zobacz posta
    (...........)
    Podczas świąt na wieczorny spacer po warszawskiej starówce wziąłem Nikona jednakże poległ on ze smartfonem Samsung S7 który znacznie lepiej sobie poradził w wieczornych zdjęciach iluminowanego starego miasta. Jak widać rozwój matryc przez ostatnich 8 lat tak poszedł do przodu , że nawet aparaty w samrtfonach potrafią robić dobre fotki, które nie ustępują D90 a nawet je przewyższają.(.........)
    Prosze Cię, bez takich.
    Porównaj rozmiary matryc DX kontra smartfon i prawdziwy obiektyw vs plastikowe "szkielko". A potem odpal te zdjęcia na kompie a nie tylko na wyswietlaczach urządzeń.

    A w temacie, podstawowe pytanie to czy zależy Ci na wadze i rozmiarach.
    Znaczy czy chcesz wygodniejsze w obsłudze lustro, ale mniej wygodne w transporcie.
    Czy bezlusterkowca, który ma te 2 cechy na odwrót.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bouli Zobacz posta
    Podczas świąt na wieczorny spacer po warszawskiej starówce wziąłem Nikona jednakże poległ on ze smartfonem Samsung S7 który znacznie lepiej sobie poradził w wieczornych zdjęciach iluminowanego starego miasta. Jak widać rozwój matryc przez ostatnich 8 lat tak poszedł do przodu , że nawet aparaty w samrtfonach potrafią robić dobre fotki, które nie ustępują D90 a nawet je przewyższają jak było w przypadku świątecznego fotografowania starówki.
    Mam pytanie- czym dla Ciebie jest "jakość" zdjęcia?

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jak się zdecydujesz na Nikona to celuj w jasny zoom, f/4 na DX nie jest żadną rewelacją i dlatego póki w bezlustrach nie będzie w przystępnej cenie standardowego zooma f/2.8 to nie wrócę do bezluster, druga sprawa to stałka makro, myślę że nikkor micro 40 będzie satysfakcjonujący jako najtańszy nowy, no i jeszcze dobre tanie tele, do nikona masz wybór gigantyczny.
    Mam obiektyw makro Tokina 100/2.8 dla mnie jest wystarczająca, a nawet N70-300/4,5-5,6 też mi wystarcza chociaż chciałbym dłuższy. Właśnie posiadana szklarnia jest głównym argumentem za pozostaniem obecnie przy Nikonie bo bezlusterkowce mają słabsze szkła a jak już lepszego w cenach kosmicznych w stosunku do Sigmy i często i Nikona.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Prosze Cię, bez takich.
    Porównaj rozmiary matryc DX kontra smartfon i prawdziwy obiektyw vs plastikowe "szkielko". A potem odpal te zdjęcia na kompie a nie tylko na wyswietlaczach urządzeń.

    A w temacie, podstawowe pytanie to czy zależy Ci na wadze i rozmiarach.
    Znaczy czy chcesz wygodniejsze w obsłudze lustro, ale mniej wygodne w transporcie.
    Czy bezlusterkowca, który ma te 2 cechy na odwrót.
    Właśnie z stąd jest ten post , jakby jakość zdjęcia by mnie satysfakcjonowała z S7 to by nie było tematu. D90 słabo sobie radziła przy gorszych warunkach: ziarno na wysokim ISO , długi czas naświetlania. Porównanie z możliwościami telefonu nasunęło mi myśl, że jednak czas na zamianę aparatu z nowszą matrycą i wyższym ISO. Pod wątpliwość wziąłem jedynie sens dalszego użytkowania dużych lusterkowców kiedy pojawiły się kompaktowe bezlusterkowce, jednak uboga oferta szkieł i ich ceny raczej przekonują mnie , że na razie nie ma sensownej alternatywy dla D5600/D7200 czy najnowszego D7500. Obecnie bardzie zastanawiam się którego z tej trójki wybrać. Skłaniam się ku D7500.
    Ostatnio edytowane przez Bouli ; 29-12-2017 o 12:57
    D90, troszkę szkieł i jedna lampka

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 795
    Ostatni post / autor: 25-04-2024, 17:48
  2. D7500-Auto Focus
    By tanas6 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-12-2017, 23:03
  3. problem z bluetooth w Nikon d7500
    By Tom N in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2017, 10:34
  4. Następca D90 - D7100, D7200 czy D7500?
    By Axinus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2017, 22:31
  5. Jaki obiektyw do d7500 do fotografi podróżniczej?
    By szymic1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 30-05-2017, 12:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •