Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 52
  1. #31

    Domyślnie

    Pozwolę sobie tylko dopowiedzieć, że nawet ten jeden sposób - uzupełnienie zastanego - może być przeprowadzony na przynajmniej klika krańcowo rożnych sposobów, np. błysk na drugą lub (rzadziej) pierwszą lamelkę, balansowanie pomiędzy ilością światła zastanego do błysku, manipulacja czasem migawki (o czym Boomerang mówi, że nieważny) - że radzenie komuś na podstawie tak wąskich doświadczeń naprawdę jest nieodpowiedzialnym ględzeniem i internetową specjalizacją...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #32
    Oszczędny w słowach Awatar Boomerang
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    124

    Domyślnie

    Rozumiem, że jak focisz czarnego kota w piwnicy to jedynie TTL Ci pomoże
    Dałeś najgorszy możliwy przykład.
    Polecam kota pod pachę, lampkę w automacie, "luszczankę" i do piwnicy.
    Wróć zrób foty i pogadamy.

    I jeśli mówimy o manipulacji czasem migawki przy lampie, to proszę zmień dział. Tu nie jesteś ekspertem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Kończąc finalnie moje wypowiedzi w tym wątku proszę o rozwagę faktu, że zgodnie ze zdobytą wiedzą na tym forum używanie trybu "zielonego auto" to amatorstwo, a używanie automatyki błysku to "szczyt techniki".
    Ostatnio edytowane przez Boomerang ; 01-01-2018 o 05:50
    DX

  3. #33
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja jeszcze dodam że lampa o normalnych gabarytach na aparatach D3xxx/5xxx jest strasznie nie wygodna na aparacie dlatego używałem takie maleństwa jak niżej na zdjęciu, regulacja palnika na sufit, moc średnia ale wystarczająca, TTL działał poprawnie, ekran z ustawiniami wszytskimi, no i cena 90zł !!


  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Boomerang Zobacz posta
    Kończąc finalnie moje wypowiedzi w tym wątku proszę o rozwagę faktu, że zgodnie ze zdobytą wiedzą na tym forum używanie trybu "zielonego auto" to amatorstwo, a używanie automatyki błysku to "szczyt techniki".
    To podsumowanie wiele mówi o Twojej wiedzy. W Nowym Roku życzymy zatem ciągłego rozwijania umiejętności i odkrywania nowych zakątków wiedzy w tym wielkim fotograficznym świecie. A żeby nie było, że pozjadłem rozum, to życzę też tego sobie (bo jednak uczymy się życie całe) i wszystkim, błyskającym z TTLem i bez
    Ps. Spróbuj zrobić reportaż z imprezy, wesela, czegokolwiek, bawiąc się manualem w lampie... Da się, pewnie, tylko ciekawe jak szybko się przeprosisz z TTLem i jak szybko się go nauczysz używać
    Aaa... Dodam jeszcze, że ja Cię nawet rozumiem... Jak kupiłem pierwszą lampę (Nissina Di622), to też nie używałem TTLa, bo on tam robił co chciał... Raz mocniej, raz słabiej... Jego przewidywalniść była żadna... Dopiero w SB910 odkryłem, jak się męczyłem przez pierwsze cztery lata błyskania
    Aha... Takie 910 na D5600 to może i jest wielkie, ale SB800 czy 700, to są małe, lekkie i zgrabne lampy. Za ten wynalazek 90 zł to może i warto, ale z pewnością powyżej 100 już nie
    Dobrego Nowego Roku

  5. #35

    Domyślnie

    Witam, szukałem też temaciku o lampach jest wiele ten aktualny póki co :P, autor tematu jeszcze nie zakupił lampy chyba że zakupił i jeszcze się nie pochwalił bo od sylwka nic nie napisał ;p, też mam dylemat tylko troszkę inne lampy, albo sb 910 albo sb 5000, 910 jest made in japan a 5000 już made in china słyszałem że gorszy plastik oraz d500 i d5 mogą radiowo odpalać lampę "w lesie" póki co moja puszka tego nie obsłuży, pytanie moje jest czy warto iść w sb 5000 za ponad 2 k czy kupić używkę 910 za ponad 1 k, chcę kupić systemową lampę nie mam parcia na kasę wiec wole odpuścić kilka imprez w knajpie i odrzucić pójście na wesele z kochaną żonką i zaoszczędzić ta kasę wydając na lepszą lampę jak ma być na parę latek, może jest ktoś kto miał podobny dylemat może ktoś używa sb 5000 ? i coś może powiedzieć, pozdrawiam

  6. #36

    Domyślnie

    Hmm... ciężka sprawa. SB910 ma lepszy kąt krycia - 104 vs 84 stopnie, oraz lepsze czasy - 1/880 - 1/38500s vs 1/980 - 1/30820s w SB5000. Za to nowsza odrobinę szybciej się ładuje i ma więcej grup w sterowaniu bezprzewodowym. Teraz zależy, jakie masz potrzeby.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja jeszcze dodam że lampa o normalnych gabarytach na aparatach D3xxx/5xxx jest strasznie nie wygodna na aparacie dlatego używałem takie maleństwa jak niżej na zdjęciu, regulacja palnika na sufit, moc średnia ale wystarczająca, TTL działał poprawnie, ekran z ustawiniami wszytskimi, no i cena 90zł !!
    @koesh
    Odkopuję bo dopiero teraz zauważyłem, a szukam podobnej małej lampy na różne wyjazdy, gdzie nie będzie wadzić a czasem się przyda. Co to za lampa?

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @koesh
    Odkopuję bo dopiero teraz zauważyłem, a szukam podobnej małej lampy na różne wyjazdy, gdzie nie będzie wadzić a czasem się przyda. Co to za lampa?
    wydaje mi się że jest to lampa Viltrox JY-610II Mini Flash Speedlite LCD

  9. #39

    Domyślnie

    Dzięki, poczytam o niej, będę wdzięczny za uwagi odnośnie użytkowania.

  10. #40
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak dokładnie ten model co napisał Marek30, wersja z TTL bo robią też manualne.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lampa Błyskowa Nikon d5200
    By Diogen in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-03-2017, 15:51
  2. Lampa do D5200
    By TOYATO in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-11-2016, 23:04
  3. lampa d5200
    By merlinos in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-07-2016, 12:04
  4. Nikon D5200 - problem z wbudowaną lampą błyskową
    By ladypeterpan in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-11-2015, 21:26
  5. Nikon D5200 i lampa YN468 II
    By Unknown2000 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-10-2014, 17:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •