Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gruniu Zobacz posta
    Dlaczego adapter, to prosze sie o klopoty? Stosuje je juz dlugo i nigdy nic mi sie nie wydarzylo.
    ...
    A dlaczego chcesz używać karty niezgodnej z instrukcją aparatu (póki co musisz wierzyć na słowo )? Kilkanaście czy kilkadziesiąt zł różnicy w cenie robi taką różnicę? Używaj, może się uda, może nie stracisz zdjęć... tylko w sumie po co pytasz jaką wybrać kartę? Zapytałeś o tę microSD, to jeszcze raz powiem, to jest nieodpowiednia karta, producent nie jest z najwyższej półki, wysyłka z USA (?), więc praktycznie bez gwarancji. Nic tylko brać

  2. #12

    Domyślnie

    @poste wiesz co, masz rację odnośnie parametrów karty, ale nie rozmiarów. Adapter akurat nic nie zmienia. No i powoływanie się ortodoksyjne na instrukcję też mnie nie przekonuje z powodów jakie wyżej opisałem. Producent nawet każe używać oryginalnego pilota IR do zdalnego sterowania. Chyba wszyscy wiemy o co w tym chodzi a klasykiem dojenia klientów zawsze będzie dla mnie Sony Memory Stick. Nikt rozsądny nie kupuje tych kart tylko adapter i dobre karty SD

  3. #13

    Domyślnie

    Adapter zmienia tyle że karta pomimo nie najlepszych parametrów będzie jeszcze wolniejsza. Z doświadczenia z microSD z adapterem teraz wiem że już nigdy nie włożę takiej karty do aparatu.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  4. #14

    Domyślnie

    @greku792 będę się upierał, że adapter nic nie zmienia. W przypadku kart SD to są po prostu styki i nic więcej. Nadal potwierdzam, że parametry (niezależnie od obudowy) to podstawa. Natomiast w P900 umówmy się, że odnośnie prędkości to szału nie ma. Ja mam np. wsadzoną SanDisk SD HC I 80 MB/s 32GB. Odnośnie adapterów do SD (jeśli mają tylko konwertować rozmiar) to jest to o tyle bez sensu, że przypomina dłubanie w nosie łokciem. Natomiast jeśli ktoś po prostu ma szybką kartę małą to zastosowanie adaptera jest rozwiązaniem logiczniejszym niż kupowanie odpowiednika w pełnym rozmiarze.

  5. #15

    Domyślnie

    Nie będę tłumaczył rzeczy, które dla większości są oczywiste. Rób jak chcesz, w każdym jeśli pojawią się problemy, masz gotową przyczynę.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    @greku792 będę się upierał, że adapter nic nie zmienia. W przypadku kart SD to są po prostu styki i nic więcej. Nadal potwierdzam, że parametry (niezależnie od obudowy) to podstawa. Natomiast w P900 umówmy się, że odnośnie prędkości to szału nie ma. Ja mam np. wsadzoną SanDisk SD HC I 80 MB/s 32GB. Odnośnie adapterów do SD (jeśli mają tylko konwertować rozmiar) to jest to o tyle bez sensu, że przypomina dłubanie w nosie łokciem. Natomiast jeśli ktoś po prostu ma szybką kartę małą to zastosowanie adaptera jest rozwiązaniem logiczniejszym niż kupowanie odpowiednika w pełnym rozmiarze.
    I ja się będę umierał przy swoim. Powiem tak co z tego że masz wąż ogrodowy 1 cal skoro jest podłączany przez redukcję na 1/2 cala. Ale jak przedmówca już pisał, twoja karta, twoje zdjęcia, twój sprzęt i twoje problemy.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  7. #17

    Domyślnie

    Dla jasności nie moja i nie moje... A co do porównania z wężem, Adapter nie zmniejsza prędkości przepływu elektronów w przewodniku przy 100% galwanicznym łączeniu styków.

  8. #18

    Domyślnie

    Nie będę się starał ciebie przekonać, zrób sobie prosty test szybkości karty SD i microSD z przejściówką, może jak zobaczysz na własne oczy to się przekonasz, a jak nie to trudno. Ja uważam tak jak pisałem, problem był na adapterze, jak zmieniłem na SD problem nie występuje.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  9. #19
    Oszczędny w słowach Awatar gruniu
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Kostrzyn nad Odra
    Posty
    83

    Domyślnie

    A może miałeś adapter uszkodzony?

  10. #20

    Domyślnie

    @greku792 wielokrotnie udowadniałem osobom twierdzącym tak jak Ty, że się mylą. Karta microSD czy sama czy z przejściówką działa zawsze identycznie. Prawa fizyki to nawiasem mówiąc gwarantują W przejściówce są tylko styki. Natomiast czy dana karta microSD jest szybsza czy wolniejsza od innej pełnowymiarowej karty SD to już jest inna bajka. W każdym razie przejściówka nie zmienia nic, bo nie może. No chyba, że ktoś wierzy w takie bajki jak np. super hiper kabel HDMI np. do muzyki za 30 tysięcy (autentyk widziany w sklepie) , który jest niby lepszy od zwykłego kabla HDMI za dychę.
    @gruniu adapter tylko dopasowuje rozmiar obudowy i układ styków. To czysto galwaniczne połączenie. Elektrony na nim nie zwalniają Tam się nie ma co uszkodzić. Gdyby któreś połączenie było przerwane to by po prostu karta nie działała i tyle.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Karta pamięci
    By bambus1181 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-12-2014, 13:19
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 00:10
  3. Karta pamięci
    By gurszula in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 11:38
  4. Karta pamięci
    By Szczurzyca in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 11:45
  5. Karta pamięci
    By Tomekk in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 13:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •