Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    pytam o to który monitor jest lepszy a nie o sklep

  2. #22

    Domyślnie

    Lepszy jest ten który wymieniłem - EA245WMi-2-CT. Co to sklepu istnieje różnica bo w przypadku CT nie są te same monitory.

  3. #23

    Domyślnie

    Nie chcę psuć biznesu, ale ja widzę ten sam monitor
    Ten monitor nawet nie skalibrowany, czy podłączony przez HDMI to inna bajka niż monitory domowe czy biurowe. Nie wiem jak głęboko chcesz pójść w kalibrację, co Ci jest potrzebne czy wystarczające, ale to dość kosztowna i kłopotliwa sprawa w sensie dopasowania stanowiska (kolor ścian, oświetlenie, itd). Kalibrację rzecz jasna najlepiej zrobić na stanowisku. Ale jeśli tego nie zrobisz, to i tak będzie inna bajka niż zwykły monitor. To nie jest tak, że nie da się go używać z powodzeniem nawet bez kalibracji. Wiem, że narażam się kolegom bardziej ortodoksyjnym, ale z mojego amatorskiego punktu widzenia tak to wygląda.

  4. #24

    Domyślnie

    Sam nie wiem, dopiero początki jeśli chodzi o zabawę z grafiką ale skoro cena podobna to może lepiej CT i ew nawet na początku nie kalibrowac i tak będzie lepiej niż na starym lapku, a zawsze jednak będzie ta opcja kalibracji

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    @Tom01
    - czy wersja CT to jest model dostępny na całym świecie ?
    - czy jak robiłeś selekcje dawniej monitorów to czy można by je uznać za obecną wersję CT ?
    - czy wersja CT to selekcja fabryczna plus soft spectraview ?
    - czy nadal z wersji bez CT można wyselekcjonować sprzęt podobny jak wersja CT ?

  6. #26

    Domyślnie

    panowie a poruszyliscie wątek podłączenia, na jakie złącza najlepiej- bo wywnioskowalem że nie hdmi?

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To co teraz jest standardem czyli display port.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Nie chcę psuć biznesu, ale ja widzę ten sam monitor .
    Nie, nie jest ot ten sam monitor. Różnice przytaczałem wcześniej.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    @Tom01
    - czy wersja CT to jest model dostępny na całym świecie ?
    - czy jak robiłeś selekcje dawniej monitorów to czy można by je uznać za obecną wersję CT ?
    - czy wersja CT to selekcja fabryczna plus soft spectraview ?
    - czy nadal z wersji bez CT można wyselekcjonować sprzęt podobny jak wersja CT ?
    1. CT jest dostępny w wybranych firmach w Polsce, podobnie Niemczech.
    2. ColorTuned to jest monitor "poprawiony". Ustabilizowany, zlinearyzowany, z pewnymi zmianami w oprogramowaniu.

    Usługa kalibracji. Po zleceniu takiej usługi, monitor jest stabilizowany i sprawdzany acz zgrubnie. Chodzi tylko o unikniecie sytuacji, kiedy monitor ma poważną niedoskonałość, choć mieszczącą się w normach gwarancyjnych. Nie trzeba być specjalnie przewidującym, aby wiedzieć, że po odbiorze takiego monitora, za 30 sekund będzie telefon z reklamacją.

    Usługa Color Tuned. Po zamówieniu monitora objętego tym programem, sprzęt jest stabilizowany i sprawdzany podobnie do poprzedniej usługi. W tym wypadku jednak kontrola jest nieco bardziej rygorystyczna, wykluczająca wyraźnie widoczne defekty podświetlenia i wady pikseli. W odróżnieniu od pierwszego poziomu, gwarancja braku takich wad obowiązuje również w pierwszym okresie po odbiorze.

    Usługa selekcjonowania, płatna dodatkowo. W tym wypadku monitor jest dłużej stabilizowany i drobiazgowo badany. Wykluczane są wszelkie wady widoczne gołym okiem w normalnych warunkach oświetleniowych. Firma bierze na siebie ryzyko trafienia na nieidealny i wymieni monitor na inny selekcjonowany również po odbiorze, jeśli po pewnym czasie ujawni się defekt którego nie udało się sprowokować w czasie wygrzewania.

    3. Nie, po raz kolejny powtarzam, że CT to nie jest losowy seryjny egzemplarz. Program ColorTuned nie jest jednorodny. Zdarzało się, że jakaś firma skalibruje do jakichś hipotetycznych parametrów przypadkowy egzemplarz i przykleja etykietkę CT. To nie jest właściwe postępowanie i producent nieco zmienił zasady dostępności tej serii. Kilka firm straciło prawo do "produkcji" ColorTuned. Oprócz samego NEC-a, takie prawo w Polsce mam tylko ja.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez jacekcb500 Zobacz posta
    panowie a poruszyliscie wątek podłączenia, na jakie złącza najlepiej- bo wywnioskowalem że nie hdmi?
    DP lub DVI.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 20-08-2018 o 18:30

  9. #29

    Domyślnie

    TOM powiedz mi czy wg Ciebie, człowiek który obrabia sobie zdjęcia trochę za.kase trochę dla.zabawy, który nie zamierza malować i oświetlac specjalnie najmniejszego pokoju w.mieszkaniu w którym się tym zajmuje, zauważy różnice pomiędzy ta.tansza propozycja a Twoja droższa?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Chciałbym nie przekraczać granicy bezsensu w moim przypadku

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekcb500 Zobacz posta
    TOM powiedz mi czy wg Ciebie, człowiek który obrabia sobie zdjęcia trochę za.kase trochę dla.zabawy, który nie zamierza malować i oświetlac specjalnie najmniejszego pokoju w.mieszkaniu w którym się tym zajmuje, zauważy różnice pomiędzy ta.tansza propozycja a Twoja droższa?
    Im bardziej wiarygodny monitor, tym mniejsze prawdopodobieństwo wpadki z problematycznymi aspektami, np odcieniem skóry, zieleniami, szarościami itd. Tak naprawdę wszystkie monitory przekłamują i każde poprawienie wyświetlania ma pozytywne skutki i jest widoczne.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Prośba o poradę
    By Foto1270 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-07-2014, 22:07
  2. s 17-50 prośba o poradę
    By angus in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-12-2013, 10:00
  3. Prośba o porade
    By Tom_Killer in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 16:49
  4. Najlepszy obiektyw z jakim mieliście styczność - jaki ?
    By Locter in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 15-08-2007, 20:39
  5. prosba o porade:)
    By Artur25 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-12-2005, 21:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •